American Gods (Američtí bohové)
94/100 - 74×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar


Američtí bohové se dočkají seriálové adaptace

Američtí bohové se dočkají seriálové adaptace

Úspěšný román průkopníka „městské fantasy“ Neila Gaimana o bozích mezi námi míří na kabelovou stanici Starz. O seriálovou adaptaci Amerických bohů se vedle samotného spisovatele postarají scenáristé úspěšných seriálových hitů jako Hannibal nebo Heroes.


4 0
2.7.2014

O seriálové verzi populárního románu britského spisovatele fantasy Neila Gaimana Američtí bohové z roku 2001 se šušká už pár let (původně na něj mělo zálusk HBO), teprve nyní však seriál nabývá konkrétních obrysů. O projekt totiž vyjádřila zájem americká kabelová stanice Starz (Spartacus, Da Vinci's Demons, Black Sails), která už schválila přípravy na jeho pilotní epizodu. K té budou psát scénář Bryan Fuller (Hannibal, Heroes) a Michael Green (The River, Heroes), kteří seriál rovněž povedou a budou jeho výkonnými producenty. Z této pozice pak bude s oběma scenáristy spolupracovat i samotný Gaiman.

Američtí bohové jsou jedním z nejznámějších Gaimanových literárních děl (mezi další se řadí například romány Nikdykde, Hvězdný prach či komiksová série Sandman), které získalo mnoho ocení včetně cen Hugo či Nebula a bylo přeloženo do více než třiceti jazyků. Skrze svou hlavní postavou Stína, který putuje napříč Severní Amerikou, Američtí bohové představují svět, ve kterém různá božstva existují ve fyzické podobě mezi námi a přežívají skrze lidskou víru v ně. Kniha si tak velmi originálně pohrává s myšlenkou přicestování mnoha bohů do Ameriky skrze nejrůznější světové kultury a následně líčí jejich válku s moderními božstvy mamonu, techniky nebo médií.


Vzhledem k povaze samotné knihy bude seriál American Gods nejspíš fungovat pouze jako minisérie (přestože sám autor už pár let plánuje knižní pokračování, které by mohlo ovlivnit i budoucnost seriálu). Neil Gaiman, který aktuálně spolupracuje i s Josephem Gordon-Levittem na filmové adaptaci Sandmana, se však nechal slyšet, že oběma scenáristům důvěřuje a bude s nimi na seriálu blízce spolupracovat. Kdy se však seriálových Amerických bohů dočkáme, to je zatím ve hvězdách.

Diskuze /3

NoP.NoG.

uvidíme :D už mam rozkoukaných asi 10 seriálu a dalších 10 na které budu teprv koukat ! :D

2.7.2014 | 21:05:06
jajush

Knížka byla skvělá, snad se seriál podaří!

webmaster
2.7.2014 | 21:34:07
Anillion

Tak snad konečně… pořád se o tom jen mluví a furt je to v nedohlednu… :)

2.7.2014 | 22:05:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!