American Gods (Američtí bohové)
92/100 - 81×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar, OrcaCallo


Američtí bohové stále žijí. Bryan Fuller promluvil o castingu

Američtí bohové stále žijí. Bryan Fuller promluvil o castingu

Showrunner seriálu Hannibal Bryan Fuller v rozhovoru pro Den Of Geek prozradil několik informací o chystaném seriálu stanice Starz American Gods na motivy stejnojmenné knihy Neila Gaimana.


9 0
27.5.2015

Je tomu již jedenáct měsíců, kdy jsme vám přinesli novinku o tom, že Bryan Fuller (Hannibal, Heroes) a Michael Green (Heroes, The River) povedou a napíší pro stanici Starz (Spartacus, Da Vinci's Demons, Black Sails) pilotní epizodu Amerických bohů. K pozici výkonných producentů se pak přidá i samotný autor této knihy – Neil Gaiman.

Louisa Mellor z internetového magazínu Den Of Geek si povídala s Bryanem Fullerem o třetí sezóně seriálu Hannibala a samozřejmě se nezapomněla zeptat na novinky ohledně chystaného pilotu Amerických bohů. To nejzajímavější z rozhovoru jsme pro vás přichystali dále.


Foto: Collider

O scénáři

Fuller prozradil, že pro Starz připravili dva scénáře, na kterých v současné době pracují s ilustrátory, jež vytváří svět Amerických bohů. Kromě známých lokací z knihy jako je třeba Jackův Krokodýlí bar, plánují Fuller a Green do příběhu zakomponovat nové motivy, nejspíš tedy i nové lokace.

O obsazení

Showrunner seriálu prozatím nemohl prozradit žádná konkrétní jména, v tuto chvíli se čeká na pokyn televizní stanice, ale scénáristé společně s Gaimanem mají již několik jmen na seznamu. Fuller ale zdůraznil, že mají spadeno na jednoho konkrétního herce. Že by snad na Stína – hlavního hrdinu románu?

Na otázku, kdy budeme znát první jména, Fuller odpověděl, že Neil Gaiman má plán – chtěl by obsadit Lauru, Stína, Středu, Sweeneyho, technického kluka a Bilquis, která bude hlavní postavou seriálu a všechny je pak představit na jevišti nadcházejícího Comic-Conu.

Dále také mluvili o etnicitě postav, která bude velmi rozmanitá. Fuller připomíná, že bohové jsou ze všech koutů světa a těší se, že tuto možnost mohou využít právě v seriálu. Zdůrazňuje, že televize musí jít vpřed a reprezentovat to, co je ve společnosti běžné a tak je samozřejmé, že například pan Ibis a pan Jacquel budou afrického původu. Fuller prozradil, že již nyní se ví, že pouze dvě postavy budou bílé pleti a ostatní budou etnicky velmi rozmanité.

O premiéře

Co se týče premiéry, čeká se především na to, kdy dostanou tvůrci od Starz zelenou, ale jakmile se tak stane, s produkcí se začne velmi brzy. Očekává se, že natáčení začne na začátku roku 2016 a plánovaný start seriálu by mohl být již ke konci roku 2016.

Pokud si chcete přečíst celý rozhovor v angličtině, je dostupný na stránkách Den of Geek.

Diskuze /10

venalce

Vzhledem k tomu, jak se Fuller stále snaží urvat Leeho Pace pro Hannibala (což se mu kvůli Halt and Catch Fire stále nedaří), vůbec bych se nedivila, kdyby šlo právě o tohodle herce.

#2 chir
27.5.2015 | 23:25:18
chir

#1 venalce: Leeho jsem měla ráda v Pushing Daises, ale popravdě, nedokážu si ho představit tady. A hlavně nechápu režisérský trend obsazovat jej do rolí záporáků (Guardiani, Hobit).

#3 Starfish
webmaster
27.5.2015 | 23:35:17
Starfish

#2 chir: To já si ho jako Stína docela dokážu představit, s jeho téměř dvěma metry se na to mezi jinými herci trpaslíky docela hodí a zadumaně se taky dokáže zatvářit. Mimochodem nebyla náhodou Bilquis ta prostitutka? Ta má být hlavní postavou?

#4 chir
překladatel
28.5.2015 | 0:23:06
chir

#3 Starfish: To je zase pravda, ale já ho pořád vidím jako toho koláčníka :D . K Bilquis – máš pravdu, prostitutka a v tom rozhovoru je přímo napsané

„(…) cast Laura and Shadow and Wednesday and Mad Sweeney and Bilquis, because Bilquis will be a major character in the show, (…)“.

Docela mě to překvapilo.

webmaster
28.5.2015 | 1:00:33
Rezett

„Pouze dvě postavy budou bílé?“ No tak to jsem buď četl úplně jinou knížku, nebo to bude krutě příběhově ořezané, nebo se jenom zas američani rozhodnou ukázat, že opravdu ale opravdu nejsou rasisti.

#6 Starfish #8 chir
28.5.2015 | 11:43:00
Starfish

#5 Rezett: Taky mě to docela překvapilo. Asi bude Černobog černoch. Ale možná mluvil jen o pilotu a pak by to trochu dávalo smysl. V Americe sice funguje rasizmus naruby ale myslím, že si snad Neil dokáže ohlídat aby nebyl zrzavej obr Sweeney číňan. Na druhou stranu v knize vystupuje docela dost domorodých američanů, různých smíšených ras, nemluvě o pestré sexuální orientaci, což jim určitě taky hraje do karet co se týče současného trendu.

Bilquis tam velmi pravděpodobně bude jen a pouze kvůli sexu, i když by to mohlo končit dost psychedelicky, nedokážu si představit co by mohla nabídnout jiného. Schválně jak dlouho vydrží být jednou z hlavních postav.

#10 Rezett
překladatel
28.5.2015 | 12:27:22
Camfourek

Tak nevím jestli se mám těšit nebo děsit. Snad to dobře dopadne.

28.5.2015 | 13:54:55
chir

#5 Rezett: Zatím se ty informace točí hlavně kolem pilotu, tak uvidíme. Oni asi chtějí dodržet právě tu pestrost bohů, z různých koutů světa a tak… nejspíš asi mluvili hlavně o těch hlavních postavách.

Ačkoliv tuhle diverzitu podporuju a vítám, tak mě ze začátku zamrzí, když hlavní postavu pozmění (nejen rasově, ale i chování, pohlaví, …), přece jen, jsme na ni zvyklí. Na druhou stranu je to oproti předloze něco nového, co může seriál nebo film nabídnout divákovi. Ale jelikož všechno musí odsouhlasit Neil, tak jim věřím. :)

#10 Rezett
webmaster
28.5.2015 | 17:36:43
venalce

Gaiman si svoje věci většinou pohlídá (vlastně nepamatuju, kdy by si to nepohlídal) a na Fullera je spolehnutí…jen se kvůli němu bojím, aby to zase nezrušili předčasně, Hannibal je snad jediná věc, která mu přežila do třetí sezóny.

28.5.2015 | 20:27:15
Rezett

#6 Starfish:
#8 chir: Snad máte oba s tim pilotem pravdu – nicméně i tak bych v pilotu čekal Stína s manželkou a pana Středu- tedy tři. Ale taky čekám, že si to Gaiman ohlídá. Jinak samozřejmě, ta pestrost je tam zajímavá, ale jestli Sweeney bude zrzavej korejec, Černobog černoch jak poleno a starej Hinzelmann bude ve skutečnosti mladá, sexy fraulein- tak nekoukám!!! :D (ikdyž tu fraulein bych možná zkousnul)

28.5.2015 | 21:22:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!