American Gods (Američtí bohové)
92/100 - 81×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar, OrcaCallo


Představují se Američtí bohové #1

Představují se Američtí bohové #1

Stanice Starz postupně vydává krátké medailonky hlavních postav nového seriálu Američtí bohové. Podívejte se na první čtyři.


18 0
23.4.2017

Jako první se nám představil pan Středa (Mr. Wednesday), ač to jeho jméno nenapovídá, v knize je to jeden ze starých bohů, sám Odin, bůh moudrosti v severské mytologii. Pan Středa se sám označuje za podvodníka, podfukáře, falešníka a lháře. K takovým vlastnostem patří samozřejmě velké charisma, které panu Středovi propůjčuje herec Ian McShane, kterého můžete znát například z filmů John Wick, druhé série American Horror Story nebo Pirátech z Karibiku z roku 2011.

Thumbnail Play icon

Hlavní postavou románu a seriálu Američtí bohové je Stín (Shadow Moon), bývalý trestanec , který poznává pravou tvář Ameriky. Tedy tu, která se připravuje na boj mezi starými a novými bohy, ve které ještě sehraje důležitou roli. Společně s panem Středou se vydává napříč Amerikou, aby se připravili na poslední bitvu. Stína si zahraje herec Ricky Whittle, kterého nejspíš budete znát ze seriálu The 100.


Thumbnail Play icon

Z Irska se do Ameriky dostal leprikon Mák Sweeney (Mad Sweeney). To, že je to pravý Ir, poznáte nejen podle zrzavých vlasů, fousů a přízvuku, ale také proto, že nejde daleko pro pár ran. Bohužel jako leprikon ztratil své kouzlo, a tak si musí vystačit s triky. Sweeneyho si zahraje Pablo Schreiber, který se seriálovému fanouškovi vryl do paměti v seriálu Orange Is The New Black, kde si v první sérii zahrál dozorce s pornoknírkem – Mendeze.

Thumbnail Play icon

Manželka Stína, Laura Moon, tragicky zemřela během autonehody, při které „dělala společnost“ Stínovu nejlepšímu kamarádovi. Ovšem i tak se s Laurou v první sérii setkáme. Pokud vám Emily Browning přijde povědomá, nejspíš si ji vybavujete jako herečku, která si zahrála Violet ve filmové verzi Řady nešťastných příhod.

Thumbnail Play icon

Jak se vám líbí herecké obsazení a na koho se těšíte nejvíc? Dejte nám vědět v komentářích.

>> DALŠÍ MEDAILONKY

Diskuze /4

l.centarova

Paráda, už sa teším! :)

23.4.2017 | 20:31:26
Cody

Jen drobná oprava, Středa (Mr. WednesDay aka Wotans day) není úplně přesně Odin. Jen jeho americká verze.

#3 Aelicero #4 chir
24.4.2017 | 0:10:37
Aelicero

#2 Cody: zajímalo by mě jestli to rozvedou i v seriálu :-)

24.4.2017 | 13:24:23
chir

#2 Cody: Díky za dodatek. Ono to asi moc v seriálu (alespoň v první sérii) rozvedeno nebude. Dokonce jsme si říkala, nakolik bude odhalení jeho totožnosti spoilerem. :)

webmaster
24.4.2017 | 19:43:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!