American Gods (Američtí bohové)
94/100 - 74×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar


Představují se Američtí bohové #2

Představují se Američtí bohové #2

Společně se stanicí Starz pokračujeme v představování hlavních postav první série nového seriálu Američtí bohové. V předchozím článku jste mohli vidět ústřední postavy, nyní si představíme i některé bohy.


8 0
25.4.2017

Bilquis je jednou ze starých bohyň, která žila pravděpodobně v 10. století př. n. l. a kterou lidé uctívají převážně svým tělem. V islámské tradici je známá jako Bilquis, ze Starého zákona ji můžeme znát jako Královnu ze Sáby. Bohyni lásky a chtíče hraje Yetide Badaki, která si prozatím zahrála jen v menších rolích v seriálech jako Ztraceni nebo Aquarius.

Thumbnail Play icon

K starým bohům patří také Černobog (Czernobog). Jak už jeho jméno napovídá, patří ke starým slovanským bohům. Černobog je personifikovanou představou všeho zlého, co může člověka potkat. Je tedy považován za boha všeho zla. Staroslovanského boha si zahraje Peter Stormare, který se pro „záporné“ role snad narodil – můžete jej znát jako Satana z filmového Constantina, jednoho z únosců z filmového Farga nebo třeba i z hry Until Dawn.


Thumbnail Play icon

Easter je starou germánskou bohyní Jara, dříve známou jako Ostara, symbol znovuzrození a plodnosti. Její svátky jí byly uzurpovány Ježíšem, ale Easter se jen tak nedá a snaží se velikonoce dostat zpátky čokoládovými zajíčky a malovanými kraslicemi. Easter je popsána jako krásná žena s platinově blond vlasy a rudými rty. Vzhledově vypadá na něco mezi 25 až 50 lety. To naprosto splňuje herečka Kristin Chenoweth (a ač nevypadá, ve skutečnosti jí je 48), která si zahrála již v Pushing Daisies od Bryana Fullera (který stojí za seriálovým zpracováním Amerických bohů).

Thumbnail Play icon

Prozatím jediným novým bohem, který se nám v medailoncích představil, je Technický kluk (Technical Boy), který představuje technologii, její vývoj a v současném kontextu zejména internet. To se odrazilo i na jeho vzhledu, zatímco v době vydání knihy (rok 2001) byl Technický kluk popsán jako vysoký, tlustý chlápek v černém kabátě s akné, v seriálu jej bude hrát mladý herec Bruce Langley, pro kterého jsou Američtí bohové prvním velkým počinem.

Thumbnail Play icon

Jak se vám líbí bohové? A co říkáte na změnu Technického kluka? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

<< PŘEDCHOZÍ MEDAILONKY

Diskuze /3

adam777

bude niekto prekladat?

#2 chir
25.4.2017 | 17:48:54
chir

#1 adam777: Uvidíme časově jak to bude vycházet, ale pravděpodobně ano.

webmaster
26.4.2017 | 9:49:33
Hilarios

Ještě že nepotřebuji cz ani EN titule :-D

27.4.2017 | 16:42:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!