American Gods (Američtí bohové)
92/100 - 81×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar, OrcaCallo


Starz našel svého pana Středu

Starz našel svého pana Středu

Televizní stanice Starz uveřejnila obsazení jedné z hlavních postav – pana Středy. Ztvární ho známý herec Ian McShane.


11 0
4.3.2016

Jedna z hlavních postav, hned po Stínovi (Ricky Whittle), pan Středa, byl konečně obsazen! Život mu vdechne známý herec Ian McShane (Piráti z Karibiku, Deadwood, Ray Donovan, John Wick). Ten se vrací na stanici Starz kde si již dříve vysloužil nominaci na Zlatý Globus za svou roli Walera Bigota v seriálu Pilíře Země.


McShaneova postava je popisována jako mocná a charismatická – na způsob Casanovy – jenž je podvodníkem a inkarnací otce všech – Ódina, hlavního severského boha. Ten měl podle severské mytologie mnoho žen a dětí (jedním z nich byl i Thor), je bohem smrti, války, magie a patří mezi stvořitele lidí. Pan Středa cestuje napříč Amerikou a verbuje staré zapomenuté božstvo, aby vedlo válku proti novým Americkým bohům. Hlavní postavu Stína provází již od samého začátku.

K obsazení pana Středy se vyjádřil i sám autor knižní předlohy, Neil Gaiman:

Když píšete o milované postavě (milované navzdory všem jeho chybám) jako je pan Středa, dostane se vám možnosti sledovat, jak se ji internet snaží obsadit. Viděl jsem navrhnutých stovky jmen, ale pouze pár z nich mě donutilo se usmát jako právě Ian McShane. Už jsem měl to štěstí mít Iana v jednom mém filmu (byl v něm jasně modrý, animovaný a pravděpodobně Polák). Teď se považuji za ještě šťastnějšího: Ušel cestu od Lovejoy (komedie 80. a 90. let) k Americkým bohům. Včera bylo Super Úterý. Dnes je Báječná Středa.

K reakci na obsazení se přidal i jeho nový kolega Ricky Whittle (Stín), který na Twitteru neskrývaně vyjádřil nadšení. Neil Gaiman dnes také oznámil, že Amerických bohů bychom se mohli dočkat v první polovině roku 2017.

Autorkou textu je @Lor

Diskuze /2

dvl

Ten na pána Stredu sedí.

4.3.2016 | 16:59:08
henrimgd

Četl jsem tak před 15 lety a přesně takhle sem si Středu představoval, akorát šedivý vlasy. Btw i ten bourák s palicí (Černobog?) je dle mejch představ.

26.11.2016 | 21:20:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!