American Gods (Američtí bohové)
94/100 - 75×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar


Starz odhaluje obsazení Stína

Starz odhaluje obsazení Stína

Představitel postavy Stína seriálové adaptace románu Neila Gaimana Američtí bohové byl obsazen a natáčení pomalu začíná.


10 1
1.2.2016

Televizní stanice Starz (Black Sails, Ash vs Evil Dead) a FremantleMedia na konci ledna oficiálně oznámili, že anglický herec Ricky Whittle, kterého můžete znát zejména z post-apokalyptického seriálu The 100 (CW), si zahraje Stína (Shadow Moon) v seriálové adaptaci Amerických bohů. Již dříve se producent seriálu Bryan Fuller (Hannibal) nechal slyšet, že stejně tak jako jsou bohové v knize rozmanití, bude etnicky rozmanitý i casting.

Foto: The 100 (CW)


K samotnému obsazení Stína se vyjádřil i Neil Gaiman, autor stejnojmenné knižní předlohy:

Jsem nadšený, že Ricky byl obsazen jako Stín. Jeho zkoušky byly pozoruhodné. Samotný průběh zpracování knížky na televizní obrazovky již začal. Američtí bohové jsou ve své podstatě příběhem o přistěhovalcích a je odpovídající, aby Stín, jako i ostatní, přišel do Ameriky. Jsem rád, že právě Ricky bude moci ztvárnit Stína. Teď začne ta pravá zábava.

Američtí bohové vypráví příběh Stína, čerstvě propuštěného trestance z vězení, který je najat jako bodyguard záhadného muže, který se nazývá pan Středa (Mr. Wednesday). Středa je ve skutečnosti jedním ze starých bohů, jenž nyní putuje po Americe ve snaze sjednotit starověké božstvo s cílem svést boj proti novým bohům moderní doby jako jsou technologie, média, celebrity a jiní.

Produkce seriálu také oznámila, že s natáčením se začne v průběhu dubna. Kdy se dočkáme příchodu Amerických bohů na stanici Starz ovšem ještě nevíme. Jak se vám líbí obsazení hlavní postavy?

Diskuze /5

cokooko

Jen doufám že nepřestane hrát ve 100!

#2 l.centarova
1.2.2016 | 16:16:09
l.centarova

#1 cokooko: V to dúfam aj ja, Lincoln je moja obľúbená postava :)

1.2.2016 | 16:49:14
doomhammer

Tak to je potom jasné prečo Octavia tak zmláti svojho brata, lebo Lincoln zomrie a Belami do toho bude nejak zapletený.

#4 l.centarova
1.2.2016 | 18:01:22
l.centarova

#3 doomhammer: Dúfam, že nie, toto ani nehovor. Lincoln nesmie zomrieť! Možno bude Ricky priebežne počas roka natáčať oba seriály, to by bolo pre mňa to najlepšie :)

2.3.2016 | 18:54:12
nagasek5

skoda ze umrel v 100:(( tam mi hodne chybi..mel tam dobrou roli..ale asi kvuli tomuto serialu toho nechal v 100 kdo vi ..vi o tom nekdo vice??

17.3.2017 | 0:36:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!