American Horror Story S02E04: I Am Anne Frank (Part 1)

S02E04: I Am Anne Frank (Part 1)

S02E04: I Am Anne Frank (Part 1)

Thredson má pohovor s Lanou. V léčebně se objeví žena, která tvrdí, že je Anne Franková.

cz sk
8.11.2012
2 648 000
43 minut

Podrobný popis

1964

Vítejte zpět v Briarcliff!
Frank jde po chodbě se sestrou Jude a říká jí, že zrovna policisté nechali před Briarcliffem ženu, která u sebe nemá žádné doklady, policie si tak ulehčuje práci. Sestra Jude jde za pacientkou a ptá se jí na jméno. Ta jí neodpovídá, sestra Jude si všímá krve na jejím kabátě a ptá se jí čí je, pacientka odpoví, že je mužů, kteří měli hloupý vtípek.

Doktor Arden je zpět u Shelley, která je připoutaná k lůžku, je vyděšená k smrti a ptá se doktora Ardena jestli umře, ten jí s úsměvem odpovídá, že po tomhle bude žít navždy a píchne jí injekci.

Jsme v kuchyni, kde Grace a Kit připravují těsto na chleba. Grace si všímá prasklého rtu na Kitově tváři a ptá se, jestli mu to udělal Arden. Ano, udělal, při hledání dalších zařízení v jeho těle. Poté se Kit ptá Grace, proč je zavřená v Briarcliffu a ta se rozpovídá, údajně spala a probudili ji zvuky ze shora, tak se tam šla podívat a viděla vraždu svého otce, před vrahem se schovala ve spíži, kde už byla rozsekaná její nevlastní matka. Údajně vše udělali Red a Patsy (nevlastní sestra), kteří chtěli farmu pro sebe a vše hodili na Grace. Grace říká, že farmu milovala, hlavně koně, díky kterým cítila svobodu.

Doktor Thredson má na pohovoru Lanu, je mu jasné, že se pokusili o útěk a zajímá ho, proč se vrátili. Poté Laně říká, že do Briarcliffu nepatří, že nepředstavuje žádné ohrožení pro společnost a že pokus o útěk byl správný a že by se jí rád pokusil pomoci, když mu dá možnost. Lana říká, že na tohle žádný lék není.

Ve společenské místnosti sedí nová pacientka a píše dopis, Lana za ní přijde a požádá jí o její pero a upozorní ji, že pokud ho u ní najdou, nebude to pro ni zrovna příjemné. V tom do místnosti přichází doktor Arden, pacientka jde za ním a říká, že tam byl. Doktor Arden se ptá kde a pacientka křičí, že v Auschwitzu a že je nacistický vrah a vrhá se na Ardena, zřízenci ji odtrhnou pryč a pacientka se ptá, jestli si jí Arden pomatuje, říká, že je Anne Frank.

Anne Frank je u sestry Jude, která zjišťuje, jestli je opravdu Anne. Na svou obranu Anne říká, že když přišli spojenci, tak byla příliš nemocná na to, aby jim řekla své jméno a popisuje, jak se jí povedlo přežít. Také říká, že se nepřihlásila proto, že lidé začali číst deníky Anne Frank, díky čemuž se dozvěděli, co se opravdu dělo a tak nechala Anne Frank mrtvou jako mučednici.
Poté začne sestře Jude vyprávět o Ardenovi, tenkrát se jmenoval Hans Gruper a patřil k SS. Gruper pravidelně navštěvoval ženské oddělení a nosil jim sladkosti a říkal, že jim chce pomoci, ale ženy které si odvedl, se málokdy vrátily a pokud se vrátily, byly jiné – nemocné a bály se mluvit o tom, co se jim stalo. Sestra Jude stále Anne nevěří a tak ji Anne ukáže značku z koncentráku.

Doktor Thredson říká Kitovi, že je v etických rozpacích, protože jestli ho prohlásí za příčetného, půjde na elektrické křeslo, ale pokud ho prohlásí za nepříčetného, bude mu dovoleno dožít zde v Briarcliff. Thredson se mu svěřuje, že si nemyslí, že je blázen a ani si nemyslí, že je zlý, říká mu, že je obětí společnosti, která ho dohnala ke krutým činům a že si jeho psychika vytvořila příběh o mimozemšťanech. Dále Kitovi říká, že je ochotný u soudu lhát, pod podmínkou, že mu od teď začne říkat pravdu, Kit mu odpovídá, že mu řekl, co se stalo na což mu Thredson odpovídá, že teď mu on poví, co se stalo. Thredson začne popisovat svou verzi, co se odehrálo.

Ve společenské místnosti se rozdávají léky, Lana stojí frontu, když v tom začne mít halucinace o tom, jak přebírá cenu za článek, který napsala o léčebně Briarcliff. To jí přiměje k tomu, že hned další den jde za doktorem Thredsonem s tím, že chce podstoupit terapii.

Kite mlátí v kuchyni do těsta, přichází Grace a ptá se ho, jestli si představuje sestru Jude, Kit říká, že neví čemu má věřit, že si myslí, že si všechno vymyslel a Almu zabil. Grace mu přesto věří. Potom se políbí a rozdají si to na kuchyňském stole, vše uvidí Frank a řekne to sestře Jude. Sestra Mary vybírá rákosku, kterou je by je měla sestra Jude potrestat, ta říká, že neví, co se s ní stalo, ale bere to jako zlepšení. Kit se zastává Grace v tom, že je nevinná, že to na ní hodili. Sestra Jude jim oznamuje, že oba budou sterilizováni, aby nemohli zplodit vraždícího potomka. Přichází Frank a říká sestrře Jude, že u doktora Ardena jsou detektivové. Sestra Mary navrhuje, aby Frank odvedl Grace na samotku a ona, že odvede Kita, sestra Jude souhlasí. Frank odvádí Grace, sestra Mary zavírá dveře a dává Kitovi přečíst zprávu o Grace.

Sestra Jude přichází do kanceláře doktora Ardena a velice se omlouvá za nechtěné vyřešení. Ráda pomůže detektivům jakkoliv bude potřeba. Prostitutka, kterou si doktor Arden pozval, na něj podala oznámení za napadení. Údajně u něj viděla obscénní matriály pornografii a nacistické předměty. Arden vše popírá a odchází. Sestra Jude se ptá detektivů, proč Ardena nezatknou, oni odpovídají, že jsou z vražd a hned se ptají na Kita, jestli má znalosti z chirurgie a jestli by dokázal odstranit ženě kůži a hlavu.

Oiver Thredson začal s léčbou Lany, promítá jí snímky polonahých žen a do těla jí vpouští Apomorhin, což u ní má vyvolávat závratě, má to zapříčinit, že až uvidí polonahou ženu, udělá se jí zle. Poté jí pouští fotku její přítelkyně Wendy a pouští více látky. Lana zvrací a potřebuje pauzu. Poté do místnosti přichází Daniel, který je ochoten pomoci s léčbou Lany. Lana je odhodlaná udělat cokoliv, aby se dostala z léčebny pryč. Daniel si sundává župan, Lana se na něho má dívat a dotýkat se sama sebe, poté se má zaměřit na jeho genitálie a poté se jich má dotýkat, není ji to vůbec příjemné a zvrací. Doktor Thredson říká, že mu je jasné, že na Lanu tato terapie fungovat nebude.

Monsignor přichází do Briarcliff s tím, že si chce promluvit se sestrou Jude, ta souhlasí a hned mu říká, že zde byla včera policie a vyslýchala doktora Ardena, kvůli ženě na jednu noc a ta u něj našla nacistické suvenýry. Monsignor říká, že sestra Jude je posedla doktorem Ardenem a musí to skončit. Sestra Jude se nenechává odbít a údajně má informaci, že je to zločinec, že je tu pacientka, která si ho pomatuje z koncentračního tábora. Monsignor se stále zastává doktora Ardena a celé to otáčí proti sestře Jude, připomíná jí, že se opět opila, což jí zaskočilo. Posílá jí pryč, ať se jde modlit. Poté Monsignor volá doktoru Ardenovi a varuje ho, ať si doma udělá pořádek, že jdou po něm.

Sestra Jude je u matky představené a vyzpovídá se jí z toho, jak zklamala, že se znovu opila. Matka představená se ptá, jestli jí navštívila jenom kvůli tomu. Sestra Jude říká, že v Briarcliff mají zaměstnance, který je nejspíš zločinec a sadista. Matka představená se ptá, jestli toto podezření přednesla Monsignorovi, Jude říká, že Monsignor odmítá jakékoliv zakročení. Matka představená říká, že zná někoho, kdo sestře Jude pomůže, že ho za ní pošle.

Na samotku je přiváděn Kit, Grace se ptá, jestli je v pořádku, zatím je. Kit se jí ptá, proč mu lhala, žádný Red neexistuje a že zabila svou nevlastní matku a poté i svého otce, chce slyšet pravdu. Grace mu říká, že od mládí za ní chodil její otec do pokoje a zneužíval ji, když to řekla své nevlastní matce, tak jí dala lízátko a řekla jí, ať to nikde neříká, proto se je rozhodla zabít. Grace říká, že mu předtím úplně nelhala, že milovala své koně a její otec jí je všechny prodal. Kit stojí při ní, říká, že jí obdivuje.

Lana sedí ve společenské místnosti, přijde za ní doktor Thedson a omlouvá se jí za terapii, kterou musela projít, dává jí fotku Wendy, ať si jí nechá. Lana říká, že si jí nemůže nechat, Thredson říká, ať jí ukryje dokonce týdne, pak že odchází a Lanu vezme s sebou.

Kit přišel na sestrou Jude, chce se přiznat ke svým zločinům, ptá se, jestli bůh vidí vše a jestli vidí vše, tak ví, jestli Kit zabil všechny ty ženy, poté žádá o odpuštění a chce po sestře Jude, aby mu pomohla najít boha.

Doktor Arden přivádí do své kanceláře Anne Frank a zjišťuje, co o něm vypráví, také jí říká, že mu způsobila velké ponížení. Doktor Arden jde zavřít dveře, otáčí se a Anne na něj míří zbraní, v prostřihu vidíme, že ji ukradla detektivovi. Arden se k ní rozejde a Anne ho postřelí. Uslyší zvuky z vedlejší místnosti a snaží se tam dostat, je zamčeno, tak žádá klíče po Ardenovi, ten jí je hodí. Anne odemyká, na zemi je Shelley a prosí ji, aby jí zabila.

Tím končí čtvrtá epizoda American Horror Story Asylum!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Znechucená, napjatá, Mary, Jude a Lanu mám ráda. 96%

10.3.2017 | 10:57:25
keyzar

Ta písnička mi začíná lézt na mozek :D

15.11.2016 | 18:14:03
Tatko-Šmolko

Dejové línie boli v tejto sérii geniálne :3

22.2.2016 | 14:32:00

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás