American Horror Story S02E05: I Am Anne Frank (Part 2)

S02E05: I Am Anne Frank (Part 2)

S02E05: I Am Anne Frank (Part 2)

Pravdivost o Anne Frankové vychází najevo. Kit a Grace jsou na samotce.

cz sk
15.11.2012
2 779 000
43 minut

Podrobný popis:

Sestra Jude jde do hotelu, za panem Goodmenem, chce si ho najmout, aby prošetřil minulost doktora Ardena. Sestra Jude zjišťuje, jestli bude chtít zaplatit, pán Goodman peníze nechce, bere to jako své poslání, sestra Jude se ptá, jestli někoho ztratil a pán Goodman odpovídá, že všechny. Poté mu sestra Jude předá složku doktora Ardena a vypráví, co o něm ví. Goodman se ptá sestry Jude, jestli někdy viděla doktora Ardena bez košile, všichni členové SS měli vytetovanou krevní skupinu na levé ruce. 

Zpátky v Briarcliffu. Sestra Mary prohledává stůl sestry Jude, v tom do místnosti vtrne doktor Arden a hned za ním Anne Frank se zbraní v ruce. Mary se k němu hned rozebíhá, ale Anne jí zastaví a ptá se po sestře Jude, chce jí říct, co viděla v jeho laboratoři. Arden posílá sestru Mary pryč. Do místnosti přichází Frank a zamíří Anne na hlavu a vyzývá jí, ať odhodí zbraň.

V další scéně leží Anne svázaná kazajkou na posteli, sestra Jude je u ní a říká jí, co se stalo a ptá se, kde sebrala zbraň, Anne se přiznává, že jí sebrala detektivovi a brání se, že by jí jinak Gruper (Arden) zabil, říká sestře Jude, že v jeho laboratoři viděla strašnou věc. Jude zajímá, co viděla. Anne jí říká, ať se jde podívat.
Sestra Jude jde tedy prohledat laboratoř doktora Ardena, ale nic tam nenajde. Sestra Jude říká Anne, že tam nic nenašla, že to nejspíš utekla. To Anne odmítá a dodává, že to nemělo nohy. V tom přibíhá sestra Mary a říká, že v kanceláři je nějaký muž a chce svou ženu – Anne.

Dozvídáme se, že Anne není Anne, ale Charlotte Brownová a má syna Davida. Její manžel vysvětluje, že vše začalo, když si Charlotte přečetla deníky Anne Frank a kdysi ji vzal na představení Anne Frank, od té doby se stala posedlá. Také tetování z koncentračního tábora si udělala sama. Poté co porodila syna se vše začalo zhoršovat, nemohla spát a cítila se bezmocná a čím dál více posedlá Auschwitzem, o kterém přečetla mnoho knih a novinových článků. Ve dveří stojí doktor Thredson a říká, že to vypadá na případ poporodní psychózy, sestra Jude nemá radost, že si to celé vyslechl. Manžel chce, aby se jeho žena vrátila domů a sestra Jude mu hodlá vyhovět. Anne schází ze schodů a stěžuje si, že jí donutili se převléknout, přichází její manžel a dotýká se jí, Charlotte má záblesk ve kterém si vybavuje svého muže, ale pořád si myslí, že je Anne. Manžel jí podává fotku a v tom si uvědomí, že je to nejspíš pravda a nechá se odvést pryč. Oliver Thredson říká, že sestře Jude, že neudělala dobře.

Jsme zpátky u Kita a Grace, oba jsou ještě na samotce. Kit se ptá Grace, jestli se bojí, ta říká, že ne. Kit se jí svěřuje, že s Almou vždycky chtěli děti a omlouvá se Grace do čeho jí dostal. Přichází sestra Mary a propouští Kita ze samotky, sestra Jude změnila názor, k žádnému zákroku u něj nedojde. Poté jde k cele, kde je Grace a říká jí, že dnes bude bez večeře, žádné jídlo 12 hodin před zákrokem. Grace šílí. Dveře cely se chvějí a z poza nich vystupuje světlo, Grace zpozorní, v tom se otvírá otvor na jídlo.

Jsme ve společenské místnosti, kde si pacienti berou své léky je zde i Lana, polyká svou dávku a jde k oknu, přichází za ní Thredson s tím, že dnes po večeři v šest hodin odcházejí.

Thredson si bere kufřík s nahrávacím zařízením a jde za Kitem, který na něj čeká u něj v kanceláři, aby udělali záznam jeho zpovědi. Kit chce, aby pomohl Grace, ale Thredos říká, že to není jeho pacientka. Kit si to nenech vymluvit, tak mu Thredson říká, že nejprve udělají zpověď a poté pomůže Grace. Kit souhlasí. Kit začíná se zpovědí.

Grace unesli mimozemšťané, křičí o pomoc, ale přichází k ní těhotná Alma a říká jí, ať se ničeho nebojí, v tom jí rozříznou břicho.

Sestra Jude chce nechat vzkaz panu Goodmenovi, že to celé byla jedna velká chyba, ať se vrátí domů a nic neprošetřuje. Rozhovor vyslechl doktor Arden a hned se ptá, o jaké informace šlo, pět mezi nimi dochází ke slovní přestřelce. Doktor Arden říká, že z celé situace hodlá vyvolat důsledky pro sestru Jude za to, že během její služby získala její pacientka zbraň a sestra Jude ji poslala domu bez nějakého trestu. Sestra Jude říká, že v minulosti měli neshody, ale je čas vše hodit za hlavu a začít od začátku s tím Arden rozhodně nesouhlasí a má v plánu požádat Monsignora o její propuštění.

Doktor Arden si ve své kanceláři snaží ošetřit postřelenou nohu, v tom přichází sestra Mary a říká, že mu pomůže, omlouvá se mu za to, co se prováděla v tu noc, kdy byla bouřka, Arden za vším chce udělat tlustou čáru a začít od začátku a že moc dobře ví, co sestra Mary udělala a děkuje jí za to, že ho chrání, sestra Mary ho opravuje a říká, že chrání je. Ve flashbacku vidíme, že sestra Mary odtáhla Shelley pryč z laboratoře doktora Ardena. Arden si myslí, že jí odtála do lesa.

Jsme u školy na dětském hřišti, právě zvoní a děti vybíhají ven na hřiště si hrát. Dvě dívky se jdou napít, jedna z nich slyší nějaké zvuky a jde se podívat ke schodům, začne křičet a běží za paní učitelkou s tím, že vidí monstrum, všichni se běží podívat, na schodech je Shelley a drápe se nahoru.
 

Do Briarcliffu je zpět přivedena Charlotte, stále si myslí, že je Anne Frank. Doktor Arden ji přijde přivítat na její celu. Mezitím sestra Jude mluví ve své kanceláři s jejím manželem, který říká, že se zhoršila a žádá sestru Jude, aby Charlotte hospitalizovali, sestře Jude se to moc nelíbí, manžel se ptá, jestli by mohl mluvit s doktorem Thredsonem. Sestra jude volá Franka a dává mu pokyn, ať přivede Olivera.

Blíží se šestá hodina, Lana čeká na Olivera na smluveném místě. Doktor přichází a Lana se ptá, jak to udělají, doktor ji říká svůj plán, prostě půjdou přímo k autu a dává Laně svou krabici. Vydají se na cestu, strážný u dveří si akorát snaží zapálit cigaretu, ale zapalovač nechce chytit, Oliver mu připálí a pozdraví ho, v ten moment ho zahlédne Frank a volá na něj, Oliver odchází.

Pan Brown se jde podívat na svou ženu Charlotte, když v tom dveře cely otevře doktor Arden a odchází pryč. Brown pochopí, o koho jde a začne se mu omlouvat za to, co mu jeho žena provedla. Arden mu říká, že na to existuje zcela jednoduchý lékařský zákrok, který mohou provést ještě dnes v noci a zítra bude mít svou ženu zpět.

Lana nasedá do auta doktora Thredsona, Oliver za ní zavírá dveře a jde uklidit krabici do auta, v tom na něj zavolá Frank, že s ním chce mluvit sestra Jude ohledně Anne Frank, že jí přivedl její manžel. Oliver říká, že už tady nepracuje, poté dodává, že tu nikdy vlastně nepracoval. Nasedá do auta a odjíždí pryč i s Lanou.

Doktor Arden připravuje Charlotte na lékařský zákrok, pan Brown se zajímá, jestli je to bezpečné. Arden ho ujišťuje, že je to nejen bezpečné, ale i vysoce efektivní. Transorbitální lobotomie je pro doktora Ardena už snadná záležitost, bere to jako vrtání zubů. Arden uspává svou pacientku a začíná s procedurou, celé to pozoruje Charlottin manžel

Sestra Jude se modlí, přichází za ní Frank a nese špatné zprávy, Lana je pryč. Poté mu sestra Jude začne vyprávět historku z dětství a na závěr dodává, že tady končí. Frank ji polituje a odejde. Sestra Jude se oblékne do civilu, namaluje se a odchází do baru, kde si k ní přisedá muž a ptá se jí, co pije.
 

Jsme doma u doktora Thredsona. Lana mu děkuje a říká, že by nejraději šla domů, to Oliver zakazuje, bude to první místo, kde bude policie hledat, říká jí, že pro dnešek bude nejlepší, když zůstane tady a zítra zajdou na policii, kde podají svědectví. Lana souhlasí, Oliver jí říká, ať se posadí, že dojde pro víno. Lana si prohlíží Oliverův dům, uvidí telefon a vydá se k němu, vytočí číslo, ale Oliver zavěsí. Lana říká, že chtěla jen mluvit se svou kamarádkou, Oliver jí vysvětlí, že riskuje i svou kariéru, nikdo by neměl vědět, že je u něj. Lana si sedá do křesla a Oliver říká, že ona je ta správná osoba, která napíše jeho příběh. Lana se diví, jaký jeho příběh. Oliverovi tuhne úsměv. Lana si s ním přiťukává na konec Briarcliffu. Oliver rozsvicí lampičku hned vedle Lany a ta si všimne dvou bradavek na lampičce, po chvilce se ptá, kde je záchod, že jí víno stouplo do hlavy. Oliver ji pošle na konec chodby. Lana začne prohledávat jeho byt, všechny dveře jsou zamčené, až na jedny, otevírá je a vstupuje dovnitř. Přichází Oliver a rozsvěcí a říká, že našla jeho malý koníček, rád si vyrábí nábytek, hlavně lampy a stínítka, Lana se ptá, z jakého materiálu, Oliver říká, že z kůže a mačká tlačítko, v tom se pod Lanou podlomí podlaha a padá dolu.

Kit vstupuje do společenské místnosti, na křesle uvidí Grace a jde za ní, ta je celá od krve, Kit volá o pomoc. V tom přicházejí detektivové a Kita zatýkají za vraždu tří žen s tím, že mají jeho přiznání na pásce. Grace říká, že dělají chybu, že nic neudělal. Poté začíná křičet, že je živá, že Almu viděla. Kit je odveden detektivy.

Lana se probírá, leží na zemi a nohu má přivázanou řetězem k podlaze, začne volat o pomoc, pak si všimne, že před ní leží tělo, je to její přítelkyně Wendy. Přichází Oliver a říká, že byla chvíli u ledu a že doufal, že bude v lepším stavu, než ji sem přivede. Oliver popisuje, že by ji už dávno stáhl z kůže a odstranil ji hlavu, ale pro jejich účely musel chvíli počkat, poté říká, že budou pokračovat v terapii a vyzývá Lanu, ať jí začne líbat a nasazuje si masku Bloody Face.

Sestra Jude se probouzí u muže, který ji včera večer koupil drink, balí si věci a odchází pryč.

Pán Brown přichází domů a vítá se se svojí ženou, která chová jejich dítě, zjišťuje, co bude k jídlu a chce jít připravit martini, Charlotte ho zastavuje a říká, že to udělá. Poté uvidí bednu s věcmi o koncentráku, ptá se, jestli to má jít vyhodit, Charlotte souhlasí a jako poslušná ženuška jde připravovat martini.
Kamera najíždí na fotografii, na které je Hitler, blíží se k postavě, která stojí hned za Hilerem a detailně ho zabírá, jde o Hanse Grupera.

Tím končí pátá epizoda AHS: Asylum!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Dobře nejlepší díl byl tohle 99% perfektní.

10.3.2017 | 10:58:30
keyzar

Tak toto bylo absolutně bezchybné.. 100%!!!

17.11.2016 | 19:57:19
Tatko-Šmolko

Pre mňa bol toto najväčší zvrat celého AHS, toto som vtedy rozhodne nečakal.

22.2.2016 | 14:30:28
Dark-ex

Ou..Shelly :-/ a dokonalá Sarah Paulson

18.3.2014 | 16:15:11
KevSpa

Já to phoebess říkala!! :-)

webmaster, korektor
16.11.2012 | 23:27:33
phoebess

Co mi to s tím Zacharym provedli?!

redaktor
16.11.2012 | 23:17:51

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás