American Horror Story S02E06: The Origins of Monstrosity

S02E06: The Origins of Monstrosity

S02E06: The Origins of Monstrosity

Lana se dostává z léčebny. Jude zjišťuje pravdu o Ardenovi.

cz sk
22.11.2012
1 893 000
42 minut

Podrobný popis epizody:

Současnost:
Slyšíme zvonící telefon a ozve se operátorka z linky 911, ptá se, jak může pomoci. Mužský hlas hlásí, že musí poslat auto do Briarcliffu, že byl velmi pracovitý hoch. Operátorka chce jméno, ale hlas říká, že jeho jméno poznají v Briarcliffu, že Ti ostatní byli podvodníci. Do Briarcliffu tedy přijíždí policie a začne ho prohledávat. Na jednoho z policistů kápne kapka krve a tak se podívá nahoru, kde se vznášení tři osoby převlečené za Bloodyho Face.
Policisté spouštějí dolu zavěšené Bloody Face, řeší, že auto před Briarcliffem patří Leovi. V tom jeden z policistů zavolá detektivy k mrtvému tělu, jde o Lea. Poté začne zvonit telefon, který zvedne detektiv a ptá se, kdo to je. Hlas říká, že ví kdo to je. Detektiv zjišťuje, jestli zabil všechny ty lidi a hlas odpovídá, že zabil pouze ty podvodníky. Jeden detektiv říká, že mluvil se sestrou Lea, který má být na líbánkách. Poté se detektiv ptá, kde je tedy nevěsta?
Tu v další scéně vidíme připásanou k posteli a přichází k ní Bloody Face.
 

1964:
Sestra Jude sedí ve své pracovně společně s paní Raynoldsovou, která do Briarclifuu přivedla svou dceru, kterou by zde chtěla nechat. Svěří se sestře Jude, že si myslí, že jednou zabila svou jedinou kamarádku, protože když prala prádlo, našla kamarádčiny ustřižené vlasy v její bundě. Sestra Jude říká, že si zde Jenny nechat nemohou, protože nemají dětské oddělení.

Lana se probouzí a slyší, jak někdo připravuje snídani. Otevře oči a vidí rámeček s fotkou Wendy, pak jí dojde, že není doma a uslyší Oliverův hlas. Začne křičet, Oliver jí říká, ať si křičí, jak chce, že sklep je odhlučněn. Lana zjišťuje, co udělal s tělem Wendy, Oliver říká, že ho schoval tam, kde ho nikdo nenajde, nerad by, aby ho našli zrovna teď, když má být Kit odsouzen. Poté podává Laně snídani, se slovy: Jako od maminky. A začne se Laně svěřovat, že matku nikdy nepoznal, že byla asi ve stejném věku, jako je Lana, když ho opustila. Oliver vyrůstal v sirotčinci, kde byl vychován bez lásky a doteků, které mu tak chybí. Lana mu říká, že dobře ví, jaké je to být opuštěná, přesně takový pocit měla v Briarcliffu. Oliver má radost z toho, že se v Laně nepletl, že je to ta pravá a začne jí popisovat svůj příběh, jak přišel na to, že mu schází matka, vše začal dělat proto, že mu chybí lidský dotek – kontakt kůže s kůží a protože potřeboval někoho, s kým by ukojil své touhy, zabil svou první oběť. Lana se rozpláče a Oliver jí začne uklidňovat, říká, že teď už je vše v pořádku protože ona je tady a řekne jí mami.

Sestře Jude zvoní telefon, zvedne ho a ozve se Sam Goodman, kterého si najala na prošetření minulosti doktora Ardena. Říká jí, že ve všem měla pravdu, že Arden je opravdu Hans Grouper a že by potřeboval jeho otisky prstů a až ho bude mít, ať ho přinese do motelu. Sestra Jude položí telefon, otočí se a uvidí Jenny. Jenny říká, že jí tu maminka nechala a odešla. Sestra Jude jde najít sestru Mary.

Monsignore přichází do nemocnice dát poslední pomazání. Přichází na pokoj, kde zjistí, že jde o Shelley a že jde o Ardenův výtvor. Mosignor jí zardousí.

Jsme v roce 1962, Monsignor přichází do pokoje, kde leží pacienti s tuberkulózou. V místnosti je i doktor Arden, který říká, že zde leží jen Ti nevyléčitelní. Poté společně odnáší mrtvé tělo a doktor Arden popisuje Monsignorovi, že při epidemii tuberkulózy umírali stovky lidí. Doktor Arden se svěří Monsignorovi, že pracuje na posilovači imunity, který by člověka ochránil před většinou nemocí. Monsignor se ptá, co pro to Arden potřebuje a ten mu odpovídá, že potřebuje testovat na lidech.

Zpět v roce 1964 a Monsignor jde za Ardenem a říká mu, že sestra Jude měla pravdu, že je monstrum. Doktor Arden se brání, že jde o lidi, kteří v životě selhali, a on dává jejich životu účel. Díky jeho experimentům s syfilem a tuberkulózou dokázal stvořit nadčlověka. Poté Monsignorovi ukáže, co stvořil a nazývá to novým stádiem lidské evoluce. Člověka, který dokáže přežít atomový výbuch. Monsignor říká, že by měla Ardena hned zavřít, ale Arden mu připomíná, že v tom jedou spolu. Monsignor to chce všechno zveřejnit, ale Arden říká, že pokud to udělá, vyjde vše najevo, opravdu všechno, což Monsignora zaráží. Poté mu Arden říká, že oba mají jen jediného nepřítele a tím je sestra Jude.

Sestra Mary je v kuchyni společně s Jenny. Mary zjišťuje, proč jí tu matka nechala. Jenny se jí svěřuje, že si její matka myslí, že zabila Josie. Mary říká, že zabila a Jenny se ptá, jak to může vědět. Mary jí odpovídá, protože jsem ďábel. Poté ji sestra Mary řekne, proč se dala do kláštera.
Monsignor přichází za sestrou Jude, říká ji, že to vypadá, že Briarcliffse pro ni stal břemenem a že kontaktoval kolegu z Pittsburgu, kde otvírají domov pro nezvladatelné dívky a že ji doporučil na vedení tohoto domu., má rezervované letadlo na páteční ráno. Sestra Jude říká, že je to celé kvůli doktoru Ardenovi. Monsignor ji posílá sbalit si věci.

Sestra Jude balí, když za ní přichází sestra Mary a říká jí, že paní Raynoldsová si vyzvedla Jenny. Mary se zajímá, co sestra Jude dělá, ta jí odpovídá, že balí a opouští Briarcliff, že jí Monsignor přesouvá do Pittsburghu. Sestra Mary dělá, jak je z té zprávy zděšená. Jude ji posílá do kuchyně pro koňak a dvě sklenky.

Oliver má telefon, volá mu Kit z věznice a říká mu, že potřebuje pomoc, že prý policie má nahrané jeho doznání, že zabil Almu a ostatní ženy. Poté ho Kit obviní, že mu lhal, že policii předal nahrávku a že je to ulhaný bastard, což Olivera vytočí a jde dolu do sklepa za Lanou. Mezitím se Lana dole ve sklepě snaží pilníkem upilovat řetěz. Lana se ptá, jestli mluvil s Kitem, Oliver se na ní podívá a vidí, že se potí a má zrychlený tep, poté se podívá na řetěz a vidí, že se snažila upilovat. Vrhá se na ní a sváže jí ruce a říká, že to tedy budou muset ukončit. Bere si na sebe masku a skalpel a jde k Laně.

Sestra Mary se oblékla do červených šatů sestry Jude a zpívá a tančí písničku You Don´t Own Me, když zazvoní telefon, volá pán Goodman, sestra Mary se představí jako sestra Jude. Pté jde za panem Goodmanem do motelu, kde ho zabije.

Sestra Jude jde za doktorem Ardenem a chce si s ním připít na jeho výhru, což je jen záminka, aby získala jeho otisky prstů. Hned poté jde za panem Goodmenem na motel. Klepe na dveře a ty se samy otevírají, vejde tedy dovnitř a hledá pana Goodmena, ten leží polomrtví v koupelně. Sestra Jude chce volat záchranku, ale Goodman ji zastavuje a říká jí, to celé udělala jedna z jejich jeptišek.

Sestra Mary předává dokumenty doktoru Ardenovi. Arden se zajímá, jestli je to všechno, Mary mu říká, že něco si ponechala, kdyby se jí Arden pokusil nějak doběhnout. Sestra Mary mu říká, že mu rozumí a Arden se ptá, proč ho chrání. Sestra Mary říká, že tohle je začátek nové éry a líbá ho na tvář.

Paní Raynoldsová a její dvě děti jsou mrtvé. Paní Raynoldsová má nůž v zádech a policista vyslýchá malou Jenny, ta popisuje stejného pachatele, jako u vraždy její kamarádky. Poté vidíme, jak si v ruce hraje s pramínky vlasů.

Oliver sedí na Laně a rozepíná jí košili a popisuje, jak to vždycky probíhá, přiloží jí skalpel ke krku a Lana říká, že to tak být nemusí. Oliver jí říká, že má pravdu, že do ní vkládal velké ambice, už když jí viděl poprvé, poté vidíme flashback, ve kterém se dozvíme, že Oliver Lanu viděl už dříve. Myslel si, že jedině ona ho bude moci pochopit. Pak ho Lana uklidňuje a oslovuje ho děťátko. Oliver sundává masku a Lana pokračuje v uklidňování. Oliver říká, že děťátko potřebuje nakrmit a přitiskne se jí k prsu.

Konec šestého dílu!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Pěkně zvrácené a skvěle zahrané, Zachary je skvělý. Jsou to herecké orgie 93%

10.3.2017 | 11:00:57
keyzar

Povedená epizodka :)

19.11.2016 | 18:56:14
Tatko-Šmolko

Tá zvrátenosť tejto série bola geniálna a Zachary <3 , škoda, že v ďalších sériach neni :(

23.2.2016 | 13:33:13

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás