American Horror Story S02E07: Dark Cousin

S02E07: Dark Cousin

S02E07: Dark Cousin

Kit se pokusí o útěk, Jude navštíví Goodmana.

cz sk
29.11.2012
2 273 000
42 minut

Podrobný popis epizody:

Dvě sestry přicházejí do Briarcliff, jedna z nich jde za Grace, nevypadá moc dobře, sestra jí položí ruku na čelo a říká, že má horečku, stáhne z ní deku a vidí, že hodně krvácí. Přibíhá druhá sestra na pomoc. Grace už má na kahánku a vidí anděla smrti, kterému říká, že je připravena. Anděl jí chce políbit, když v tom ji jedna sestra praští do hrudníku a Grace opět obživne. 

Sestra Mary přichází za doktorem Ardenem, nelíbí se jí, co provedl Grace. Doktor Arden neví, o čem Mary mluví, žádnou sterilizaci ji nedělal. Doktoru Ardenovi se nelíbí, jak s ním Mary mluví a dá jí to najevo fackou. Sestra Mary říká, že pokud jí dá ještě jednu, tak ho zabije. Arden jí chce ještě jednu vrazit, ale sestra Mary ho odhazuje silou vůle a říká mu, že je teď jasné, kdo tu velí.

Jsme v kuchyni, jedna sestra si tu prozpěvuje a krájí chleba, za ní sedí Miles a balí sendviče. Miles je alkoholik a teď slýchává hlasy ve své hlavě. Říká sestře, že stroj na krájení chleba je nejspíš rozbitý, protože nekrájí rovně a že to opraví, sestra ho tedy pustí ke stroji. Miles si podřeže žíly, aby umlčel hlasy ve své hlavě.
Do jídelny přichází Mary a Frank, který ji popisuje, co se událo. Sestru Mary zajímá jen nápis na zdi, jde o jméno a je napsáno starověkou aramejštinou. Sestra Mary se ptá Milese, odkud zná to jméno a poté se ptá, jestli ji přivolal. Miles o ničem neví, Frank upozorní na to, že by bylo dobré ho rychle zašít, Mary souhlasí a naštvaně odchází pryč.
Milese přivazují k lůžku, říká, že už tu nechce být, Frank odpovídá, že je to jen na jednu noc, ale Miles ho opravuje, nemyslí tento pokoj, ale tenhle svět. U Milese v cele se opět zjeví anděl smrti, Miles žádá o pomo. Anděl roztahuje křídla a políbí Milese, ten umírá.
Poté anděl uslyší zvuky a ptá se, kdo tam je, kdo se opovažuje podívat na Shachath. Je to sestra Mary, která vchází do cely a prohlíží si mrtvého Milese. Anděla smrti zajímá, co je sestra Mary zač, že na ni může pohlédnout. Anděl říká, že v sestře něco přebývá, něco podobného, ale něco padlého a pak Mary oslovuje bratranče. Té se tohle oslovení moc nezamlouvá a vyhání anděla pryč. Anděl se pak ptá, jestli sestra Mary ví, proč ji vyhledala, tedy její část, naznačuje na původní sestru Mary. Poté promluví pravá sestra Mary a žádá o osvobození.

Grace je u doktora Ardena, kterému se nelíbí její stav, má infekci. Doktor Arden říká, že jí může zachránit a taky ji zachrání, aby mu dosvědčila, že ji žádnou operaci neprovedl.

Oliver Thredson právě znásilňuje Lanu, ta zahlédne anděla smrti, který se k ní blíží.
Když je po všem, anděl si sedá na postel vedle Lany a chystá se jí políbit, ta ale ucukne a řekne, že ještě ne. Poté přichází Oliver a ptá se, jestli je vše v pořádku. Oliver je rozladěný, chvíli k Laně mluví a poté se jí ptá, jak by chtěla zemřít, buď jí podřízne anebo ji uškrtí. Lana se rozpláče a Oliver řekne, že jí nejprve uspí a pak jí zabije. Vezme injekci a jde k Laně, když na ní sedí, Lana popadne obrázek a praští Olivera přes hlavu. Poté proběhne menší souboj a Laně se podaří Olivera přiškrtit řetězem, kterým je svázaná, poté si ho snaží sundat, což se jí podaří a utíká ke schodům, Oliver se vydá za ní, ale Lana ho skopne ze schodů. Laně se podaří uprchnout, běží pryč po silnici a zastaví první auto, které uvidí. Nastoupí si, ale hned pozná, že neměla štěstí, řidič ji vypráví o tom, jak ho jeho žena podvedla a že už to dál nevydrží, na zadním sedadle se objeví anděl smrti. Řidič vytahuje zbraň a prostřelí si hlavu.
Lana se probírá a před očima vidí sestru Mary, která ji říká, že je zpět Briarcliff.

Kit je právě u výslechu, detektiv se ho ptá, jestli tohle opravdu řekl a podává mu přepis pásky Olivera, ten souhlasí a říká, že je to všechno Oliverův trik. Kit se ptá, jestli komisař mluvil s Grace, která může dosvědčit, že viděla Almu. Komisař mu říká, že Grace je pacientka z psychiatrické léčebny, takže není moc důvěryhodný svědek a také Kitovi řekne, že Grace je vážně nemocná a nevypadá to s ní dobře, pravděpodobně se nedožije slyšení. V tu chvíli Kit přestane detektiva vnímat a začne vymýšlet, kudy by se dostal pryč a poté realizuje svůj plán na útěk.

Sestra Judy nachází polomrtvého pana Goodmena, ten jí říká, že to udělala jedna z jejich jeptišek.
Jude jde zavolat pomoc, vytočí operátorku, a pak si všimne láhve burbonu na stole, otočí se a vidí na televizi novinový článek o sražené holčičce s nápisem vrah. Pro pana Goodmena si mezitím přišel anděl smrti.

Dostáváme se do roku 1949 do doby, kdy Jude srazila holčičku se jménem Missy. Přišel za ní Terry, manažer kapely, ve které Judy hraje. Terry je naštvanej, protože Judy minulou noc nedorazila a museli hrát bez zpěvačky. Naštěstí našli náhradu a tak Terry předává Jude obálku s penězi a vyhazuje ji, v obálce je ještě číslo na detektiva, který vyšetřuje nehodu Missy. V následující scénce Jude balí své věci a pak ujíždí pryč, v autě se posiluje burbonem. Ráno se probouzí před klášterem, kde se jí jeptiška ptá, jestli je v pořádku.

Sestra Jude sedí na posteli a popijí, zvoní telefon a sestra Jude ho zvedá, volá jí sestra Mary a líčí jí, jak na ní nastrojila vraždu pana Goodmena a připomíná jí, že ví o všem, protože byla v její hlavě, poté jí varuje, ať se nezkouší vracet zpět do léčebny.
Sestra Jude jde do baru, objednává si a poté ji vidíme na záchodě, jak ze sebe umývá krev, vytahuje nůž a řeže se do žíly, vidíme, jak leží na zemi a krvácí, celé je to jen její myšlenka, kterou chtěla přivolat anděla smrti. Jude si jde promluvit s andělem smrti, dozvíme se o ní, že od svého nastávajícího muže chytla syfilis a také to, že už nikdy nebude moci mít děti a proto ji opustil den před svatbou. Sestra Jude na závěr rozhovoru říká, že je připravena odejít, ale že ještě musí něco udělat.
Sestra Jude se vydala za rodiči Missy a chce se jim přiznat k tomu, že to ona tenkrát srazila jejich dceru, už se jim to chystá povědět, když v tom přichází Missy domů. Missy přežila, měla jen pár zlomenin a teď pracuje jako sestřička.

Jsme zpět u Lany, jedna ze sester se jí snaží dát léky, ale Lana se brání, chce zůstat při smyslech a chce mluvit se sestrou Jude. Přichází sestra Mary a říká jí, že Jude už zde nepracuje a teď zde velí ona. Lana jí říká vše o doktoru Thredsonovi, že on je Bloody Face. Sestra Mary to ví a říká Laně, že jí věří. Lana řekne sestře Mary, kde Oliver zabijí ženy a také jí řekne, že jí znásilnil a poté si bere léky.
Sestra Mary vychází ven z cely, kde na ni čeká Frank. Říká jí, že Kit utekl z vazby a že mají rozkaz ho zastřelit.

Vidíme Kita, jak běží skluzavkou smrti, pronásleduje ho stvoření z lesa. Kit vbíhá do kuchyně, kde je i Grace. Říká jí, že je čas odejít, ve dveří narazí na sestru, která začne volat o pomoc, přibíhá stvoření z lesa a zakusuje se do sestry. Poté se rozeběhne za Kitem a Grace, Kit ho naláká na něj a zabije ho. Do kuchyně vbíhá Frank a chce zastřelit Kita, jenže Grace mu skočí do rány, takže zastřelí jí. Přichází si pro ni anděl smrti. Nakonec vidíme záblesk v kuchyni.

Konec sedmého dílu.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Úžasná smrt Frances je skvělá, trochu to ztrácí 86%

10.3.2017 | 11:02:43
keyzar

To jsou mi zvraty! :)

20.11.2016 | 20:48:55
Tatko-Šmolko

Výborný diel, Jessica a Fransec boli výborné !!

23.2.2016 | 14:23:35
Markoman96

Skvělý díl… wow a Francis Conroy

23.11.2014 | 22:18:37
KevSpa

Trochu nevyvážený díl. Ale Frances Conroy byla skvělá. Jako ostatně vždy, už od dob Six Feet Under.

webmaster, korektor
29.11.2012 | 6:31:18

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás