American Horror Story S02E08: Unholy Night

S02E08: Unholy Night

S02E08: Unholy Night

Seznámíme se s novým pacientem v Briercliffi. Sestra Mary zdobí stromeček.

cz sk
6.12.2012
2 360 000
40 minut

Podrobný popis epizody:

Hned na začátku epizody se seznámíme s Leighem Emersonem, s masovým vrahem, který je v Briarcliffu již od roku 1963 a to za to, že během jednoho před vánočního večera zabil osmnáct lidí. 

V Briarcliff má sestra Mary v plánu opět slavit Vánoce a od každého pacienta potřebuje něco, čím ozdobí stromeček, takže sebere pacientům jejich umělé zuby, hadičky a ostříhá jim mašle, tím vyzdobí stromeček.

Frank se modlí nad mrtvou Grace, omlouvá se jí za to, že ji zabil a přísahá, že vše napraví. Při odchodu narazí na doktora Ardena a říká mu, že vše nahlásí. Arden se mu to snaží rozmluvit, ale Frank se ochoten nést veškeré následky.

Sestra Mary je ve své místnosti, pouští si hudbu a pozoruje praskání ohně ve svém krbu, zezadu k ní přichází sestra Jude a dává jí nůž pod krk, říká jí, že už jí je vše jasné, ďábel v ní může přežívat jen díky tomu, že sestra Mery Eunice byla čistá ne poskvrněná a má v plánu poslat ďábla zpět do pekla, pak ďábel ukáže sestře Jude svou moc. Šarvátku přeruší doktor Arden, který přichází. Mary mu říká, ať zavolá ochranku, že je tu vetřelec. Sestru Jude vyvádějí pryč. Poté Arden poví sestře Mary, že Frank chce vše nahlásit.

Sestra Mary přichází do cely za Leighem a dává mu dárek. Leigh si myslí, že je to Jude, ale Mary mu říká, že ta je pryč a vytahuje z krabice oblek Santy Clouse.
V následujícím flashbacku se dozvíme, proč byl Leigh zavřen do cely. Jsme zpět v roce 1963 a do Briarcliff má přijít fotograf, který má udělat vánoční fotku. Sestra Jude staví všechny pacienty do řady, přichází za ní Leigh, který je spoutaný, žádá ji, aby mu uvolnila pouta, ale Jude odmítá a říká, že tahle fotka má připomenout všem lidem, že bez Briarcliffu by všichni tyhle lidé byli venku včetně Leigha a proto musí stát v spoutaný včele. Jeden ze zřízenců rozdává dárky v čepici Santy Clouse, Leigh svůj dárek schválně upustí a zřízenec mu ho chce podat, ale Leigh po něm skočí a začne mu ukusovat pusu, vše nafotí fotograf. Sestra Jude rozkáže odvést Leigha do díry a nechat ho tam navěky.
Sestra Mary přemlouvá Leigha, aby si oblékl oblek Santy a šel mezi ostatní. Dozvíme se, proč má Leigh odpor k Vánocům, je to proto, že když byl ve vězení, tak ho zneužili čtyři dozorci.

Sestra Mary je opět ve své kanceláři, přichází za ní Arden a dává ji dárek, jsou to zlaté náušnice s rubíny, sestra Mary je z nich nadšená. Arden ji vypráví příběh o tom, jak je získal. Poté říká, že je chudák, doufal, že mu je sestra Mary vrátí, to by totiž udělala pravá Mary, ale ta je pryč. Sestra Mary mu pak říká, že buď je doktor Arden s ní anebo proti ní a v tom případě mu ani bůh nepomůže.

Jsme zpět u Lany, která zvrací, sestra ji říká, že kuchař si při vaření nemyje ruce a že je to nejspíš tím. Lana říká, že nic nejedla, že je rozčílená a zjišťuje, jestli sestra Mary mluvila s policií? Poté se ptá, kdo leží za zástěnou? Podle sestry je tam další nešťastná duše, my víme, že tam leží Kit.

Sestra Jude je u matky představené a prosí ji, aby jí pomohla dostat se zpět do Briarcliffu. Právě tam má svůj úkol. Zvoní telefon a matka představená říká, že má Jude návštěvu. Sestra Jude jde do kaple, kde na ni čeká doktor Arden. Ten jí nabízí pomocnou ruku v boji proti ďáblu, sestra Jude ji přijímá.

Ve společenské místnosti rozdává Monsignor knihy pacientům, poté vytahuje z brašny hvězdu, kterou dají na stromek a předává ji sestře Mary, jdou společně ke stromku a Monsignor ji chválí za to jak to v Briarcliff oživila. Poté Monsignor mluví s Ardenem, kterému navrhuje odložit všechny neshody stranou. Mary žádá Franka, aby přinesl žebřík, aby mohli nasadit hvězdu.

Jsme v Kitově snu, ve kterém Kit přináší domu stromek a doma na něj čeká těhotná Alma, Kit mluví k bříšku a pak slyší, jak k němu mluví Grace. Z Almy se najednou stala Grace. Kit ji objímá a omlouvá se jí, že se vrátil. Poté Kit slyší hlasy, které ho volají.
Je to Lana, která sedí u jeho postele, řekne mu, že je nevinný, že to na něj všechno nahrál doktor Thredson a jeho případ si vzal jen proto, aby získal Kitovo přiznání. Poté Lana říká, že musí jít zavolat policii, ještě předtím vytáhla Kitovi z paže kanylu se sedativy.

Doktor Arden pouští do Briarcliff sestru Jude, ta je překvapená, že dodržel své slovo, domluví se na tom, že doktor Arden pošle sestru Mary do své kanceláře a poté za ní zamkne dveře, Arden souhlasí.

Frank přináší žebřík a chystá se pověsit hvězdu na stromek, prosí zřízence, aby mu ji podal, ale přichází Leigh a shazuje Franka z žebříku a poté se vrhá na Franka, zřízenci ho z něj strhnou a Frank dá Leigovi co proto, sestra Mary pak říká Frankovi, ať Leigha odvede do jeho cely. Arden upozorní sestru Mary, že by měla jít neodkladně do své kanceláře.

Lana hledá místnost, odkud by mohla zavolat policii, když ji najde a začne vytáčet, objeví se za ní doktor Thredson a raději vytáhne kabel ze zdi.

Frank odvedl Leigha do cely, zavřel za ním a chystá se odejít, ale hned za ním stojí sestra Mary a ptá se, jestli Leigh dělal problémy, Frank říká, že ne, ale Mary říká, že ano a podřízne Frankovi hrdlo. Vše pozoruje Leigh otvorem na jídlo.

Sestra Jude se modlí v kanceláři, kam Mary přivádí Leigha a zamyká za ním. Leigh říká, že si přišel otevřít svůj dárek.
Na chodbě před kanceláří se Arden ptá sestry Mary, jestli už nepochybuje o jeho loajalitě. Poté odchází, s tím že má něco neodkladného na práci.
Sestra Jude se snaží uprchnout pryč, Leigh prozrazuje Jude, že vše vymyslela sestra Mary. Leigh má v plánu se sestře Jude pomstít za to, že ho nechala hnít v díře.

Lana se ptá Olivera, jak jí našel, ten jí říká, že byla obětí autonehody, vše bylo napsané ve zprávě i to, že byla navrácena do Briarcliff. Poté jí Oliver říká, že když utekla, musel Bloodyho Face pohřbít, vše společného s Bloody Facem uklidil a spálil, nikdo nic nikdy nenajde. Poté jí řekne, že má v plánu si z ní udělat novou masku Bloodyho Face a snaží se jí odtáhnout pryč, za dveřmi však stojí Kit, který Olivera srazí k zemi.

Jsme zpět u sestry Jude, Leigh jí zvedne a hodí s ní o skříň, ta se otevře a Leigh si vzpomene, jak ho kdysi sestra Jude trestala. Vezme rákosku a ohne sestru Jude přes stůl a začne jí mlátit.

Lana říká Kitovi, že musí Olivera zabít, ale Kit ji zastaví, Oliver je jediný, kdo může Kita zachránit před elektrickým křeslem.

Jsme ve skluzavce smrti, kudy doktor Arden vyváží tělo Grace, najednou uslyší nepříjemný zvuk a vidíme záblesky. Když vše přestane tělo Grace je pryč.

Když Leigh skončí s mlácením sestry Jude hodí jí na postel a chce jí znásilnit. Vidíme, jak sestra Jude sebrala nůž ležící na stole, když ji Leigh mlátil, který zaráží Leighovi do krku.

Lana a Kit svázali Olivera a odtáhli ho do nějaké místnosti, kam podle nich nikdo nechodí. Lana pošle Kita zpět na ošetřovnu, pak se skloní k Oliverovi a řekne mu, že ho jednou pohřbí.

Konec vánoční epizody.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Super Santa a Jessica opět skvělá 93%

10.3.2017 | 11:04:56
keyzar

Škoda, už jsem chtěl z Jude mrtvolku :)

22.11.2016 | 14:32:28
Tatko-Šmolko

Pre mňa slabší diel, ale Lily to zachránila.

24.2.2016 | 11:54:41
Markoman96

Prostě každý díl je best :)

25.11.2014 | 20:44:28

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás