American Horror Story S02E12: Continuum

S02E12: Continuum

S02E12: Continuum

Kit se snaží žít společně se svými ženami. Lana pořádá autogramiádu své knihy.

cz sk
17.1.2013
2 300 000
44 minut

Podrobný popis epizody:

1967
Kit, Grace a Alma žijí společně a vychovávají své děti. Grace je posedlá mimozemšťany a neustále je kreslí, přichází Alma se zeleninou a mluví na Grace, ta jí však nevnímá, je příliš zabraná do své kresby, poté svou kresbu ukazuje Almě a ptá se, jestli je to ten mimozemský doktor. Poté přichází domů Kit a je nadšený nějakým pochodem a popisuje to rodině.

Večer si jde Kit lehnout k Almě, ta ho však pošle za Grace, protože je znepokojená tím, jak je posedlá mimozemšťany. Kit jde tedy za Grace, ta opět kreslí mimozemšťany a Kit jí říká, že si o ní Alma dělá starosti. Grace říká, že jí dělají starosti myšlenky na tu noc, kdy zabila svou rodinu, bojí se, že se zase přestane kontrolovat, Kit jí utěšuje.

V noci světla ozáří okna a Alma začne křičet, že jsou tu opět mimozemšťani, Kit si bere brokovnici, když v tom někdo něco hodí do okna a začne hořet závěs, Grace ho běží uhasit. Kit kouká ven a vidí ujíždějící auto. Poté se rozhodne zavolat policii a říká, že jeho dům se pokusil podpálit Billy a jeho kamarádi. Policista Kitovi odmítne pomoci.

Další den proběhne hádka mezi Almou a Grace, nejdřív to vypadá, že se pohádají o Kita, ale hádka se zvrhne k mimozemšťanům – pro Almu je to ten nejhorší zážitek v životě a pro Grace ten nejlepší, doufá, že se pro ně vrátí, hlavně pro Kita. Poté Alma řekne Grace, ať jí nevypráví o tom, jaký Kit je a nakonec Alma vrazí Grace facku, když si uvědomí, co udělala, začne se jí omlouvat. Hádku ukončí Kit, který přijde domu.

V noci Kit počká, až Alma usne a jde za Grace, která v obývacím pokoji maluje mimozemšťany. Poté Grace říká Kitovi, že je všechny miluje, ale už se nechce dále skrývat před budoucností, zezadu k ní přichází Alma a praští Grace dvakrát sekyrou, poté jí stihne Kit odhodit, Alma říká, že to udělala kvůli tomu, že Grace chtěla mimozemšťany přivést zpět k nim domů, poté Kit vytahuje z Grace sekyru a sedá si do křesla.

1968
Nyní jsme u Jude, která je stále v Briarcliffu, kde hraje karty s pacienty. Je tam také Pepper, která Jude oslovuje šéfová. Jude se tak opravdu chová, říká pacientům, co mají a nemají dělat. Poté za Jude přichází Monsignor a chce s ní mluvit. Ta dělá, jako že ho neslyší, ale pak se zvedá od stolu a jde s Monsignorem opodál. Monsignor jí říká, že byl jmenován kardinálem v New Yorku, také říká Jude, že církve se zřekla Briarcliffu a darovala ho státu, který z něj udělá odkladiště pro přebytečné lidi. Monsignor jí slibuje, že se jí pokusí dostat ven a poté odchází. Jude a Pepper jsou v kuchyni, když do Briarcliff přivádějí nové pacienty, přichází i pacientka, která je podobná andělovi smrti. Jude jde po schodech s Pepper a mluví s ní o slibu, který jí dal Monsignor, když koukají dolu, vidíme, že do Briarcliff přichází Alma. Jude přichází na pokoj, kde na ni čeká její nová spolubydlící. Ta, která je podobná andělu smrti.

Jednou v noci si pro Jude přijde anděl smrti a chce od ní polibek, Jude odmítá, ještě chce žít a strhne se rvačka. Do cely vbíhají dozorci a odtrhují Jude od spoluvězenkyně, kterou bije hlava nehlava. Jude křičí, že se jí snažila políbit, že je to anděl smrti, pak se na spoluvězenkyni podívá a vidí, že je to někdo úplně jiný. Jude je odvedena za vedoucí léčebny doktorkou Crumpovou, kde si prohlíží její bývalou kancelář. Crumpová Jude oslovuje jako Betty Drake a ptá se jí, co s ní mají dělat. Jude se ptá, jestli pro ni nechal Monsignor nějaký vzkaz, doktorka říká Jude, že Monsignor se stal kardinálem jíž před dvěma a půl lety. Jude říká doktorce, ať se zeptá Pepper na Monsignora, ale doktorka jí říká, že Pepper je mrtvá už od roku 1966.

1969
V další scéně jsme u Lany, která v knihkupectví pořádá autogramiádu své knihy – Maniak: Příběh přežití jedné ženy. Lana slíbila, že ze své knihy bude předčítat. Začne číst, ale najednou se jí zjeví Oliver a říká, že to tak nebylo. Říká jí, že si to vymyslela, kvůli slávě. Poté se jí zjeví Wendy a ptá se jí, proč o ní psala jako o spolubydlící a nenapsala pravdu. Poté probíhá autogramiáda knihy, při které ji navštíví Kit a jdou spolu na kávu, kde se Kit snaží přivést řeč na Briarcliff. Lana ale stále mluví o tom, co má v plánu. Kit se rozčílí a poté Laně připomíná, že přísahala, že Briarcliff zničí a odhalí vše světu. Poté Laně řekne, že v Briarcliffu je teď zavřená jeho žena Alma. V ukázce vidíme, jak ji Kit navštívil v Briarcliff a vypráví jí o dětech, ráda by je viděla, ale do toho chaosu je Kit přivést nemůže. Poté Kit říká Laně, že už tam Alma není, umřela, což vidíme v další ukázce. Lana pak říká, že už jsou z Briarcliff všichni pryč, Kit říká, že ne všichni, jedna osoba tam ještě stále je – Jude. Lana říká, že to není možné, že viděla její úmrtní list, na to Kit říká, že on viděl jí. V další ukázce vidíme, jak Kit narazil na Jude, když odcházel z Briarcliff. Lana se brání, říká, že se snažila ji zachránit, vrátila se do Briarcliff, ale Monsignor jí řekl, že se oběsila. Kit jí vyzývá, ať udělá, co slíbila, ať se pokusí to místo zavřít. Poté přichází asistentka Lany a říká jí, že už musí jít.

Současnost
V další scéně vidíme Johnnyho Thredsona, který přichází do antikvariátu, kde si chce koupit knihu, kterou napsala jeho matka. Prodavačka odmítá knihu prodat, ale Johnny jí pak popíše svůj plán, jak chce přijít před svou matku a ukázat jí tu knihu a říct jí, že přežil a pak má v plánu jí zastřelit. Prodavačka mu knihu dává a Johnny odchází.
 

Konec předposledního dílu.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Čirá deprese 90%

10.3.2017 | 11:09:54
1Bobesh1

Absolutně perfektní epizoda!

admin
17.1.2013 | 21:01:28

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás