American Horror Story S02E13: Madness Ends

S02E13: Madness Ends

S02E13: Madness Ends

Navštěvujeme Briarcliff v současné době. Lana dává rozhovor o svém životě.

cz sk en
24.1.2013
2 288 000
45 minut


Podrobný popis epizody:

Začátek posledního dílu nás zavede zpět do Briarcliff v současné době, kam se právě vloupává Johnny Thredson a pouští si Příběhy z Briarcliffu, které napsala jeho matka. Johnny se prochází po léčebně a představuje si, co se zde dělo. Také se ve svých představách setkává se svým tátou, který mu říká, jak moc ho miluje. V tom se do léčebny vloupá někdo další. Je to Leo a Teressa, kteří si přišli prohlédnout léčebnu na své štaci po nejhrůznějších místech v Americe. Když si to rozdávají na křesle, tak Johnny převrátí jednu z postelí a zavře se do cely. Teressa a Leo se jdou podívat, co to bylo a také se zajímají, co je v cele. Johnny si nasadí masku Bloodyho Face a jde ke dveřím, když Leo prostrčí dovnitř ruku, tak mu jí usekne. 

V dalším záběru jsme v současnosti u Lany, která má rozhovor s novinářkou o svém životě. Ta by se ráda bavila o Bloody Facovi, ale Lana hned říká, že o tom se už bavit nechce a nebude. Řeč tedy přejde na Briarcliff. Lana začne popisovat příběh, jak se jí podařilo Briarcliff uzavřít. Lana se dala na investigativní novinařinu a společně se dvěma muži se dostane do Briarcliff skluzavkou smrti. Když jsou uvnitř, tak natáčí vše, co se v Briarcliffu momentálně děje. Když konečně přijde dozorce a ptá se, jestli mají povolení k natáčení, tak se Lana ptá na Jude Martin, ale neví, že z Jude je dávno Betty Drake, takže nic nenajde. Své pátrání nevzdává a hledá dál, prohledává papíry, ve kterých najde, že Kit Walker si vzal do opatrovnictví jistou Betty Drake.

Poté si Lana vyžádá pauzu a chce minerální vodu, kterou jí přinese Johnny Thredson, který se nějak dostal do televizního štábu.

Lana pokračuje ve vyprávění svého příběhu. Lana se tedy rozhodla navštívit Kita, ten odmítá mluvit na kameru, ale s Lanou si promluvit chce. Lana se ptá, kdo je Betty Drake a jestli je u něj. Kit přiznává, že je to Jude a řekne Laně svůj příběh. Poté co navštívil Lanu na autogramiádě její knihy, začal Jude pravidelně navštěvovat a nakonec se rozhodl vzít si jí do péče. Lana se ho ptá, proč to udělal a Kit odpovídá, že to udělal pro svoje děti, aby nemusel myslet na minulost.

S Jude to nevypadalo vůbec dobře, procházela detoxem, ale nakonec to zvládla. Kit se o ni poctivě staral a chvíli to vypadalo, že se Jude uzdravila, ale pak se něco zvrtlo a Jude si myslela, že je sestrou Jude a opět vede Briarcliff, situace byla vyhrocená, v tom Kitovy děti vzaly Jude za ruce a někam s ní odešly. Když se s ní vrátiti byla Jude v pořádku. V další scéně vidíme, jak Jude učí všechny tancovat swing, Kit říká, že před tím než onemocněla, tak prožila krásný půl rok života. Nakonec si pro Jude přichází anděl smrti.

Novinářka se pak ptá Lany na kardinála Howarda. Lana popisuje, jak se před ní skrýval a snažil se jí vyhnout, ale jednou o velikonocích ho zastihla a připomněla mu jeho minulost. Kardinála nakonec našli, jak si podřezal žíly a vykrvácel ve vaně.

Lana se novinářce přizná k jedné lži, kterou opakuje již 40 let. Její dítě nezemřelo při porodu. Po porodu své dítě dala k adopci. Za celý život se ho rozhodla navštívit jen jednou a to v sedmdesátých letech, kdy byl malý Johnny v dětském domově. Vidíme, jak to celé poslouchá Johnny ve vedlejším pokoji.

Novinářka dále zjišťuje, jestli ještě někdy chtěla mít Lana děti. Lana říká, že pro lesbičky to nebyly lehké časy a byly většinou odsouzené k životu bez dětí, také říká, že ji Kit požádal, aby se stala kmotrou jeho dětí.

Lana říká, že se Kit znovu oženil a následuje flashbeck z Kitovy svatby. Kit věřil, že jeho děti dokážou velké věci a měl pravdu, jeho syn Thomas se stal profesorem práv a dcera Julie se stala vrchním neurochirurgem. Poté Lana říká, že když Kitovi bylo okolo čtyřiceti, dostal rakovinu slinivky, bohužel, na nádor doktoři přišli příliš pozdě a začal se šířit a tak Kit čekal na jistou smrt, pak se ale stalo něco zvláštního, Kit beze stopy zmizel. Ve flashbecích vidíme, že si pro Kita přišli mimozemšťané.

Rozhovor je u konce, novinářka děkuje Laně a ta všechny vyprovází ven. Poté jde k baru a vezme dvě skleničky a ptá se Johnnyho, jestli mu může nalít pití a vyzývá ho, aby vylezl.

Johnny vchází do pokoje a říká, že měla úžasný život, který brzy skončí. Lana říká, že to jí došlo už ve chvíli, kdy ho viděla. Johnny se zajímá, jak ho poznala a Lana říká, že matka vždycky pozná své dítě. Ve flashbecích vidíme, že si Lana najala detektivy, kteří pro ni Johnnyho vystopovali a zjistili o něm nějaké informace. Lana se zajímá, jak se dostal do televizního štábu. Johnny říká, že to bylo jednoduché, prostě zabil prvního člena štábu, kterého potkal. Lana a Johnny teď sedí naproti sobě a Lana se ptá, jak se dozvěděl o tom, kdo je. Johnny odpovídá, že to ví od ní, když ho jako malého navštívila v sirotčinci, dal si to dohromady, a když uslyšel pásku, kterou pořídila Lana v Briarcliff(O­liverovo přiznání, že je Bloody Face), uvědomil si, že ho jeho otec miloval, kdežto Lana ne. Johnny pak vybouchne, zvedne se a jde k Laně. Ta se ptá, jak to má Johnny v plánu udělat, ten si sedá přímo před ní a vytahuje pistoli a přikládá jí k její hlavě. Lana je zaskočená, Johnny má její vlastní zbraň, ale Lana začne Johnnyho uklidňovat. Johnny sklání zbraň, kterou si od něj bere Lana a říká mu, že vše co kdy udělal, nebyla jeho chyba, ale její a přikládá mu pistoli k hlavě a mačká spoušť.

Konec druhé sezóny American Horror Story.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Takové milé rozloučení 80% a geniální Jessica.

10.3.2017 | 11:11:16
Dark-ex

Zatím nejlepší série ze všech tří odvysílaných.

18.3.2014 | 16:20:52
arram

Lana Banana dokončila své dílo! :D

webmaster
24.1.2013 | 19:53:36

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější řada

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Ještě před začátkem sedmé řady dostanete možnost vybrat si tu nejlepší řadu ze všech. Jak zamíchá kartami šestá řada? Dostane se na bednu? Hlasujte v anketě a vyberte si své nejoblíbenější sezóny AHS.

Stav překladu

Epizoda S06E10: Chapter 10

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Momentka

Momentka

AHS získává dvě tady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás