American Horror Story Jsou všechny řady propojené?

Jsou všechny řady propojené?

Jsou všechny řady propojené?

Když Ryan Murphy oznámil, že dojde k návratu Pepper, začaly se objevovat teorie o tom, že po ní by se mohly objevit i další postavy. Posléze se začalo diskutovat i o tom, že jednotlivé řady AHS nemusí být tak moc oddělené, jak to na první pohled vypadá. Sám Ryan Murphy připustil, že všechny řady seriálu jsou propojené.


11 0
2.11.2014

Internet se hemží teoriemi, jakými způsoby jsou jednotlivé řady propojené. My vám přinášíme překlad jedné z teorií, která se zakládá na několika důkazech o propojení.

Pepper & Mary

Až do čtvrté řady se nikdy žádné postavy v AHS neopakovaly. Čtvrtá řada je však výjimkou a setkáváme se opět s Pepper. Ryan Murpy řekl, že uvidíme, co dělala Pepper předtím, než se dostala do léčebny. Nově také byl ohlášen návrat Mary Eunice, která pravděpodobně bude Pepper převážet do léčebny.


Montgomeryovi

Ve třetí řadě jsme viděli Madison Montgomery, které bylo okolo dvaceti. Pokud si vzpomenete na první řadu, tak tam vystupovali Charles a Nora Montgomeryovi, kteří postavili a žili v domě, kde se odehrával celý příběh. Může se přeci jednat o jednu rodinu. Zvažme ještě to, že ve Freak Show hraje Emma Roberts jasnovidku, takže by klidně její postava mohla být spojena s Madison Montgomery, která byla čarodějnicí, i když s vysokou pravděpodobností Esmeralda své jasnovidectví jen předstírá.

Goodmanovi

Další možní příbuzní. V první řadě hraje Harry Goodman, ve druhé řadě se seznámíme s lovcem nacistů, který se jmenuje Sam Goodman. Teoreticky by se mohlo jednat o dědečka a vnuka.

Boston

V první řadě Harmonovi původně pocházeli z Bostonu. Léčebna ve druhé řadě se nacházela na předměstí Bostonu. Ve třetí řadě minulost některých dívek sahá až do událostí v Salemu, který se nacházel také nedaleko Bostonu.

Duchové

V první hrají Taissa Farmiga a Evan Peters milence a spřízněné duše. Evan je už duchem a později během sezóny se i Taissa stane duchem, kteří mohou žít navždy a objevit se kdykoliv v budoucnu.

Florida

Sice jsme ještě neviděli celou řadu Freak Show, ale během první řady Vivien Harmonová řekla, že její rodina pochází z Floridy a čtvrtá řada se odehrává právě na Floridě, tak buďte pozorní!

Řádil Bloody Face i v první řadě?

Během šedesátých let bylo zabito plno lidí při domovních loupežích. V té době řádil v okolí Bloody Face, který se objevil ve druhé řadě. V první řadě se dozvíme, že v šedesátých letech bylo zabito několik sester při domovních loupežíš. Že b náhodička?

Sledovali jste AHS poctivě a napadá vás další možné propojení jednotlivých řad?

Diskuze /48

Misfits

Děkuji za článek, je super! :) Zároveň ještě přidávám odkaz na jednu zajímavou teorii přirovnávající celkový dej AHS k „Božské komedii“ (Dante Alighieri) a zvláště pak části „Peklo“ :)

#3 Misfits
2.11.2014 | 10:36:19
Hiromi.san

Velmi zajímavý článek, bylo by fajn, kdyby to bylo vše takhle logicky propojené. :-)

2.11.2014 | 11:31:22
IndieCoreFrank

Co se týče Emmy ve Freakshow, mám dojem že tu jasnovidku jen předstírá, ne ?

#5 DexTeR_X5
2.11.2014 | 13:12:21
DexTeR_X5

#4 IndieCoreFrank: Som rovnakého presvedčenia. Ale viete čo si ja myslím, že Judy je sestra Elsy, tá ktorá jej ukradla slávu. Pretože Elsa hovorí s Maggie ktorá spomína istú ženu, ktorá vyzerala ako ona a zobrala jej slávu Vyzerá to tak, že hovorí o Marlene Dietrich alebo môže hovoriť o svojej dvojičke sestre Jude? Sestra Jude Martin bola pred nehodou kabaretná speváčka. Freakshow s Elsou sa odohráva v 1952, v tom čase keď sestra Jude prechádza transformáciou zo speváčky do mníšky.

#6 harleyka #19 athelasil
2.11.2014 | 13:44:45
harleyka

#5 DexTeR_X5: Taky si myslím, že Emma to jen předstírá – a pak by její věštba byla irelevantní, nebo ne? Napadla mě ještě jedna (teda hodně zvrácená) alternativa, že by sestra Jude mohla být přímo Elsa :) Ale tam by asi neseděl její německý přízvuk :)

2.11.2014 | 14:16:09
lilith23

No páni. Tak to je hodne zaujímavé. Bolo by to ale úplne epické keby sa to nakoniec prekombinovalo a zapadlo do seba ako skladačka. Teória s Elsou a Jude nie je až tak pritiahnutá za vlasy. Uvidíme ako sa bude tváriť Mary keď uvidí Elsu, ak ju teda uvidí. Možno ide naozaj o sestru Jude, hoci priezviská a prízvuk majú iné. Ale v prípade Elsy môže ísť o umelecké meno. Uvidíme.

2.11.2014 | 14:27:02
kachna15

I mně by se teda nějaké takové propojení dost líbilo. Na American bylo vždycky zajímavé, že každá série má jiný příběh, a že se můžeme každý rok těšit na něco nového, ale když nad tím teď tak přemýšlím, tak mě tohle nenápadné propojení určitým způsobem fascinuje. A verze s Elsou a Jude opravdu nezní špatně, jen nevím, jestli by se to odhalilo s příjezdem Mary, přijde mi poněkud divné, aby se najednou z ničeho nic všechno takhle vyjasnilo.

2.11.2014 | 14:30:56
IndieCoreFrank

Ještě bych zmínil, když se tu rozjíždí všejaké teorie, že by tu mohla být spojitost mezi Elsou a nazi doktorem z Asylum (teď si nevzpomenu na jméno…) .

#10 kachna15
2.11.2014 | 14:47:46
kachna15

#9 IndieCoreFrank: Na toho jsem si vůbec nevzpomněla, vůbec mi nedošlo, že to byl taky Němec. Taky dobrý nápad.

#11 IndieCoreFrank
2.11.2014 | 15:12:18
IndieCoreFrank

#10 kachna15: Asi těžko by to mohl být ten voják, kterého Elsa posadila na záchod s hřebíky (uf uf..), dr.Arden byl přeci jen, i přes to, že se Freakshow odehrává 12 let před Asylum, o dost starší imo. Ale třeba to mohl být jeden z těch lidí, co jí připravil o nohy, nebo právě ten, co jí udělal nové atd atd… Když se na chvilku odprostí od všech spekulacích a teoriích, musím uznat, že Ryan Murphy je vynikající režisér, ale ještě lepší bedna na celkové universum seriálu. Ten člověk prostě nemůže být v pořádku a konkrétně jsem si to uvědomil po posledním dílu (Edward Mordrake pt.2). Tenhle pán si zaslouží potlesk jako dnes málokdo ve filmové resp. seriálové branži. Jediný seriál, a to si myslím že můžu napsat bez nadsázky, který může Murphyho AHS konkurovat jsou The Walking Dead. A ne, ani Dr.Who ani Game of Thrones se jim imo nevyrovnají.

#12 DexTeR_X5 #15 TheDarkKnight #16 Markoman96 #20 Skurut007
2.11.2014 | 15:29:26
DexTeR_X5

#11 IndieCoreFrank: No pár konkurentov by som predsa len našiel, osobne by som kvalitu seriálu prirovnal ku kvalite GoT, Sherlock a Penny Dreadful, ale to je len môj subjektívny názor. Dnes som hľadal ešte nejaké tie connections a musím povedať, že ma celkom zaujalo toto: http://*****w­ww.bustle.com/ar­ticles/45088-are-all-ahs-seasons-connected-through-the-same-universe-lets-dig-through-the-theories (hviezdičky si treba dať preč)

#13 DexTeR_X5
2.11.2014 | 16:14:32
DexTeR_X5

#12 DexTeR_X5: Aj tú pomlčku medzi ar-ticles odstrániť. :)

2.11.2014 | 16:15:56
kachna15

IndieCoreFrank:me uprimne ani nenapadlo,ze by to mohl byt ten vojak. Ale Arden byl dost blazen na to,aby do toho nejak zapadal

2.11.2014 | 17:39:29
TheDarkKnight

Jenže právě v poslední době je v televizi plno nadaných režisérů, jen je třeba hledat. :) #11 IndieCoreFrank:

2.11.2014 | 17:43:20
Markoman96

#11 IndieCoreFrank: Sorry ale s Walking Dead teda moc nesouhlasím, to určitě spíše GoT. Ale musím uznat, že AHS je dobrý seriál… lepší než WD, víc se na to těším :)

2.11.2014 | 19:27:31
Jay Dee

mohu se zeptát co je GoT a o čem to je? Jinak vynikající článek!

#18 DexTeR_X5 #19 athelasil
2.11.2014 | 21:22:09
DexTeR_X5

#17 Jay Dee: GoT alias Game of Thrones číže Hry o tróny je seriál stanice HBO natočený podľa knižnej predlohy fantasy ságy Pieseň Ľadu a Ohňa od George R. R. Martina, má to črty historického seriálu s prvkami fantasy (čarodejníctvo, draky, „zombie“) Skrátka niečo ako pán prsteňov.

Ja osobne by som povedal, že je to jeden z najlepších svetových seriálov tejto doby, jediná vec čo je lepšia od seriálu je kniha. :D

#19 athelasil
2.11.2014 | 21:35:34
athelasil

#5 DexTeR_X5: to je sakra zaujimava a sakra dobra teoria o tom ze by Jude bola Elsina sestra, zmysel to dava… bolo by to super prepojenie..

#17 Jay Dee: #18 DexTeR_X5: ako spomenul DexTeR_X5 je to histor. serial s fantasy prvkami, podobne trochu ako Pan Prstenov, ale v Game of Thrones sa viac zaobera postavami intrigami a podobne.. je to velmi skvely serial, tiez suhlasim, ze jeden z najlepsich serialov tejto doby, a knihy su samozrejme tiez skvele!

2.11.2014 | 22:33:46
Skurut007

#11 IndieCoreFrank: Tak Arden by to mohl byt. To prkynko se odehravá v roce 1932, víc než třicet let před Asylum.

3.11.2014 | 9:29:03
lilith23

Rozhodne sa pripájam k odporúčaniam GoT. Kto nevidel, rýchlo napraviť, aj keď poznám pár ľudí čo im seriál nezapasoval od začiatku, ale treba tomu dať pár častí a určite vás to chytí. Ale aj Penny Dreadful má pre mňa dosť kvalitnú séria za sebou.

#23 Skurut007
3.11.2014 | 11:41:50
ElsaMars

Takže…dost jsem o tom přemýšlela a pár (možná náhodných) vodítek jsem objevila…Nevím, zda to souvisí nějak s minulými sériemi nebo zda to má souvislost s následujícími, ale se čtvrtou se to podle mě dost pojí, a tak bych to ráda poslala dalším zde přebývajícím myslitelům, jestli to dokážete ještě nějak posunout…Postava, která Else dost leží v žaludku je Marlene. Když zapátráte po filmech Marlene, najdete film Modrý anděl (což mi hned vzpomnělo – Elsina píseň Life on Mars? původně od Dawida Bowieho). Děj filmu se celkem podobá ražení čtvrté série – http://cs.wikipedia.org/…D_and%C4%9Bl Dále za zmínku stojí i film Marlene Dietrich, kde hraje právě s Davidem Bowiem z roku 1978 Schöner Gigolo, armer Gigolo – http://www.csfd.cz/…bohy-gigolo/ Navíc Marlene byla vyhlášená nošením oněch klobouků…kam tím směřuji? Vlastně netuším…Jen jsou to takové zajímavé „náhody“…Ještě mě napadlo, že E. Mordrake nosí stejný klobouk. Pakliže tedy ovládá „druhou stranu“ a klobouk má být vodítko na další řadu, mohl by být jakýmsi průvodcem k další sérii – takový americký hřbitov, pod kterým je brána pekel…čímž volně přecházíme opět k Dantemu, který je v teoriích hodně zmiňován…No těším se, co nám tento seriál ještě nabídne…

#24 Ann Taylor #25 DexTeR_X5
3.11.2014 | 13:33:32
Skurut007

#21 lilith23: Mě moc Penny Dreadful neoslovil. Sice se na to da dívat ale že by to byla serialová bomba tak to ne. A to samé Dracula. Naopak GOT tak to můžu

3.11.2014 | 15:39:19
Ann Taylor

#22 ElsaMars: Hmmm, „druhá strana“ v další řadě by se mi líbila, ale nesmělo by to být o duších, přece jen, House. A že Elsa nadává na Marlene, o tom nepochybuju. Naopak se mi v nejmenším nezdá, že by jí tak vadila Jude, co by byla její sestra, přece jen, Elsa je Němka, v Německu si pobyla dlouho, tipuju, že do USA odjela až když měla protézy, a jediná možnost tak je, že by Jude odjela do USA dlouho před ní, ale to si nemyslím, Jude její sestra nebude, to už je až moc sbližující.

redaktor
3.11.2014 | 17:23:47
DexTeR_X5

#22 ElsaMars: Prosím Vás, vysvetlí mi niekto ako sem dám odkaz? Ja to skúšam už asi rok a zatiaľ bezúspešne. :)

3.11.2014 | 17:28:57
Brog

Maggie sice jasnovidku jen předstírá, ale na základě reálných klíčů (to můžete vypozorovat z jejího sledování místnosti; podobným způsobem pracují i ti reální šarlatáni), čili její „proroctví“ nebylo bullshit. Prostě využila novin, místnosti a informací o Else k tomu, aby ji přesvědčila, že ten „Hollywooďan“ je skutečně hledač talentů z Hollywoodu.

#31 Aleais
3.11.2014 | 20:31:29
kuba.ginger

Je to vynikající seriál!!!! Jen jsem si všiml, nejedná se o propojení, spíš takovou „chybku“ … děj 4té řady se odehrává v roce 1952 a Jessica Lange zpívá v songu Gods and Monsters o Jimu Morrisonovi … the Doors přitom vznikli až v roce 1965 … né že bych chtěl být za nějakýho hnidopicha :D jen že mě to hned jako první věc napadlo, když jsem to poprvé uslyšel :)

#43 Valdabro
4.11.2014 | 0:12:10
oconell

Jedna z věcí, kterých jsem si všimnul při studování tý celkový chronologie, že Thaddeus Montgomery (Infantata) vypadá podobně, dokonce je hrán stejným hercem, jako Meep z Freakshow. Náhoda nebo spojitost?

#32 Fishsticks
6.11.2014 | 12:57:37
Aleais

Ibaže Bloody Face vraždil v Massachusetts a Murder House, kde zomrelo niekoľko ľudí bol umiestnený do LA v Kalirofnii. Takže to nesedí.

7.11.2014 | 1:22:08
Aleais

#26 Brog: To áno, pravdepodobne je mentalistka, rovnako aj v seriáli Mentalista, Patrick Jane, hlavná postava a mentalista spočiatku tvrdí o sebe a klame ľudí, že je médium a komunikuje s mŕtvymi. No a neskôr už povie o sebe pravdu, že je mentalista, proste len pozoruje všetko naokolo veľmi pozorne. ;)

7.11.2014 | 1:23:35
Fishsticks

#29 oconell: meep nemuže bejt thadeus protože meep nezemřel v murder house takže by tam jeho duch nebyl

7.11.2014 | 8:27:30
Fishsticks

No já (když už tady přidáváme ty naše teorie opropojení) kduž sem slyšel mluvit elsu o tom jak vždycky chtěla být hvězda a taaak nemohl sem si vzpomenout na to že constance (z první serie ) zmínila asi tak ve třech dílech to samý a hlavně v poslednim díle mluvila s tou kadeřnicí o tom jak si myslela teda že věděla už od mala že bude určena pro velke veci že bude někdo že bude významná osoba hvězda filmového plátna nebo tak neco ale myslim že ty data se moc neschodujou musel bych zkouknout zase první serii kvuli datum ale myslim že elsa by mohla být constance

#34 Fishsticks #35 Ann Taylor
7.11.2014 | 12:38:34
Fishsticks

#33 Fishsticks: *nemohl sem si nevzpomenout

7.11.2014 | 12:43:39
Ann Taylor

#33 Fishsticks: Nemohla. Ve freak show je teď rok 52. V House používají mobily, moderní auta atd, tedy je současnost, rok kolik, 2009, 10, 11? Constance měla pubertálního syna. Elsin věk v době, kdy se Tate narodil, by už asi sotva dovoloval, aby měla nějaké děti, ostatně už ve freak show je stará a do doby, kdy zabila Moiru a policie zastřelila Tatea chybí přinejmenším třicet, možná čtyřicet let.

#38 Fishsticks
redaktor
9.11.2014 | 20:01:02
Dear_Darkness

A je ďalšie (?)…v 1. sérii má Tate rád Kurta Cobaina čiže aj Nirvanu a v 4. sérii Jimmy spieva Nirvana – Come As You Are :) :3 …môže byť?

#37 Dear_Darkness
21.11.2014 | 9:50:14
Dear_Darkness

#36 Dear_Darkness: Hm je to hovadina ..nevadí :D

21.11.2014 | 10:01:17
Fishsticks

#35 Ann Taylor: No víš co ona ho právě že měla o neco dřív . Vim že v nejakym flashbacku už byl Tate puberták ale nevim jakej to je rok jasne v roce 2009 nebo kdy je tam ta současnost je pořad pubertak ale to bude asi tim že je duch a jeste dejme tomu že přesto že je herečka stara tak by jí dejme tomu mohlo bejt tady tak 30 jasne to by znamenalo že by tedy v současnosti v house byla ku…sky aktivní babička ale i přesto sem si neuvedomil ten porod kterej by asi nezvladla no skoda važne sem myslel že sem na neco kápnul

#39 Ann Taylor
1.12.2014 | 10:27:22
Ann Taylor

#38 Fishsticks: Hlavně ale nezapomínej, že když ho zastřelila zásahovka, tak to nebyli policajti z roku 1970, ale moderně vybavení současní poldové, takže opravdu nemyslím, že by ho měla nějak dávno. A Constance tam navíc živá byla a taky jí tam nebylo víc než 50, 60 a tady jí prostě 30 není, tipuju to spíš tak kolem padesátky, s přimhouřenýma očima tak 45 (nesoudím podle vzhledu ale podle událostí z její minulosti).

redaktor
16.12.2014 | 13:00:28
peternet

10 díl 4. řady zatím nejvíce ukázal onu propojenost. Vysledovali jste něco jiného, krom toho co je evidentní?

27.12.2014 | 12:57:26
Gorrdy

LIDI, pokud jsi pamatuju dobře tak Dr. Arden, se dřív jmenoval Hanz Grupper říkala to i „Anna Franková“ NO a pokud jsem teda dobře zaslechl tak Elze uřízl nohy právě nějaký Hanz Grupper ..

#48 raptor272001
25.1.2015 | 13:21:13
Ann Taylor

Mimochodem teď mě napadlo – sice to není propojení, ale Evan zase skončil se „dvěma manželkama“ jako v druhé sérii vlastně :D

redaktor
5.2.2015 | 8:02:19
Valdabro

#27 kuba.ginger: No vlastně seš trochu hnidopich. :) Těch písní,které nepatří do té doby je více, takže je to evidentně záměr a ne chyba, jak si myslíš. Třeba Elsa zpívá song os D. Bowieho z konce 80. let a později tam Jimmy (Je to Jimmy,žejo) zpívá Nirvanu.

26.6.2015 | 9:23:24
petan_petaa

Judy snad vymyslela pekárnu ne??? No, ale Mary Eunice říká v Freak Show, že za nedlouho by s ní mohla Pepper pracovat v pekárně, takže Elsa nemůže být Judy, protože Elsa v tu dobu byla ještě ve Freak Show, takže je jediná možnost – Mohou být Judy a Elsa sestry…

7.7.2015 | 18:29:30
petan_petaa

V AHS: Coven je cca na 08:28 minutě 6 dílu vidět fotografie čarodějek. Dole na levo sedí jedna dívka, podobná jedné z dětí, co zabil Evan Peters, ve škole, v Murder House.

9.7.2015 | 16:05:29
petan_petaa

V druhém díle 1 serie říká jedna dívka v roce 1968, že ho chce vykouřit Jimu Morisnovi, a Jessica Lange v písni Gods and Monsters zpívá, že žije jako Jim Morison – Am living like Jim Morison. Může to být nějak spojené…

10.7.2015 | 21:06:07
petan_petaa

Není Sekerník a ten co udělal Else nohy ten samý člověk? Ve trojce je to duch, ale každopádně v obou seriích umí dobře sekat…

12.7.2015 | 22:42:39
raptor272001

#41 Gorrdy: Řek bych že si na něco kápnul…

30.8.2015 | 22:55:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nové postavy

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S07E06: Mid-Western Assassin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás