American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Burn, Witch, Burn

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Burn, Witch, Burn

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Burn, Witch, Burn

Čarodějnice upálena, ale Coven je stále ve složité situaci aneb Ryan Murphy naznačuje, na co se můžeme těšit v dalších epizodách.


2 0
8.11.2013

Upalme čarodějnici, aby se mohla vrátit v plné parádě a ukázat všem, zač je toho loket. Ano, Myrtle Snow se vrátí a jak to bude s panenkou Madison? Více již v tradičním rozhovoru s Ryanem Murphym.

Vypadá to, že chcete, aby ty dvě děsné matky zpytovali svědomí. Myslím tím Madame LaLaurine a Fionu. Bylo zajímavé pozorovat, jak se ke svým dcerám chovala stejně jako k otrokům.
RYAN MURPHY: No, myslím, že postava LaLaurine se pořád bude držet svého – Jsem ženou své doby. Což je historicky přesné. LaLaurine se ve své době snažila provdat dcery za bohaté mládence, aby získala ještě větší bohatství. Podívejte, ona je psychopat, který zaslechl zradu. Líbí se mi ta scéna, jak své dcery zavírá na rok do klecí.


Obáváte se toho polidšťování La Laurine? Nebo se její stinné stránky ještě připomenou?
RYAN MURPHY: Myslím si, že tohle ovlivňují dvě věci. Zaprvé Kathy Bates je tak sympatická herečka, že svou roli hraje tak perfektně, že to ani scénáristé neočekávali. Zadruhé nikdy jsem neměl v plánu pokračovat v tom teroru a rasismu, který ona uplatňovala. Také mi nikdy nešlo o to ji polidštit, ale o to, aby jí lidé porozuměli. Čeká nás ještě několik příběhů s Kathy a Gabourey Sidibe, které jsou navrženy tak, abychom ji porozuměli. Dočká se ´plného vykoupení? Ne, nikdy. Je to jedno z největších monster na světě a my se jí pokusíme ukázat chyby, které v minulosti udělala.

Jeden z nejlepších momentů byl upálení Myrtle Snow na hranici. Jak se jmenovala ta písnička?
RYAN MURPHY: Myslím, že to je písnička od Dr. John a jmenuje se Right Place, Wrong Time.

Takže Myrtle Snow jsme neviděli naposledy?
RYAN MURPHY: Panebože to určitě ne. Líbí se mi ta scéna, kdy Misty Day přistoupí a oči Myrtle se otevřou. Myrtle teď bude prahnout po pomstě. Myrtle se nejvíce ze všech snažila zachránit Coven a dělala pro něj ty správné věci, takže se vrátí ve velkém stylu. Dříve byla Myrtle Snow velmi striktní a dodržovala pravidla, po jejím návratu se změní a to na způsob: Víte, co si myslím o vašich pravidlech? Kašlu na ně, udělám si to celé po svém. Takže uvidíme tak trochu pomatenou a nebezpečnou Myrtle Snow. Fiona si dělá nepřátele na všech frontách.

Kde je to místo, kde byla Myrtle upálena? Za New Orleans?
RYAN MURPHY: Jo, je to za New Orleans. Hledali jsme opravdu dlouho, než jsme našli to správné opuštěné místo, kde bychom mohli upálit čarodějnici. A ještě se na to místo vrátíme. Otázkou je, kdo bude další?

Když byla Myrtle upálena, nahradí ji někdo v koncilu?
RYAN MURPHY: To bude vyřešeno v další epizodě.

Cordelia byla oslepena, ale získala nový dar, v podstatě vidí lidská tajemství, že ano?
RYAN MURPHY: Ano, je to její šestý smysl, díky kterému uvidí pravdu. Jde to nejmocnější dar. Její matka jí vždycky říkala, že má ten nejslabší dar vůbec, ale teď má tento dar a zdá se, že je nejtalentovanější ze všech. Možná z ní bude další Nejvyšší, kdo ví?

Měl Zoein útok motorovou pilou vzdát hold filmu Army of Darkness (Armáda temnot) od Sama Raimiho?
RYAN MURPHY: Ano, tak trochu. Tenhle seriál vzdává hold několika filmovým a seriálovým scénám.

Nakonec jsme viděli Zoe, jak se vypořádala s Marie Laveau. Znamená to, že je další Nejvyšší?
RYAN MURPHY: No, nikdy nevíte, kdo je Nejvyšší, než splní sedm divů. Je tu hodně kandidátů. Odpověď získáte v jedné z nadcházeních epizod.

Madison se rozpadá ve Spaldingově skříni. Co nám o tom můžete říct?
RYAN MURPHY: Madison vypadá jako malá Otrhaná Anna. Spalding by měl být postaven před soud za své temné skutky. V další epizodě se s Madison vypořádáme, čeká nás toho plno.

Bude se Fionino zdraví zhoršovat?
RYAN MURPHY: Tohle se prostě Nejvyšším stává. Když nová Nejvyšší získává svou moc, stará Nejvyšší přichází o svou sílu a to je také důvod, proč Fioninu rakovinu nemůže vyléčit žádné kouzlo. Otázkou však je, co může udělat, aby zastavila nástup další Nejvyšší? Pokusila se zabít Madison a nefungovalo to. Měla by se pokusit najít další způsob, jak se uzdravit anebo se pokusí zabít příští Nejvyšší. To uvidíme v nadcházejících epizodách.

Naznačte, o čem bude nadcházející epizoda, ve které se nám představí Danny Huston jako Axeman.
RYAN MURPHY: Chtěl jsem, aby Jessičina postava tento rok měla milostnou aférku. Když se podíváte na Fionu, tak ta může mít vztah jen s někým, kdo se jí podobá, což byl zlomový bod. Velmi jsem se zajímal o osudy Marie Leveau, Madame LaLaurie a Axemana, nikdo nemůže dokázat, že opravdu zemřeli. Takže v příští epizoda je právě o téhle postavě a o celé té mytologii, také vám ukážeme, jak Axeman zemřel.

Také zjistíme něco málo o Hankovi?
RYAN MURPHY: Jo, začneme poodkrývat tu záhadu ohledně Hanka a o tom, co je zač.

Dočkali jste se obnovení pro čtvrtou řadu, víte, o čem bude?
RYAN MURPHY: Vím a nevím. Obvykle mám dva silné příběhy, o čem by nadcházející řada mohla být, pracuji na příbězích a v tomto časovém období se to snažím vyřešit. Jeden příběh je opravdu dobrý a velmi mě zajímá,

Už jste začal dávat nápovědy o další řadě do třetí sezóny?
RYAN MURPHY: Ne. Obvykle to dávám do posledních tří epizod.

Tak kdo další podle vás skončí na hranici? Bude to Fiona, Marie či Madame Delphine? A co všechno se Colderia díky svému daru dozví?

Diskuze /12

1Bobesh1

Při upalování jsem si říkal, cože? To se Myrtle zbaví tak brzo? To si dělají srandu a pak bum! Colderiin dar bude ještě zajímavý, může hodně zamíchat kartami, hlavně, co se její matky týče. Spalding se opravdu povedl. Každopádně doufám, že Nejvyšší bude někdo jiný než Zoe, bylo by to až moc okaté…

admin
8.11.2013 | 19:38:20
Nicoolkafr

Já si stejně myslím, že Nejvyšší bude Misty Day. Taky umí oživovat a neobjevuje se tam tak často. Určitě to bude právě ona, aby byli fanoušci co nejvíce překvapeni :D A nebo všichni spojí své síly a dohromady budou ti Nejvyšší, každý bude mít jednu ze sedmi schopností :D

8.11.2013 | 22:38:05
lilith23

Ja som si myslela že ďalšou „Nejvyšší“ bude Zoe, preto čo sa jej podarilo s posledným zombiem aj preto že celá séria začínala s ňou. Ale teraz keď Kordélia získala novú schopnosť tak si nie som istá. Ale zase Kordélia nie je úplne zdravá takže by to nemala byť ona. Misty Day by bola fajn, konečne by nebola sama. I keď možno spojí sily s Myrthle.

#5 Ann Taylor
8.11.2013 | 23:03:14
Magenta

Taky si myslím, že Zoe je až moc očividná. Podle mě by to mohla být fakt ta Misty anebo můj dřívější tip – Nan, ta je taková celkem nenápadná. A ne že by ostatní linky nebyly zajímavé, ovšem chybí mi Kyle a Misty, kteří v posledních dvou dílech byli hodně sporadicky. Snad se brzo jejich příběhy taky pořádně rozjedou :)

překladatel
8.11.2013 | 23:51:22
Ann Taylor

#3 lilith23: Jenže to, že není zdravá, u ní nezpůsobila nějaká vrozená nemoc nebo vada, ale útok, takže kdo ví.

Každopádně nemyslím si, že by upálili Marii nebo LaLaurie, to by bylo moc zbytečné zbavení se super postav a hlavně LaLaurie není čarodějnice, takže nemá co dělat na hranici, a Marie se jen tak nedá chytit.

#6 1Bobesh1 #7 unchained
redaktor
9.11.2013 | 8:58:05
1Bobesh1

#5 Ann Taylor: Já mám takové tušení, že další na hranici skončí Fiona :) Popravdě lepší konec snad pro ni ani nemohou vymyslet…

#8 Nicoolkafr
admin
9.11.2013 | 9:40:29
unchained

Nejde o útok, neplodnost je vrozená nemoc… Takže na Cordelii nesázím. Dle mého Zoe nebo Misty Day. A Misty by podle mě byla maličko „poťapaná“ nejvyšší… :D #5 Ann Taylor:

#9 Ann Taylor
překladatel
9.11.2013 | 18:20:22
Nicoolkafr

#6 1Bobesh1: S tou Fionou souhlasím. Poslední upálená bude určitě ona a třeba i s tou Marie Laveau. Lepšího konce by asi nebylo.

9.11.2013 | 18:48:05
Ann Taylor

#7 unchained: Jo, na neplodnost jsem zapomněla.

Ale Misty Day by zase byla po Fioně úplně opačná čarodějnice a to by nebylo špatné :) Ostatně Zoe je taky trochu praštěná a ani jedna by si s covenem nedokázala poradit, takže na tom moc nesejde. Ale Zoe prostě nemám ráda :)

redaktor
10.11.2013 | 20:52:01
Nina317

Este sa v serialy neobjavila herecka Alexandra Breckenridge- mladsia Moira, tak ked bude carodejnica mohla by byt nova Najvyssia :D a nemyslim si ze Misty Day bude Najvyssia kedze je nesmrtelna a donekonecna nemoze byt Najvyssou :D

#11 1Bobesh1
11.11.2013 | 14:34:15
1Bobesh1

#10 Nina317: Alexandra Breckenridge se už ve třetí řadě objevila a to ve čtvrté epizodě jako Kaylee. Hank ji zastřelil a objeví se i v šesté epizodě.

#12 Nina317
admin
11.11.2013 | 21:38:35
Nina317

#11 1Bobesh1: to bola ona??:D vobec som ju nespoznala tak beriem spat :D

11.11.2013 | 23:02:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější řada

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Ještě před začátkem sedmé řady dostanete možnost vybrat si tu nejlepší řadu ze všech. Jak zamíchá kartami šestá řada? Dostane se na bednu? Hlasujte v anketě a vyberte si své nejoblíbenější sezóny AHS.

Stav překladu

Epizoda S06E10: Chapter 10

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Momentka

Momentka

AHS získává dvě tady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás