American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Seven Wonders

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Seven Wonders

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě Seven Wonders

Třetí řada dosáhla svého konce a před námi je dlouhých devět měsíců čekání na řadu čtvrtou. O čem bude Ryan ještě neprozradil, ale určitě v nejbližší době čekejte nějaké ty střípky informací.


3 0
30.1.2014

Minulý týden se rozhovor s Ryanem Murphym nekonal a tak tu dnes máme o něco delší článek, ve kterém Ryan hovoří o svých úmyslech a dokonce přiznává, že ví, o čem bude pátá řada.

Ještě než se pustíme do rozhovoru s Ryanem Murphym, tak musím pogratulovat našim sedmi uživatelům, kteří v anketě uhádli, kdo bude novou Nejvyšší. Pro Cordelii totiž hlasovali pouze uživatelé: janeicka, JiraF, pandrose, nela8000, Parez4, ahstvd a Narcis123.


Thumbnail Play icon

Věděli jste vždy, že novou Nejvyšší bude Cordelie?
Ano, myslím, že tímhle směrem tento charakter vždy směroval. Celá tahle řada byla o vztahu matky s dcerou a druhé šanci a dalších fází života a věření sama v sebe, když ve vás nikdo nevěří. Když se na celou řadu podíváte znovu, tak se můžete povšimnout, jak Cordelia celou sezónu připouští, že není další nejvyšší s velkou neoblomností a lítostí.

Věděla Sarah, že je další Nejvyšší?
Ne, tyhle věci nikdy nikomu neříkáme.

Kdy jste jí to řekli?
Řekl jsem jí to před několika epizodami, aby věděla, co přijde.

Ta scéna, kdy Cordelia poskytovala televizní rozhovor mi, připomněla druhou řadu a to, jak Lana poskytovala rozhovor. Byl v tom nějaký úmysl?
Možná trochu. Vždycky se mi líbila ta možnost, že by všechny dívky byly volné a mohli být otevřenější.

Líbili se mi všechna osobní pekla. Kdo s tímhle přišel?
Jo, to byla sranda, dobré bylo to Madisonino, ale nejlepší peklo bylo Misty Day, pitvání žab mi vždycky přišlo děsivé, zvláště pro děti. Její peklo bylo také trochu smutné, má ráda živé věci a ona je teď musí dokola zabíjet.

Byl to pro ni temný konec
Bylo to tragické a smutné, ale takovéto věci prostě děláme. Měli jsme také několik šťastných konců, ale myslím, že nejhůře ze všech dopadla Fiona.

Vždycky jste věděl, jak Fiona skončí? Její peklo tedy bylo žití na venkově s Axemanem?
Nemyslím si, že tohle pro ni bylo to peklo. Myslím si, že největším peklem pro ni muselo být to, každý den si uvědomit, že jí vyšplouchla její vlastní dcera.

Vím, že Sarah a Jessice spolu rády točí, líbilo se jim natáčení posledního rozloučení?
Jo, rády spolu natáčí, jsou to dobré kamarádky. Nemyslím si, že se Jessice líbili ty hodiny v maskérně, než jsme jí dostali do potřebného stavu.

Kolik času strávila Jessice v maskérně?
Hodiny a hodiny, nejprve jsme začali s její hlavou a pak následovaly vlasy. Nebylo to jednoduché.

Jednou z mých nejoblíbenějších scén byla ta, jak Queenie tančila pod vlivem Cordelie.
Jo, to bylo legrační, v téhle epizodě je více legračních věcí.

Poslední slovo, co řekla Myrtle, bylo Balenciaga?
Ano. Nějaké poslední slova? Jen jedno Balenciaga!

Úvodní scéna se Stevie byla skvělá, to byl její nápad?
No, přivedla mě na to ona. Když jsme psali o Sedmi Divech, řekla mi: Hej, vždyť mám takovou píseň. A když to řekla, hned mi došlo, že ji opravdu má. Takže zůstala ještě jeden den a natočili jsme s ní tuhle úvodní scénu.

Myslím si, že čtvrtá řada se bude odehrávat v Paříži, kam odjela Fiona. Jsem blízko?
Ne, nemohl jste být dál.

Můžete nám prozradit, kdo se vrátí příští rok?
Nechci to říkat, protože jsme ještě nezačali plánovat detaily, ještě jsme to ani nezačali psát.

Měli jste vždy v úmyslu ukončit Mariin a Delphinein příběh před finálovou epizodou, abys finále mohlo být převážně o Sedmi Divech?
Víceméně ano. Byl jsem rád, že si v této řadě zahrála Angela a Kathy, takže jsem chtěl do poslední epizody ještě dostat nějakou scénu s nimi, ale bylo to prostě moc mimo.

Můžeme si Madison představit, jako panenku u Spaldinga?
Ano, řekl bych, že z ní bude panenka navždy.

Líbí se to, že Kyle nahradil Spaldinga.
Celou dobu jsem si užíval ten Frankensteinův příběh a i to, jak zabil svojí stvořitelku. Celkem jsem se obával scény, kdy měl Even uškrtit Emmu, protože spolu chodí.

Říkal jsem si, že to pro něj muselo být zvláštní uškrtit svou snoubenku v práci.
Myslím, že k tomu oba přistoupili velmi dobře z pohledu postav. V předchozích sezónách vždycky Even zemřel a v téhle řadě se stal tak nějak nesmrtelným.

Tato sezóna měla asi nejméně ponurý konec. Přemýšlel jste, že byste se do Akademie někdy vrátil?
Nikdy. Nechtěl bych se vracet k něčemu, co už jsem dělal. Vím, že je vám to líto a mně je také líto, že se musíme rozloučit s těmito postavami, ale příští rok přijdeme s něčím novým. Myslím, že to je kouzlo této série.

Myslíte si stále, že další řada bude temnější?
Nevím, co říct. Půjde o kombinaci věcí a bude kombinovat dvě časová období. Hlavní dějová linie se bude odehrávat okolo roku 1950. Ještě jsme to ani nezačali psát, takže nevím, jaký to bude mít tón. Rád bych měl další řadu vtipnější, mám rád vtipné postavy.

Když se teď ohlédnete za třetí řadu, co si o ní myslíte?
Myslím si, že je to má nejoblíbenější řada, ale to říkám po každé řadě, protože se nerad loučím. Byla to celkem legrace na tom dělat a bylo to i dost náročné. Mám teď připravený příběh pro další dvě řady a za oba nápady jsem rád. Je zázrak, že tahle byla tak sledovaná, na začátku nám nikdo nevěřil a každý říkal, že to bude nejhorší sezóna. Skutečnost, že jde o nejlépe hodnocenou sezónu, mě celkem překvapila a to je to. Nikdy nevíte, co čekat. Jsem na tuhle sezóny hrdý, mám rád ty postavy a kostýmy. Další řada bude taky velkou výzvou a myslím si, že pokud se vám líbila tahle řada, tak se vám určitě bude líbit i ta příští.

Už někdo uhádl, o čem bude?
Ne, zatím nikdo.

Zdá se, že lidé opravdu chtějí: American Horror Story: Circus.
Viděl jsem ty plakáty, nevím, jak na tohle lidé přišli. Přijde mi, že někdy nám chtějí lidé napovídat témata a tak dělají své vlastní plakáty.

Ale už víte, o čem bude pátá řada?
Ano, vím, protože to bude dost jiné od toho, co jsme doposud dělali a bude to vyžadovat dost práce.

Více už se do rozhovoru s Ryanem nevešlo. Jak jste ohodnotili finále třetí řady vy a co říkáte na třetí řadu jako celek? Která z řad AHS vám přijde nejlepší a která nejhorší? Nezapomeňte American Horror Story ohodnotit. Těšíme se na vás opět v říjnu u čtvrté řady.

Diskuze /22

Ann Taylor

Dost jiné? Každá řada je dost jiná, než ta předešlá, takže to není překvapivé :D Ale nechápu tuhle větu: Celkem jsem se obával scény, kdy měl Even uškrtit Emmu, protože spolu chodí, takže spolu chodí. Protože spolu chodí, takže spolu chodí? Cože?

#2 asperger25
redaktor
30.1.2014 | 22:29:07
asperger25

#1 Ann Taylor: Jednak spolu chodia (dokonca su zasnubeni) a jednak mali spolu minule leto taky maly „incident“, ked Emmu zatkli za domace nasilie voci Evanovi (nasli ho s rozbitym nosom…) Preto asi tie obavy…

#5 Ann Taylor
30.1.2014 | 23:46:49
Kamylko

uf, tak pri tejto vete " Rád bych měl další řadu vtipnější, mám rád vtipné postavy" ma trochu zamrazilo, ako trosku vtipu ci humoru sa da vzdy pridat takmer vsade, ale uz v tejto serii toho bolo niekedy celkom dost, takze si neviem predstavit, ze by toho bolo fakt este viac :( chcelo by to zas trosku temnosti na sposob prvej ci druhej serie, i ked finale tretej bolo pre mna genialna :P

31.1.2014 | 0:49:43
Brunkyyy

tiez by som prijal keby bola dalsia seria viac temna a strasidelna, nehovorim ze tato bola zla ale predca len je v nazve horror :D … btw: song seven wonders na zaciatku je fakt naslapany stale si na nom ficim :D

31.1.2014 | 8:53:09
Ann Taylor

#2 asperger25: Já to vím. Ale spojení „protože spolu chodí, takže spolu chodí“ je nesmysl. Nechápu, co znamená.

#6 unchained #7 1Bobesh1
redaktor
31.1.2014 | 9:06:00
unchained

A nikdy se nemůže stát, že adminovi trošku ujede překlad. :) Všichni jsme mašiny a musíme všechno mít na sto procent. :) A nikdy se nikomu nestalo, že něco psal, pak se třeba rozmyslel, chtěl to přepsat a zůstal mu tam viset kousek věty… Booože… #5 Ann Taylor:

#12 1Bobesh1
překladatel
31.1.2014 | 9:35:55
1Bobesh1

#5 Ann Taylor: Moje chyba, ta druhá část už do té věty samozřejmě nepatří ;) Prostě se té scény bál, protože spolu chodí. Tečka.

Pro mě tohle byla asi nejslabší sezóna. Na AHS se mi líbilo, že to bylo divný a strašidelný, ale tahle řada nebyla ani jedno. Jediná ujetá postava tu byla Delphine a ta ještě většinou hrála sedmé housle. Další řady se opravdu obávám, protože nechci koukat na nic komediálního se vtipnými postavami, chci koukat na AHS, kde týpkovi hrábne a vystřílí půl školy nebo kde doktor dělá pokusy na lidech. Zatím u mě jasně vede Asylum, následuje House a poslední je Coven.

#10 Lirimo
admin
31.1.2014 | 9:40:37
salomeagrippa

Vtipná AHS?! To je na sepsání petice!

31.1.2014 | 10:14:47
Brunkyyy

mozno ze Ryan ma odlisny zmysel pre humor a ked napise viac vtipne mysli tym viac napichnutych Zoe na plote ako v poslednom diely :D

31.1.2014 | 10:50:33
Lirimo

Souhlasím Asylum je podle mě nejlepší a Coven bych celkově řekla byl o ničem ani ta finálová epizoda nebyla bůh ví jaká sláva… Čekala jsem nějakej zvrat, že se Fiona vrátí a všechny je tam zabije a prostě čao.. A ono nic :D:D:D #7 1Bobesh1:

31.1.2014 | 12:08:12
benjaminlose

Že by to začali měnit na American Comedy Story? :D Třeba si snaží vynahradit to, že Glee se propadlo nejvíc co mohlo. :D

31.1.2014 | 12:09:54
1Bobesh1

#6 unchained: Spíš šlo o to, že jsem nevěděl, že spolu chodí a když jsem si to četl, tak jsem si to i googlil a pak si říkám, takže spolu chodí :D a už to bylo :D

S tím, že další řada má být více „comedic“, tak toho se opravdu bojím, ale nikdy nevíme, co Ryan vymyslí. On často říká, že některé scény mu přijdou zábavné a přitom to moc sranda není. Má rád černý humor…

#13 Ann Taylor
admin
31.1.2014 | 12:22:37
Ann Taylor

#12 1Bobesh1: Jasně, já si to myslela, ale napadlo mě, že tam taky mohlo patřit jiné Ryanovo slovo, takže jsem nevěděla co to teda má být :)

redaktor
31.1.2014 | 12:34:28
Jana35

Napadlo mě, jestli nebude další AHS o upírech.

#15 1Bobesh1 #20 barahir
31.1.2014 | 15:29:49
1Bobesh1

#14 Jana35: Tak to si hledejte nového správce webu :D

admin
31.1.2014 | 16:04:18
megary

Jinak nechápu proč Queenie nesvedla oživit Zoe… Vrátit život Misty Day se jí povedlo, ne?

31.1.2014 | 18:33:36
ShiShinka

No… a proč teda Myrthle zakřičela to „Balenciaga!!“ ? :(

#19 1Bobesh1
2.2.2014 | 14:51:56
karla12345

Asi vtip, jakože má ráda tu módní značku…

2.2.2014 | 17:55:47
1Bobesh1

#17 ShiShinka: Protože na něm ujížděla – chodila v jeho šatech, come on!

admin
2.2.2014 | 19:46:55
barahir

#14 Jana35: K tomu mi moc nesedí to období, vzhledem k roku 1950 bych tipnul třeba nějaké následky války, jenže to bysme se zase moc blížili druhé řadě, ufoni už taky byly… Cirkus s masovým vrahem klaunem bych klidně bral. :D

redaktor
4.2.2014 | 1:08:15
secrety

kdyby to bylo o upírech tak to je upřímně na vraždu, protože už nesnáším, že upíři jsou všude jako True blood, Vampire diaries, Dracula, Beauty and the beast je tak trochu jakoby upír, takže upřímně téma upíři by už bylo až moc přehnané a myslím si že Ryan je dost originální na to, aby psal něco o upírech. a navíc i kdyby příští řada měla být víc komedy tak to určitě nebude nové scary movie, ale bude to rozhodně černý humor – Ryanův humor. Ale upřímně tahle sezóna nebyla ani nejlepší a ani nejhorší. Řekla bych, že některé scény jako rozříznutí hada nebo vykrvácení kozy atd. bylo dost brutální, ale nelíbí se mi… prostě některé části mi přišly dost nedomyšlené.

4.2.2014 | 12:30:29
EicuL113

me se nejvic libila tahle 3 serie potom 1 serie a nakonec 2 serie

1.3.2014 | 16:36:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E07: Valerie Solanas Died for Your Sins: Scumbag

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Nové postavy

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás