American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Dead

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Dead

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Dead

Lepší to už snad být nemůže, tak přesně tohle si člověk řekne při dokoukání každého dílu třetí řady, pak si přečte rozhovor s Ryanem Murphym a přijde na to, že to bude ještě mnohem lepší…


3 0
22.11.2013

Podzimní finále třetí řady se blíží, v letošním roce nás čekají již jen dvě epizody a děj se dostává pořádně do varu. Jak tohle může skončit? Ryan Murphy vám prozradí, co vás čeká.

Tahle epizoda byla mnohem víc rozjímavá a smutná než, jak jste říkal minulý týden.
RYAN MURPHY: Ano, řekl bych, že byla mnohem vážnější a také temnější, ale na druhou stranu jste mohli vidět Kathy Bates a Gabourey Sidibe ve fasfoodu.


Obě mi řekly, že to byla jejich nejoblíbenější scéna. Užívali jste si psaní této scény?
RYAN MURPHY: Jo, bylo to hodně legrační. Myslím, že vždycky když jsme psali o La Laurie tak byla sranda. Pokládali jsme si různé otázky třeba: Co LaLaurie udělá, když uvidí, že je prezidentem Obama? Úplně se složila. Pak jsme dostali nápad, co udělá LaLaurie, když objeví fastfood? Naprosto se zblázní. Líbí se mi ta pasáž, kde se LaLaurie myslí, že ta krabička u fastfoodu mluví. Líbí se mi celý ten příběh o to, jak se Queenie rozhodne udělat správnou věc a Madame LaLaurie dostane, co si zaslouží.

Je to zajímavý zvrat, protože to začíná vypadat, že LaLaurie se změnila k lepšímu a přátelí se s Queenie, ale Queenie ji nakonec předhodí Marii Laveau. Co nám můžete říct o budoucnosti LaLaurie?
RYAN MURPHY: Když ji má teď Marie Laveau zpět, udělá ji ze života peklo a také bude toužit po pomstě. Jestli si LaLaurie myslí, že žít věky v podzemí je peklo, tak to ještě nic nezažila. LaLaurie nemůže zemřít, takže ji Marie donutí zaplatit za to, co ji provedla, znovu a znovu. Čeká nás plno zajímavých epizod.

Takže v další epizodě se Queenie naplno přidá k voodoo?
RYAN MURPHY: Ano, pokusí se dostat se do jejich kultury. Přijde jí to velmi osvobozující, ale budou jí chybět její kamarádky z Akademie.

Už jsme to minule nakousli. Na první pohled dívky z Akademie vypadají tak sladce, ale jsou čím dál tím více podrážděné – jako když Zoe zabila Spaldinga.
RYAN MURPHY: Myslím si, že všechny ty dívky si prošly těžkou zkouškou, což je hodně utužilo. Takže jde o velmi zajímavý zvrat. Ze začátku šlo o naprostá neviňátka, ale stávají se z nich pořádné rebelky a bojovnice z jasných příčin a nikdo si teď s nimi nechce zahrávat. Hlavně jim jde o ochranu rodu a tradicí a pro to by i zabíjely. Líbí se mi ten zvrat u Zoe, Spalding musel zaplatit.

Líbilo se mi, jak byl svázaný v kimonu.
RYAN MURPHY: To nejzajímavější na tom je, že se vrátí zpět a řekl bych, že Spalding v podobě ducha je mnohem zajímavější, než Spalding ve skutečnosti, protože má mnoho tajemství. Spalding doslova ví, kde jsou zakopaná všechna těla. Otázkou zůstává, koho se vrátí chránit?

Vždy jste věděl, že z Kylea a Madison bude pár?
RYAN MURPHY: Řekl bych, že se to tak vyvrbilo. Líbí se mi ta myšlenka, že každý z nich něco získá: Zoe se může milovat, aniž by někoho zabila, Madison dostane sex i s pocity a Kyle dostane obě.

Ten flashback s Kylem byl výborný. Uvidíme ještě nějaký takový?
RYAN MURPHY: Právě teď na jednom skvělém pracujeme, uvidíte jak se Madame LaLaurie stala Madame LaLaurie. Zjišťovali jsme, co se jí stalo, že se z ní tohle stalo.

Líbí se scény s Dannym Hustonem a Jessicou Lange. Dohromady jsou tak sexy. Jak to s nimi bude?
RYAN MURPHY: Taky se mi ten jejich vztah líbí. Je to velmi těžké takhle někoho vybrat, protože nevíte, jestli to bude fungovat, ale bylo mi hned jasné, že Danny Huston a Jessica Lange budou skvělí. Hned po první zkoušce mi napsala: Wow, tak tohle bude fungovat. Líbí se mi, že mu odpustila to, že to byl sériový vrah, však ona je stejně vražedná jako on.

V poslední epizodě se Cordelia rozhodla, že zabije svou matku. Budou následující epizody o tom, jak budou připravovat její smrt?
RYAN MURPHY: Něco se stane již v další epizodě, něco velmi poučného a hlavně to Cordelii otevře oči a bude muset přehlédnout to, jak moc Fionu nenávidí a jak špatná Fiona je. Vyšoupnete ze hry vašeho nejsilnějšího hráče v momentě, kdy po vás jde zabiják čarodějnic? Mimoto Fiona není hloupá a prohlédne to, že ji chce Cordelia zabít. Jak k tomu Fiona přistoupí? Řekl bych, že to pro Cordelii nebude nic dobrého.

Viděli jsme Hanka obklopeného zbraněmi, chystá se rozpoutat válku proti čarodějnicím?
RYAN MURPHY: Hank plánu velmi vražednou událost, který vyústí v podzimní cliffhanger. Dočkáte se ho tedy za dvě epizody. Půjde o skvělou epizodu s názvem Head.

Co nám můžete říct o další epizodě?
RYAN MURPHY: Má název The Sacred Taking. Někdy když chcete ochránit ostatní čarodějky je vám dovoleno provést posvátný rituál, kterým si vezmete život. Bude to hlavně o tomhle a také o tom, že ostatní čarodějnice se budou chtít dostat k Fioně.

A také uvidíme, co se bud dít s Madame LaLaurie?
RYAN MURPHY: Ano, následujících několik epizod je vážně hodně špatných pro Kathy Bates, ale jsou dobré pro diváky. Řekl bych, že lidé mají rádi scény s Angelou, Kathy a Jessicou. Takže jich s těmito třemi herečkami ještě dost napíšeme.

Na twitteru jste zveřejnil fotku se Stevie Nicks z placu. Jak to s ní šlo?
RYAN MURPHY: Stevie Nicks byla fantastická, byla skvělá, zazpívala a taky si trochu zahrála. Také měla výborný nápad spojený s její písní, takže se snažíme vymyslet, jak to do seriálu dostat, aby se Stevie mohla objevit ještě v další epizodě, protože byla perfektní.

Ve třetí řadě snad ani nejde nikoho zabít. Zabijete Madison a oni ji oživí, Kylea roztrháte na kousky a oni ho oživí, Myrtle Snow upálí a oživí ji. Jestli to takhle půjde dál, tak tohle snad bude první řada, ve které nedojde ke klasickému vyvraždění většiny postav, na druhou stranu času máme ještě dost, že?

Diskuze /5

Anabel

Já ty rozhovory fakt žeru :D Ale jako Spaldinga je mi fakt líto :/, ale díl to byl fakt luxustní :)

22.11.2013 | 23:19:46
ExBee

Docela zajímavé a hodně se stotožnuji s posledními větami. Je to až trapné, že všichni umírají a nakonec ožívaj. Dle mého mělo zůstat alespoň pravé pálení čarodějnic, jako dobrotivý konec života čarodějky.

22.11.2013 | 23:20:23
Nina317

este aj Axemana zabili a vratil sa a aj Misty Day a Spalding sa vrati ako duch :D

23.11.2013 | 1:05:57
Ann Taylor

Já myslím, že nakonec pár lidí určitě definitivně umře, však ona Misty taky nechce donekonečna oživovat, u Madison se cukala, pokud zabijou někoho od Marie, tak ty určitě nikdo oživovat nebude – kdyby to uměli, tak si Marie oživí minotaura zase znova – no a…tohle obsazení čarodějnic si myslím, že určitě nezůstane.

redaktor
23.11.2013 | 10:46:09
barsina

Dúfam, že nebude už viacej ducharčiny…Axeman ako v pasci v dome, teraz Spalding…nepri­pomína to trošku House ? Každopádne ako si na záver Marie Laveau namazala tvár krvou, to bolo husté , nečakala som to.

23.11.2013 | 21:57:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E03: Neighbors from The Hell

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Ohodnoťte nové postavy

Momentka

Momentka

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás