American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Magical Delights of Stevie Nicks

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Magical Delights of Stevie Nicks

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Magical Delights of Stevie Nicks

Nejenže za sebou máme epizodu s nejdelším názvem AHS vůbec, ale také nám začalo velmi očekávané vyvražďování postav. Kdo řekl své poslední sbohem a koho ještě uvidíme? To a mnohem více prozrazuje Ryan Murphy v následujícím rozhovoru.


3 0
9.1.2014

Po této epizodě zbývají již jen tři epizody do konce řady a jejich stručné popisy naleznete již teď u každé epizody. Rozhodně se máme na co těšit, protože mezi děvčaty to vře. Fionin čas se blíží a nová Nejvyšší povstává. S kým jsme se dnes definitivně rozloučili?

Začněme nejprve o Stevie. Jaké to pro ni bylo?
Ryan Murphy: Byla nervózní, protože nikdy nehrála. Je to jedna z těch divných věcí, kdy si měsíce přejete někoho dostat do svého pořadu a najednou tam je. Takže její uvedení mezi ostatní bylo skvělé, každý se s ní chtěl potkat a vyfotit se s ní. Je tak milá. Líbí se mi její písničky. Její herecký výkon byl skvělý. Strávila hodně času tím, že ostatní sledovala, aby se do toho dostala. Je to skvělá osoba.


Jak jste vybírali písničky, které zpívala?
Ryan Murphy: Vybral jsem Rhiannon a nakonec jsem věděl, že chci, aby zpívala Has Anyone Ever Written Anything For You, což je moje oblíbená píseň. Přišlo mi vhodné použít ji k postavě Jessicy Lange a Stevie se to také líbilo. Písničku Rhiannon jsme do scénáře dali ještě předtím, než jsme věděli, že si ve třetí sérii Stevie zahraje.

Po téhle epizodě se každý bude chtít točit jako Stevie Nicks.
Ryan Murphy: Viděl jsem její koncert a musím uznat, že fanoušci to její točení milují stejně tak i výměny šátků. Proto jsem se scénáristů zeptal: Myslíte, že Stevie s tímhle může mít humornou scénku? Jak jí znám, věděl jsem, že se jí to bude líbit a také se jí to líbilo.

Lily je v točení velmi dobrá.
Ryan Murphy: Všechny dívky se koukaly na záznam, aby se točily stejně jako Stevie.

Vrátí se ještě Stevie?
Ryan Murphy: Ano, bude v úvodní sekvenci v poslední epizodě.

Prozradíte, jestli bude zpívat?
Ryan Murphy: Ano, bude to fantastické.

Pro Misty Day to byl dobrý a zároveň špatný den. Potkala Stevie a následně ji Madison pohřbila zaživa. Viděli jsme ji naposledy?
Ryan Murphy: Ohledně Misty by vás měly zajímat dvě věci. Dokáže se dostat z hrobky? Anebo je pohřbená zaživa? Určitě se k Misty ještě vrátíme. Myslím, že tohle byla moje nejoblíbenější scéna, kterou jsme s Lily a Emmou natočili. Líbí se mi, jak pak Emma odtančí pryč.

Když už mluvíme o umírajících postavách. Je Joan opravdu mrtvá? Nechat Patti LuPone vypít bělidlo si může dovolit jen Ryan Murphy!
Ryan Murphy: (Smích). Bůh žehnej Patti LuPone. Ano, pro postavu Patti LuPone je to konec v této sezóně.

Bavil jste se s ní o čtvrté řadě?
Ryan Murphy: Víte pro Patty LuPone tu bude vždycky místo. Chtěl jsem, aby se objevila ve vícero epizodách, ale ona má tak nabitý program. Jsme rádi, že se objevila alespoň v několika epizodách třetí řady.

A co Nan? Je definitivně mrtvá?
Ryan Murphy: Nan je bohužel nadobro pryč. Mohu potvrdit, že Nan už neuvidíte.

Takže Marie každý rok dává Papa Lagbovi dítě, aby zůstala nesmrtelná. To ty děti jí? Nebo co s nimi dělá?
Ryan Murphy: Nejde o děti, jde o nevinnou duši. Řekl bych, že je sbírá. Je to založené na mytologii této postavy. Jsem rád, že existuje i voodoo verze ďábla.

Vypadal výborně. Přišel mi jako děsivější verze Roba Zombieho.
Ryan Murphy: Na jeho vizáži jsme dlouho pracovali, je to fascinující charakter. Existuje s ním plno obrázků a na každém vypadá jinak. Takže jsme se prostě na několik z nich podívali a z každého si vzali něco, ale má v sobě něco z Roba Zombieho.

Uvidíme ho ještě?
Ryan Murphy: Ano, Papa se vrátí.

Jedna z mých nejoblíbenějších scén v této řadě je ta, kdy Marie křičí a rychle vyplazuje jazyk v úvodní sekvenci. Kdo s tímhle přišel?
Ryan Murphy: Alfonso Gomez-Rejon je výborný režisér. Myslím, že to s Angelou vymysleli dohromady.

Vydrží to příměří mezi Marií a Fionou?
Ryan Murphy: Celou dobu jsme byli proti jejich příměří a myslím, že to divákům chybělo. Když sledujete třetí řadu, říkáte si, kdyby tyhle dvě spojily síly, tak by byly neporazitelné. Ale jak víte, tak Fiona je nedůvěryhodná a zrovna tak i Marie. Víc uvidíte v následujících epizodách.

V této epizodě jsme neviděli LaLaurie. Uvidíme ji příští týden?
Ryan Murphy: Ano. Příští týden Kathy Bates čeká nejtěžší epizoda sezóny. Pro ni je to skvělá epizoda. Také je velmi zneklidňující, protože se dozvíme více o jejím původu. O Madame LaLaurie jsem toho četl hodně a vždy mě napadala otázka, jak je možné, že někdo na tak vysoké spoečenské úrovni a tak vzdělaný se mohl stát tak brutálním sériovým vrahem? Kde se to v ní vzalo? Kdy to udělal poprvé? A tak se to pokusíme trochu objasnit a také mohu prozradit, že Kathy Bates dostane svůj okamžik pomsty.

Neviděli jsme ani Queenie. Je tu nějaká šance, že ji ještě uvidíme?
Ryan Murphy: Ano, Queenie uvidíme v další epizodě a zjistíme, co se s ní stalo.

Vypadá to, že vše směřuje k bitvě mezi lovci čarodějnic a Covenem.
Ryan Murphy: A proto se příští epizoda jmenuje Protect the Coven (Ochrana Covenu). Bude to o tom, jak jednotlivé postavy mají své plány, co se ochrany Covenu týče. Je tu skvělá scéna, kterou jsme v této epizodě natočili, za kterou si veškeré zásluhy zaslouží Jessice Lange.

Pro Cordelii to byla dost ležérní epizoda, dostane se z toho?
Ryan Murphy: Já nevím, je tak nějak ztracená z toho, jak nevěří ve své schopnosti.

Zlepší se její situace?
Ryan Murphy: Jako obvykle se to ještě zhorší, než se to začne lepšit. V příští epizodě bude muset udělat jednu z nejvíce zneklidňujících věcí, co kdy v tomhle pořadu udělala.

A to je vše, víc už toho Ryan Murphy neprozradil. A jak se epizoda líbila vám? Jak jste ji ohodnotili? Co říkáte na jednotlivá úmrtí? Bude vám Nan chybět? Dostane se Misty Day ze své hrobky? Jak dlouho vydrží spojenectví mezi Marií a Fionou? Napište nám svůj názor.

Diskuze /10

vojtamkv

Nan mi chybět nebude, ale při sledování dnešní epizody, kdy předvedla své nové schopnosti, jsem myslel, že by mohla být novou Nejvyšší. Teď je jasný, že jí nebude. Jsem opravdu zvědavý, jak to všechno dopadne a kdo sedne na trůn Nejvyšší? To asi budeme, všichni čumět! :-D

9.1.2014 | 22:02:46
marecek8

Aj ja som celú epizódu veril, že to nakoniec naozaj bude Nan (mimochodom, to, čo urobila Lukovej mame ma naozaj prekvapilo, ale paráda!)… Ale teraz mám pocit, že to bude Madison. :D Napriek tomu, že na začiatku sa to zdalo celkom jasné (Zoe), myslím, že teraz si už nikto nemôže byť istý, kto to bude. :D Teším sa na ďalšiu epizódu. A som zvedavý, čo bude s Queenie.

9.1.2014 | 22:17:42
Ann Taylor

Já nevím, ale neříkal někdo, že v téhle epizodě se ukáže, kdo je nová nejvyšší? A víme stále prd :D Ale škoda Nan, její smrt mi přišla tak nějak…hodně rychlá. A myslím, že je v rozhovoru chyba, odtančila Emma, ne Lily ;)

Ovšem Rob Zombie, jo, to bylo to první, co mě napadlo. A postava Papa se mi moc líbí. A určitě to bude brutálnější, když se Fiona rozhodla zabít je všechny po zjištění, že duši stejnak nemá.

#4 1Bobesh1
redaktor
10.1.2014 | 9:52:36
1Bobesh1

#3 Ann Taylor: Rayn v jednom z rozhovorů říkal, že po novém roce se naznačí (né že to bude jasné), kdo je nová Nejvyšší a pak už to bude dost přímočaré. Náznak asi nebyl tak jasný :D A vida on to někdo čte, hned opravím.

Moje favoritka je mrtvá, Misty Day je zavřená v hrobce. Zbývá nám tu ještě Madison a Zoe. Plus tu máme v záloze Queenie :)

admin
10.1.2014 | 10:02:56
horrorfan

Čo ak žiadna nová najvyššia nebude ? Proste ňou ostane Fiona. Všetkých vyvraždí a udrží si trón.

#6 Kloboucnik #7 1Bobesh1
10.1.2014 | 13:33:59
Kloboucnik

Přesně to si říkám taky, všichni čekají na novou nejvyšší, ale co když nejvyšší bude Fiona, které se zároveň povede získat nesmrtelnost :) jinak epizoda parádní, akorát by mě zajímalo jestli se v příští epizodě kromě ducha Axemana, vrátí i duch Spaldinga, myslel jsem že bude Fioně pomáhat a zatím na ní docela kašle :D #5 horrorfan:

10.1.2014 | 17:12:29
1Bobesh1

#5 horrorfan: No k tomu bych napsal jen jeden spoiler:

Fiona velmi pravděpodobně ve dvanácté epizodě zemře. Píše se to v synapsi

#8 vojtamkv
admin
10.1.2014 | 18:21:30
vojtamkv

#7 1Bobesh1: Možná zemře, aby se v 13 závěrečném dílu, vrátila v plné síle. Madison si smrtí, také vyléčila šelest, tak proč by se takto, nemohla vyléčit z všeho Fiona! :-D

#9 1Bobesh1
10.1.2014 | 20:01:15
1Bobesh1

#8 vojtamkv: No když zemře, tak moc Nejvyšší přejde na další. Přišlo by mi dost stupidní, kdybychom celou řadu měli přemýšlet nad tím, kdo Fionu nahradí a ona by zemřela, oživila se a byla by Nejvyšší dál. Bylo by to nemalé WTF.

Sice Fiona, Marie a Delphine jsou tahounky letošní řady, ale všem třem přeji smrt a klid. Jen ať nechají mláďat, ať se poperou…

#10 vojtamkv
admin
10.1.2014 | 20:52:55
vojtamkv

#9 1Bobesh1: Také pravda. Necháme se překvapit, však se nám rozuzlení pomalu blíží. Už se nemůžu dočkat.....:-D

10.1.2014 | 22:23:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nové postavy

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S07E07: Valerie Solanas Died for Your Sins: Scumbag

cz1%
Odhadované dokončení zítra 23:59

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás