American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Sacred Taking

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Sacred Taking

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodě The Sacred Taking

Poslední epizoda roku se blíží, co o ní prozradil Ryan Murphy?


2 0
6.12.2013

Příští týden nás čeká poslední epizoda roku, pak si dáme na měsíc přestávku, rozdáme si dárky, přivítáme nový rok a dáme si čtyři poslední epizody třetí řady. Nejprve je však před námi zimní finále, co nás čeká se dozvíte v následujících odstavcích.

Kdy jste se rozhodl useknout hlavu Delphine LaLaurie? Bylo to rozhodnuté již od začátku?
RYAN MURPHY: Zajímavé na tom je, že trestem pro LaLaurie je, že nemůže zemřít, může žít věčně. Takže se dostane do fáze, kdy si říká: Seru na vás, dělejte si se mnou, co chcete. A tak Marie začne přemýšlet, co by LaLaurie mohla udělat, aby to bylo odporné? A co by mělo následovat, aby to bylo ještě odpornější? Takže jsme přišli s tím, že přijde Delphine o hlavu a pak jsme si řekli, že Gabourey Sidibe musí udělat ještě něco mnohem horšího. Nakonec jsme vymysleli epizodu s názvem: Head, kde budeme sledovat, co se bude dít nejen s hlavou Kathy Bates.


Jak to s tou hlavou bude? Podepřou ji někde nebo ji Fiona bude nosit, jako bowlingovou kouli?
RYAN MURPHY: Legrační na tom bude, že Fiona nebude chtít hlavu v domě. To prostě nestrpí. A nakonec uvidíte, co se stane s Gabourey Sidibe, je to moje nejoblíbenější věc roku a samozřejmě scény se Stevie Nicks. Také si myslím, že dnešní epizoda byla nejlepší letošní epizodou Jessicy.

Líbí se mi ta myšlenka, že z Kathy Bates uvidíme jen hlavu mluvící s ostatními.
RYAN MURPHY: A víte co, na Kathy Bates je nejlepší, že neváhá a zahraje vše, co jí dáte. Když jsme jí zavolali a řekli jí, že bude hrát hlavu, odpověděla, skvělé. A o tom tenhle seriál je, musíte zahrát vše, i když to bude jen hlava. Může vám to připadat vtipné, ale při zimním finále se to promění v něco neuvěřitelně dojemného a velmi dramatického. Však uvidíte.

V nemoci získala Fiona přítele ve Spaldingovi. Uvidíme tyhle dva ještě spolu?
RYAN MURPHY: Ano, můžete se těšit na více Spaldinga a také na Spaldinga s ostatními postavami. Když je teď duch, může jednotlivé postavy hlídat a má své favority.

Nakonec Fiona a Cordelie uzavřely spojenectví. Líbí se mi, jak plánování vraždy Fiony je sblížilo. Bude to pokračovat?
RYAN MURPHY: Ne! Nikdy nebudou zadobře. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších vztahů v téhle řadě. Vždycky když to vypadá, že Cordelia by mohla Fioně odpustit, tak vyjde najevo něco, co vše překazí. V posledních čtyřech epizodách v lednu Cordelie o své matce zjistí něco velmi špatného, co zcela zničí jejich vztah. Tohle nejsou Gilmorova děvčata, tedy nemáme vztah mezi matkou a dcerou, který milujete.

V tomhle seriálu je několik špatných matek.
RYAN MURPHY: Některé se dočkají vykoupení, jen sledujte seriál.

Když už mluvíme o špatných mámách, Joan byla opravdu přehnaná s tím krystýrem. Zemřela a pak byla přivedena zpět k životu. Jaká bude po vzkříšení?
RYAN MURPHY: V další epizodě bude Joan naživu a její syn bude v kómatu. Konečně e vypořádá s tím, že dívky od vedle jsou čarodějky, které nenávidí, ale i přesto jí pomohly. Zejména Nan, která je jasnovidka. Joan v další epizodě zazpívá duchovní píseň, což je fantastické. Myslím, že epizoda Head je mou nejoblíbenější v téhle řadě. To co uvidíte dělat Joan je skvělé. Návrat Myrtle Snow ve velkém stylu, čeká nás plno výborných věcí. Opravdu jsem zvědavý, co budou lidé říkat na tenhle zimní cliffhanger.

Queenie zašla opravdu hodně daleko, když na začátku zabila toho bezdomovce, bude v tom pokračovat?
RYAN MURPHY: Vidíte, že Queenie mezi voodoo zapadla, ale viděli jste, že se jí nezamlouvá Mariin druh pomsty, líbí se mi, jak přinese Kathy Bates ten hamburger. Snaží se vyřešit situaci, do které se dostala. V další epizoda je pro Queenie velmi důležitá, stane se kolem jí plno věcí, které dost věcí ovlivní. Může se neustále rozhodovat, na kterou stranu se přidá? Blíží se bod zvratu?

Konečně se nám rozjela i dějová linka se zabijákem čarodějnic. Bude pokračovat i epizodě Head?
RYAN MURPHY: Ano, čeká nás mnoho mrtvých v této epizodě. Ten osudový okamžik musel přijít a další epizoda celkem zajímavě naznačí, o čem budou ty nastávající čtyři lednové epizody.

No v této řadě lidé umírají a pak se vracejí zpět. Budou tyto úmrtí jasnější?
RYAN MURPHY: No jestli v této řadě umřete, chcete umřít blízko Misty Day. Jestli nemáte poblíž Misty Day a nemáte ani tu moc se oživit, jste opravdu v pěkném průseru. A ano někdo v další epizodě zemře a už se nevrátí.

Slyšel jsem, že nějaká skutečná čarodějka vám v této epizodě pomáhala s choreografii Svatého Přijímání.
RYAN MURPHY: Ano, přizvali jsme nějaké poradce k této epizodě.

Bude napětí mezi Kylem, Madison a Zoe stále narůstat?
RYAN MURPHY: Ano, byl jsem velmi šokován, jak na tohle lidi reagovali. Myslel, že diváci budou rádi, když obě dívky budou mít monstrum, ale byl jsem hodně překvapen, kolik lidí chce opět spolu Taissa a Evana, jako v první řadě. Ale ano, bude to pokračovat velmi katastrofálním způsobem.

Zmínil jste, že byste rád, aby se Stevie Nicks ukázala ve více epizodách, povede se to?
RYAN MURPHY: Stevie se objeví v desáté epizodě a pak se objeví ještě v další. Sama si to vymyslela a je to tak perfektní, že jsem nemohl říct ne. Stevie si přečetla scénáře a pak mi zavolala a říkala: Víte, že mám písničku o tom, co děláte? Já jsem o tom nevěděl a tak jí říkám: No to si snad děláte srandu. Pak mi došlo, o které písničce mluví a tak plánujeme něco opravdu skvělého.

Můžete nám říct, o jakou písničku jde?
RYAN MURPHY: Ne.

Změnily se nějak plány na čtvrtou řadu?
RYAN MURPHY: Ne, už bych vám mohl prozradit i název.

A už jste začal vybírat herce do další řady?
RYAN MURPHY: Ano, pozval jsem lidi, pro které už máme postavy. Doufáme, že se v další řadě objeví jak Angela tak Kathy. Také počítáme se Sarah, Jessicou, Evanem a Franny Conroy, pro ni máme výborný kousek a samozřejmě nás čekají nějací nováčci. Velmi se mi líbí třeba Finn Wittrock (Dále z Masters of Sex).

Jak už zvykem bývá poslední zimní epizoda nám přinese nejeden cliffhanger v dějové linii. Nejspíš se také s někým opravdu rozloučíme, kdo to podle vás odnese? A co čeká Queenie?

Diskuze /5

vojtamkv

Oj, jak já se těším, co bude dál. Já už raději nebudu předvídat nic. Jak znám Ryana, tak stejnak bude vše jinak, než to tady probíráme a tipujeme! A to je dobře. :-D Hlava Kathy Bates, mě bude hodně bavit…:-D

7.12.2013 | 7:40:25
Ann Taylor

Tak jsem si přdstavila jak Kathy zvedá telefon, někdo jí říká, že bude hrát hlavu a ona se usměje a „JO? Super.“ :D

redaktor
7.12.2013 | 8:18:09
adelfrydryskova

doufám že bude ve 4. sérii i Taissa! :(

7.12.2013 | 11:16:32
unchained

Evan pro 4. sérii potvrzen, letos už nepotřebuju vánoční dárky… :D

překladatel
8.12.2013 | 10:03:50
1Bobesh1

To já doufám, že se Taissa v další řadě neobjeví, naprosto mě ta dívčina nebaví. Za to doufám, že dostane více prostoru Lily Rabe. Jsem celkem zvědavej s kým se v další epizodě rozloučíme, hádal bych že s Queenie…

admin
8.12.2013 | 10:56:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nové postavy

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S07E06: Mid-Western Assassin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás