American Horror Story
91/100 - 529×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Joe Mantello (Gino Barelli), Russell Tovey (Patrick Read), Charlie Carver (Adam Carpenter), Zachary Quinto (Sam), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant), Sandra Bernhard (Fran), Patti LuPone (Kathy Pizazz), Finn Wittrock (Harry Gardner), Lily Rabe (Doris Gardner), Ryan Kiera Armstrong (Alma Gardner), Evan Peters (Austin Sommers), Frances Conroy (Belle Noir)

Rozhovor s Ryanem Murphym po vánoční epizodě

Rozhovor s Ryanem Murphym po vánoční epizodě

Chodí spoiler okolo, nedívej se na něho, kdo se na něj koukne, toho sestra Mary bouchne! Co nás čeká v poslední epizodě AHS tohoto roku?

0 0
6.12.2012

Již tradičně Vám přinášíme rozhovor mezi Ryanem a magazínem ew.com, tentokrát Ryan prozradil, že příští týden půjde poslední epizoda v tomhle roce, která bude nabytá cliffhangery!

Nemohu uvěřit, že je tohle vánoční epizoda! Minulý týden jste se zmínil, že jste postavu Santy napsal pro Iana, ale nevěřil jste, že by ji chtěl hrát, je to tak?

Vánoce a American Horror Story nejdou dohromady a tak jsme si položili otázku. Jaká by měla být naše verze Vánoc? A odpověď byla jasná, vraždící Santa. Existuje celý pod žánr, který se věnuje podobným psycho Santům. Tak jsme se rozhodli napsat někoho tak šíleného, že se dostane do Briarcliff. Slyšel jsem, že Ianu McShanovi se první řada AHS opravdu líbila, tak jsme se rozhodli napsat a poslat mu scénář a k našemu potěšení to přijal. Původně se měl objevit pouze v jedné části, ale nakonec je ve dvou dílech.

Takže Ian se vrátí i v příští epizodě?

Ano vrátí se v příští epizodě a právě on způsobí několik zimních cliffhangerů. Myslím, že další epizoda obsahuje pět cliffhangerů, opravdu se mi líbí první lednová epizoda! Právě dokončujeme poslední epizodu série a musím uznat, že je velmi dojemná a dobrá!

Na této epizodě se mi líbilo to, že se sestra Jude snažila pomoci sestře Mary Eunice. Považovali jsme ji za špatnou, ale vrátila se a nyní se snaží zachránit duši své chráněnky.

Ano, postavu sestry Jude mám rád! Když tato série začínala, každý psal o sestře Jude jako o špatné. Myslím si, že vánoční epizoda je o boji mezi komerčním a světským pojetím Vánoc a také o tom, že někdo, kdo ztratil víru, ji opět nalezne v něčem jiném a to je právě případ sestry Jude, je to také jeden z hlavních důvodů, proč Jessica chtěla hrát tuto postavu.

Co se stane se sestrou Mary Eunice? Uvidíme opět vymítání ďábla?

Myslím si, že plno lidí si pomýšlí: Je v této sezóně pro někoho nějaká naděje? Bude mít někdo štěstí? Řekl bych, že v posledních čtyřech dílech je plno optimismu a plno pomsty a také si myslím, že sestru Mary Eunice postihne jediný osud, který si pro ni lze představit.

Jaká je dohoda s Monsignoram? Nebo se pouze bojí, aby se vše neprovalilo na veřejnost?

Myslím si, že Monsignor je budoucnost katolické církve, už od samého začátku se tato postava snaží modernizovat a přinést církev do nového světa. Monsignor představuje obrat ze starých tradic na novou moderní tvář katolicismu. Monsignor si zakládá na image a chce, aby si lidé mysleli, že Briarcliff a katolická církev jsou pro něj to hlavní, celé je to o jeho ambicích, o kterých se více dozvíme příští týden!

Líbil se mi doktor Arden, který zdánlivě pomáhal sestře Jude a poté se proti ní obrátil. Je možné, že půjde proti Mary Eunice?

Tak to určitě ne. To je to zábavné na této epizodě. Když se díváte na scénu se sestrou Jude v kapli a myslíte si, že se Arden změnil a pak přichází jeden zvrat za druhým. Chvíli si myslíte, že by se mohl postavit na stranu dobra, ale on je čistě temná strana.

Tato epizoda přinesla tedy dva nové vztahy, Jude obrátila a Lana se nyní snaží pomoci Kitovi.

Myslím si, že hercům se scénář téhle epizody líbil a to protože si někteří z nich zahráli tak trochu něco z druhé strany. Tuhle epizodu mám rád, protože je plná černé komedie, hlavně sestra Mary. Moje oblíbená hláška je “Slavíte Vánoce v té vaší nacistické domácnosti?“.

Jessica Lange v téhle epizodě bojovala s Ianem McShanem. Nikdy jsem jí neviděl dělat něco takového!

Vím, že ráda pracuje s Ianem. Poté co jsme natočili tuhle scénu, mi volala a řekla: právě jsme se navzájem zmlátili, můžeš nám prosím tě napsat něco přátelského? Takže v další epizodě je dlouhá scéna mezi ní a Ianem. Je to drsná scéna, ale líbí se mi, že náboženství v ní doslova zabije Santu a to na konci epizody.

Tělo Grace bylo odneseno mimozemšťany. Kdy zjistíme, co se s ním stalo?

Zjistíte to příští týden, je to jeden z cliffhangerů, zjistíte, co mimozemšťani chtějí. Také je velmi zajímavé to, že se příští týden opět setkáme s Pepper!

Kde byla?

Byla unesena. V příští epizodě se vrátí s velmi neobvyklými změnami a to je jeden z dalších cliffhangerů. Vím, že Pepper je u diváků celkem oblíbená, dostal jsem několik dotazů, kde je Pepper? Teď vám mohu prozradit, Pepper se vrátí!

Také se vrátí Dylan McDermott, je tomu tak?

Ano, to mohu potvrdit. Dylan díky svému vzhledu většinou hraje doktory nebo právníky, ale Dylan ve skutečnosti není zas tak vážný. A já po něm chtěl, aby si zahrál sexy nevzdělaného, špinavého, na drogách závislého podvodníka a za týden ho tu máte!

A také je to sériový vrah?

Tak to ještě uvidíme. Ale příští týden sledujte prosím hlavně první scénu představující Dylana a vynikající herečku z Mlčení jehňátek, myslím si, že tahle scéna potěší všechny příznivce hororu.

Je to Brooke Smith?

Nebudu nic prozrazovat, promluvíme si o tom příští týden!

Epizoda končila tím, že Lana říkala svázanému Oliverovi, že ho pohřbí. Čeká nás tedy mezi mini příští týden další souboj?

Určitě ano, myslím si, že přesně to diváci chtějí, příští týden se mezi nimi odehraje plno zajímavých věcí.

Tak to je pro dnešek vše! Jak se vám líbila vánoční epizoda AHS? A těšíte se na příští epizodu?

Zdroj: FX

Diskuze /1

Anabel

Dost se těším na Dylana! Lanu a Olivera, mimozemšťany, Mary a na Papper! :D

8.12.2012 | 13:43:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama