American Horror Story Ryan Murphy: Své upírky si hraběnka vybírá

Ryan Murphy: Své upírky si hraběnka vybírá

Ryan Murphy: Své upírky si hraběnka vybírá

Hotel se uvedl první epizodou. Trochu jsme se dočkali k návratu ke kořenům první série. Co dalšího si pro nás Ryan Murphy pro letošek připravil? To zjistíte v krátkém rozhovoru.

19 0
10.10.2015

Magazín EW vyzpovídává Ryana Murphyho vždy po nové epizodě a jak to tak vypadá. Letos nás rozhovory čekají jakbysmet. Pojďme si po první epizodě udělat trochu jasno.

EW: Tato řada vypadá tak odlišně. Freak Show byla natáčena spíše staticky. Hotel je více v pohybu a využívá se rybí oko. Proč taková změna?
Ryan Murphy: Každá řada je jiná. Řekl bych, že předchozí řada byla doslova o tom být venku, být v prostoru. Nemít možnost se kamkoliv schovat se svými problémy. Tahle řada je více paranoidní a je také více klaustrofobická. Je více o tom schovávání věcí. Hotely obecně byly vždy dobré k ukládání tajemství. S tímhle jsem přišel já a Michael Goi. Jednou z inspirací pro tuhle řadu pro nás byla kukátka. Také je máme v naší úvodní sekvenci.


EW: Jaká jsou v hotelu pravidla? Jsou stejná jako v první řadě, že kdokoliv zemře na pozemku, je lapen v pasti?
RM: Ano. Myslím, že pokaždé když jsme pracovali s duchy nebo nadpřirozenými jevy, tak pravidlo bylo vždy stejné: Místo, kde zemřeš, je i místem, kde budeš strašit. To je pravidlo, které je převzaté z první řady.

EW: Takže Sally je duch?
RM: Ano, byla vystrčená z okna a zemřela na pozemku.

EW: Kdo byl ten muž, kterého ty dvě blonďaté ženy našly v posteli?
RM: Uvidíte mnohem víc ve druhé epizodě. Každý, kdo sem přijde uzavřít obchod s drogami se Sally, se dočká podobného osudu. To ona je dodavatelkou výplní do místních matrací.

EW: Takže démon závislosti a Sally trestají ti, kdo vyhledávají drogy?
RM: Ne. Démon závislosti je tady, aby poukázal bolest, kterou závislost způsobuje a to nejen obětem závislosti, ale i lidem okolo nich. Sally už má tu zkušenost. Prošla si tím a je tady, aby je utěšila, když je potřeba. Tihle dva spolupracují společně, ale ona si tím prošla a kvůli tomu i zemřela. Snaží se napravit své příšerné činy.

EW: Stojí za vším Marcy? Je tajným Satanem?
RM: Ne. Marcy je jen zatraceně dobrá realitní makléřka. Máme teď velmi podobný tým scenáristů, jako na začátku. Vždycky jsme ji měli rádi, protože ke svým klientům byla tak hrubá. Paní Estarbrook dělá velmi dobrou práci jako Marcy. Je dobře, že je zpátky.

EW: Nástup Lady Gaga byl vynikající. Jaké to bylo celé to s ní natáčet?
RM: Hodně lidí a kritiků napsalo, že její uvedené bylo, jakoby hrála v němém filmu. A jak uvidíte později, celé to má důvod. Ve druhé nebo třetí epizodě uvidíte, že její narození a příběh je spojen s kulturou němého filmu. Lidem to napoví, co je její postava zač.

EW: Je vrah desatera spojen s hraběnkou?
RM: Ano, každý je spojen s Vrahem desatera přikázání. Nejlepší na tom je. Kdo mezi nimi je tím vrahem? Jasné je, že to dělá někdo z hotelu.

EW: Poté, co Iris nakrmí blondýnky. Říká, že musí jít nakrmit tu věc v pokoji 33. Uvidíme tu věc?
RM: Ano. Je o tom celá epizoda. Vše se dozvíte v epizodě číslo pět. Prozradím, že věc v pokoji 33 se jmenuje Bartholomew.

EW: Takže upíři nemají tesáky. Je to jen proto, že jste chtěl tenhle žánr zpracovat jinak?
RM: No, chtěl jsem to celé zpracovat trochu jinak. Chtěl jsem dělat něco o upírech, ale nechtěl jsem dělat upíry. Gaga má ve druhé epizodě velký výstup, kde někoho přemění a je vyzpovídána. Chtěl jsem, aby to bylo trochu zvláštní, takže tu je tento téměř biblický virus. Ten vede k velmi dobrému imunitnímu systému. Ale není to tak, že je můžete zabít pouze kůly nebo stříbrnými kulkami. Pokud si stoupnou před jedoucí auto, tak zemřou. Jsou stejně smrtelní jako my, ale virus pozastavuje proces stárnutí. Celé je to postavené na výzkumu kmenových buněk. Celou dobu si seriál pohrává se smrtelností a myšlenky stárnutí a krásy.

EW: Pokud jde o ty děti, snaží si jen vytvořit potomstvo, které vypadá jako ona?
RM: Hned v první epizodě můžeme moc dobře vidět kvality z filmu Auntie Mame. Taková se hraběnka snaží být. Má ty děti ráda a stará se o ně. Cítí to tak, že zachraňuje opuštěné děti. Celý den je krmí cukrem a nechá je hrát video hry. Ve druhé epizodě zjistíme, jak získává jejich krev. Je to vlastně dobré pro obě strany. Je to zajímavé.

EW: Lachlan není blonďák. Projde proměnou?
RM: Nemyslím si, že se o vás bude zajímat, pokud nejste blonďák. Pokud nejste blonďatý, nemůžete se stát jejím upírkem.

EW: Tweetoval jste o tom, že jste Lady Gaga nabídl účast v šesté řadě. Jak odpověděla?
RM: To bych vám nikdy neřekl. To je něco, co musí oznámit sama na základě svého plánu. Neočekával jsem, že by mi odpověděla okamžitě a neočekávám odpověď ani v nejbližší době.

EW: Byla v první epizodě nápověda k šesté sérii?
RM: Tohle je zajímavý rok, co se této myšlenky týče. Potýkáme se s tím, co jsem již několikrát zmínil. Už to tu bylo předtím. Už jsme o tom v seriálu hodně mluvili. Možná to bude až sedmá řada, ale zatím to vede k tomu, že to bude v šest řadě.

EW: Co nám můžete prozradit o druhé epizodě?
RM: Ve druhé epizodě se dostanete hlouběji do mytologie postav a hlavně se poznáme s novými postavami. Na scéně se objeví pár March, kterého hraje Evan Peters. Řekl bych, že tohle je Evanova nejlepší role, kterou zatím hrál. Obvykle Evan hraje nějakého dobráka, který je mučen nebo nějakou naivku. Tentokrát se Evan představí jako jeden z nejhorších lidí na světě. Je to pořádnej padouch a zjistíte, jak stavěl hotel. Dále se nám představí Finn Wittrock a také přijde na scénu Naomi Campbell.

Tak to bychom měli vše ohledně rozhovoru mezi magazínem EW a Ryanem Murphym. Jak se seriál zatím líbí vám? Co říkáte na první epizodu a na novinky, které Ryan prozradil?

Foto: EW

Diskuze /13

Markoman96

Diky za clanek. Doufam ze jich bude vic a ne jak loni kdyz jich tady bylo asi tak dohromady tri :-)

#4 1Bobesh1
10.10.2015 | 23:45:11
Nina317

Tu Gaginu postavu dobre teda pokazili neni upirka,nestar­ne,moze umret a dokaze ludi premenit :D to co uz je za hovadinu? Bud z nej od zaciatku mala byt upirka a hotovo alebo mala mat len fetis na krv. :D

11.10.2015 | 0:10:33
Foxley

Díky za překlad. Jsem rád, že se jedná zase o duchy jako v Murder house. Nechci rýpat, ale v té otáce na Marcy je Satan, ne Santa :D A vím, že to úplně nesouvisí s dalšími díly, ale EW se Ryana taky ptala na teorie o tom, že všechny mužské postavy vypadají stejně (na což Murphy odpověděl, že miluje čtení těchle teorií, že je to asi jeho typ, ale že jsou v podstatě pravdivé, a má to svůj význam, že Hraběnka je jediná platinová blondýna a všichni muži kolem ní bruneti.) A zajímavostí taky je, že Hraběnčina věta, když poprvé najde Donovana je čistě improvizovaná :)

11.10.2015 | 0:38:32
1Bobesh1

#1 Markoman96: To nebylo jen tady. Ryan Murphy toho mel moc takze pravidelne rozhovory s EW musel vybechat.

admin
11.10.2015 | 9:22:16
Crowley

Že by sa nakoniec z Evana, vykľul hlavný sériový vrah ?

11.10.2015 | 13:51:32
FlyerNick

Asi jsem moc nedával pozor, ale co je to Vrah desatera? O:-)

#7 Simir
11.10.2015 | 16:04:15
Simir

#6 FlyerNick: Řekla bych že vrah, který vraždí podle božích přikázáních… nejspíš proto se taky vyskytují v intru.

#8 FlyerNick
11.10.2015 | 16:29:23
FlyerNick

#7 Simir: A on se tam už někde objevil nebo byl někde zmíněný? Jsem nějaký zmatený :-D (jako vždy u AHS :-D )

#9 1Bobesh1 #10 Simir
11.10.2015 | 16:37:01
1Bobesh1

#8 FlyerNick: Samozrejme jsme ho tam „nevideli“, ale slyseli. Zabil smilniky. Naslednenalakal detektiva do hotelu Cortez.

#11 FlyerNick
admin
11.10.2015 | 17:08:21
Simir

#8 FlyerNick: Osobně se neobjevil, ale zabil smylníky, a volal tomu detektivovi aby ho nalákal do hotelu.

#11 FlyerNick
11.10.2015 | 22:37:50
FlyerNick

#9 1Bobesh1: #10 Simir: Jo tenhle :-D Někdy mám v těch pojmech u AHS zmatek kdo je kdo. Ale to už k tomu nějak patří :-)

#12 Simir
11.10.2015 | 23:04:32
Simir

#11 FlyerNick: Jj, na 100% to bude tenhle, a jinak ten zmatek je normální :D já si na to u Ryana už zvykla.

13.10.2015 | 23:17:40
ElektronickyOtisk

Vrah desatera? Připínací nůž, místo připinácího Dilda? Koukám, že auotři AHS si konečně pustili 7.

15.10.2015 | 14:24:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás