American Horror Story Jak se uvedla šestá řada?

Jak se uvedla šestá řada?

Jak se uvedla šestá řada?

Tento týden nám odstartovala velmi utajovaná šestá řada AHS, která nám svým dokumentárním pojetím vypráví příběh Shelby a Matta.


21 0
18.9.2016

AHS to zkouší novým pojetím

Asi málokdo čekal, že to na nás někdy Ryan Murphy zkusí s dokumentem, alespoň takhle se hned od začátku šestá řada tváří. Hned v úvodu totiž stojí, že příběh je inspirovaný skutečnými událostmi. Říkáte si vážně? Následně vidíme známou tvář, Lily Rabe, která vypráví své zážitky společně s jejím manželem, kterého hraje André Holland.

Dokumentární pojetí seriálu působí přirozeně, celé to do sebe zapadá a vyprávění Lily a Andrého zvyšuje celkovou důvěru v příběh. Na druhou stranu, kdyby tvůrci místo Lily vzali někoho méně známého, celé by to působilo mnohem důvěryhodněji. Fakt, že Lily Rabe vypráví příběh, ve kterém ji hraje Sarah Paulson není zrovna nejlepší.


(Hledali místo pro nový začátek…)

AHS je zase hororové

Konečně! AHS se nás opět snaží vyděsit a napnout. Toho jsme se dlouhé tři roky nedočkali. Naposledy bylo jako horor pojaté Asylum a od té doby seriál hrál spíše na příběh a silné postavy, než na hororovou stránku, která během prvních dvou let lákala diváky.

My Roanoke Nightmare neboli Roanoke, jak se šestá řada zkráceně označuje, se vracíme zpět ke kořenům a popravdě řečeno možná ještě mnohem hlouběji. První epizoda totiž skvěle vystihla podstatu hororu. Dočkali jsme se několika děsivých scén, báli jsme se a cítili napětí. Tohle všechno má horor obsahovat.

(Našli místo, kde prší zuby.)

Opuštěný dům uprostřed ničeho

Celá pointa seriálu se točí okolo záhadného domu uprostřed ničeho, kam se Shelby a Matt nastěhují, aby začali znovu, poté co Shelby potratila a Matt byl ve městě napaden. Dům získají v aukci, které se účastní i místní podivíni, kteří jim dům rozhodně nedarují.

Celé je to tedy o strašidelném domě, kolem kterého se dějí divné věci. Divné věci v domě se děly již v první řadě a mělo to úspěch. Šestá řada vsází ještě nejspíš trochu na něco víc. Ono seskupení usedlíků, kteří chtěli dům koupit sehraje nejspíš důležitou součást v celé řadě. Nehledě na to, že v závěru první epizody jsme mohli vidět další známou tvář Kathy Bates.

Otázkou zůstává, jestli příběh dokáže být zajímavý i nadále. Matt a Shelby do domu sice dali všechny své peníze, ale proč by někdo zůstával v domě, ve kterém se dějí divné věci a kolem kterého krouží spolek zvláštních sousedů?

Hodnocení první epizody: 90 %

Jak se nové pojetí líbilo vám? Bavilo vás dokumentární pojetí nebo je podle vás zcela zbytečné a tvůrci měli dát víc prostoru samotnému příběhu?

Foto: FX

Diskuze /24

Kafka Tamura

Co u nové řady poprvé postrádám je humor (Freak Show a Hotel jsem neviděl, nevím jak tam). A zřejmě pro něj díky formátu nebude ani místo.

Jinak jsem si pokládal stejnou otázku, jako se píše v posledním odstavci, tak jsem zvědavý, jak to maj vymyšlené.

18.9.2016 | 20:53:52
ScaryX

Ta první epizoda nás hodila trochu do neznámých vod, že člověk neví, co čekat. Ale to dělá AHS asi vždycky :-) Jsem zvědavej, jak to bude fungovat dál. Zatím mám rozporuplné pocity.

webmaster
18.9.2016 | 21:11:11
Car

mě se to líbilo jediné co mě trochu zarazilo je, že se vracíme zase do ,,baráku,,… jako tomu bylo v již zmíněné skvělé první řadě :-) a Hotel byl konec konců také barák, že… tak, aby se to po čase nezačalo srovnávat s jedničkou… já osobně doufám, že to nebude jen o tom domě… pač to už tady přeci jen bylo :-)

#6 Mimamoru
18.9.2016 | 22:03:13
G_

Na dokumentární fromát si budu muset zvyknout, ale z toho nápadu jsem nadšený – opět něco nového a opět skvěle provedeno! :) A jsem hrozně rád, že jsem se hned u prvního dílu nehorázně bál :D vážně jsem cítil to napjetí jako u první serie, to mi opravdu chybělo. Těším se jak se děj rozvine.

18.9.2016 | 23:03:31
Kolousek001

A jeje, multikulti sračkoidní propaganda. Čekám, že tahle řada se mi moc líbit nebude.

#7 Mimamoru
18.9.2016 | 23:13:10
Mimamoru

#3 Car: No, Asylum je barák, Hotel je barák, Coven je taky barák. Lidi někde bydlet musí ne? :D

#16 Car
redaktor
18.9.2016 | 23:30:50
Mimamoru

#5 Kolousek001: Divim se že ti to stálo za to napsat tak debilní komentář ;)

#9 Kafka Tamura
redaktor
18.9.2016 | 23:32:08
Aborax

No mně se na tom novém pojetí serialu jako dokumentu nelíbí, že tím zabíjí strach o postavy, protože je jasné že ti co to vypráví tak přežili což u minulých epizod nikdo nevěděl kdy kdo umře.

18.9.2016 | 23:36:40
Kafka Tamura

#7 Mimamoru: Že ti to stálo za to na takovou blbost reagovat. :) Měl jsem taky tu chuť, ale hned jsem si uvědomil, jaká ztráta času je srážka s blbcem.

19.9.2016 | 0:36:51
dvalouchova

Po shlédnutí 1. epizody jsem byla trochu „v rozpacích“. Asi jsem čekala víc od této série, ale nebudu ji hned zavrhovat, uvidím, jak se to rozvine v dalších epizodách. Každopádně, lekaček bylo dost a to já mám ráda :D

19.9.2016 | 5:33:43
karulska

já jsem po prvním díle spokojená :) povedlo se jim u mě to, co od první řady ne, navodit takový ten nepříjemný pocit strachu, nevědomost, co očekávat a dokonce jsem si musela jít i rozsvítit, jak už jsem se začínala bát :D teď ještě neposrat ten příběh, ať to má hlavu a patu a bude to super série :)

19.9.2016 | 8:00:09
piinkpet

Já jsem naprosto spokojená. Teď už jen doufat, že si ostatní díly tu atmosféru udrží. Formát dokumentu mi nevadí, docela rychle jsem si zvykla a nikde není garantováno, že obě hlavní postavy přežijí.. příběh může pokračovat i po jejich výpovědi.

19.9.2016 | 15:06:48
Tomces

ještě, že to není točený jako klasickej americkej dokument pro Discovery channel :D

19.9.2016 | 15:09:39
FaithZombie

Nemyslím že tentokrát bude hrát prim hlavně strašidelný dům ale spíše celá záhada kolem roanoke Island a kroatoan :-) nebo tak na mě působí závěr první epizody a samozřejmě i název celé série :-)

19.9.2016 | 19:04:49
jasonpileek

Já si myslím že ten dům rozhodně zůstane středem dějiště, nicméně bude to očividně i krajina okolo.

Protože na konci se přeci nemohla vymotat z lesa, i když do něj pořádně ani nevběhla.

Je to super a věc názoru, mě první epizoda naprosto uchvátila a nakonci jsem křičel jásotem, jak to bylo naprosto cool. Jediný s čím souhlasím, že jako „originální“ vyprávěčku hlavní postavy mohli vybrat někoho neznámýho, místo těch okoukaných prasečích očí :D Ale jak říkám, věc názoru. Jo a Sarah naprosto úchvatnej výkon, hodně se vypracovala od Asylum :)

19.9.2016 | 21:47:25
Car

#6 Mimamoru: ehm… jenže Asylum , Coven byla trochu jiná tématika že ;-) takhle to bylo myšleno já měla na mysli baráky ve kterých straší když už ;-)

#17 FlyerNick
19.9.2016 | 23:02:12
FlyerNick

#16 Car: Tak mi třeba se nezdá, že tady bude strašidelný dům. Spíš mám pocit, že strašit bude to okolí, les, sousedi… Že dům nebude tím nástrojem zla :-)

Ale uvidíme kde bude ten zakopaný pes :-) Zatím se to rozjíždí hezky a dokonce mi první díl přišel děsivější než první díl první či druhé série :-) Dokonce i na ten doku styl jsem si rychle zvyknul i dkyž podle koemntářů hned po odvysílání jsem se děsil co to bude za blbost :-D

#21 Car
20.9.2016 | 1:55:55
TinaMar

Jsou tam venkovští burani, ty mám v hororech nejraději. Snad dostanou prostor. :) Působí to lehce jako Murder House a Coven dohromady. Sedlo mi to zatím víc než 2 předchozí řady.

20.9.2016 | 8:38:42
Rus.Ka

Ahoj, tak mi se první díl moc líbil :). A ten dokumentární styl jsem si v AHS neuměla představit, ale je to něco jiného a myslím, že pecka. Příjemně mě překvapilo, že tam hraje Cuba G. :). Sarah Paulson, Angela Bassett a Lily Rabe úžasné jako vždy :). Ale místo Lily mohli dát opravdu nějakou méně známou tvář…dokument by byl věrohodnější.

20.9.2016 | 9:42:20
si333k

trochu mi vadi ze jeden herec rozprava pribeh a druhy herec ho hraje :( aspon keby ten co rozprava bola neznama osoba a potom to hraje herec podobne ako vo filme 4.druh s millou jovovich tak by som to prijal lepsie , ale clovek si zvykne aj na robotu tak preco nie :) podme sa baaaat

20.9.2016 | 10:12:27
Car

#17 FlyerNick: tak tím lépe :-) taky jsem to napsala v euforii teď už to tak taky nevidím že by to bylo jen o domě :-)

20.9.2016 | 14:18:09
mzamrazil

mě docela naštvalo to, že víme už dopředu, že hlavní postavy přežily… To mě u předešlých sérií bavilo nejvíc… Nikdy jste nevěděli kdo kdy umře… Ale uvidíme jak to půjde dál :D

#24 Railbot
22.9.2016 | 12:46:21
simka010

Roanoke- dobrý příběh, ale co mi vadí je ta dokumtární forma. Vždy když se na chvíli ponořím do příběhu, najednou tam začnou mlít zase Lily a Andrém, kteří jako postavy na tuty všechno přežili :D To mi opravdu hodně vadí spolu s tím, že nemám pocit dobré podívané na oblíbený seriál, ale na nějakou přiblblou americkou sračku o duchách a strašidlech :D A napětí a celkové ponoření se do příběhu, zabije ten přijeblej bílej strom co tam vždycky brobleskne. Takže z mé strany, podobně jako u Freak show, spíš ze zvědavostii se kouknu, než z nadšení a napjatého očekávání na další díl. Třeba ale budu ještě mile překvapená :)

22.9.2016 | 17:05:43
Railbot

#22 mzamrazil: možná v tom bude nějaký háček. Nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché.

23.9.2016 | 23:06:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější řada

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Zvolte nejoblíbenější sezónu

Ještě před začátkem sedmé řady dostanete možnost vybrat si tu nejlepší řadu ze všech. Jak zamíchá kartami šestá řada? Dostane se na bednu? Hlasujte v anketě a vyberte si své nejoblíbenější sezóny AHS.

Stav překladu

Epizoda S06E10: Chapter 10

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Momentka

Momentka

AHS získává dvě tady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás