Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Andor našel své hlavní hudební téma, to se bude měnit každou epizodu

Andor našel své hlavní hudební téma, to se bude měnit každou epizodu

Ústřední téma je důležité pro každý Star Wars seriál. To se zatím povedlo u Mandaloriana, The Book of Boba FettObi-Wana Kenobiho. Nyní přichází na řadu Andor, který přidává menší vychytávku. Hudební téma se bude měnit každý týden tak, jak se seriál vyvíjí.

9 0
16.8.2022

Film Rogue One byl prvním (hraným) celovečerním snímkem, ke kterému nevytvořil hudbu John Williams. O soundtrack se měl původně postarat Alexander Desplat, ale na poslední chvíli odstoupil. Studio dokázalo ale najít rychlou náhradu a přivítalo na palubě zkušeného Michaela Giacchina. Ten si se soundtrackem poradil velice důstojně a my doteď rádi posloucháme jeho hudbu.

O hudbu k seriálu Andor se nicméně postaral až ne tolik známý Nicholas Britell (K zemi hleď!, Král). Tony Gilroy, jeden z hlavních tvůrců seriálu a zachránců Rogue One za pět minut dvanáct, nyní potvrdil, že seriál má oficiálně i své hlavní téma. To je podle poslední zpráv úderné. A Nicholas Brittel si přichystal ještě jedno malé překvapení.

(Hudební téma k seriálu Andor má dvanáct variací. V každé epizodě nás čeká mírně jinačí hudba. Foto: Disney+)

Hudební téma se bude měnit každou epizodu. Britell si tak připravil dvanáct různých variací (první řada bude mít přesně dvanáct epizod, pozn. red.). V tuto chvíli nevíme, jak moc se jednotlivé hudební podkresy budou od sebe lišit. Někdy nás čeká malá změna, někdy větší. Především se ale budou lišit jednotlivé hudební nástroje, na kterých se bude téma hrát.

Doufejme tedy, že ústřední hudba bude lehce zapamatovatelná. Přeci jenom dostávat každý týden jiné hudební téma by bylo malinko matoucí. Takhle ale půjde o zajímavý tah, kdy se hudební podkres bude měnit tak, jak se vyvíjí daný seriál a postava Cassiana Andora. Předchozí seriály The Mandalorian, The Book of Boba Fett a Obi-Wan Kenobi sázeli na krátká intra, kdy jsme hlavní hudební podkres mohli pořádně slyšet až při titulcích. Jsme zvědaví, zda Andor půjde v zajetých stopách, nebo se naopak vyšvihne s nějakým delším intrem. Na samotný seriál se začínáme těšit. Prvních tří epizod se dočkáme už 21. září 2022.

Těšíte se na hudbu k seriálu a jak zpětně hodnotíte soundtrack k Rogue One?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama