Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Diego Luna je rád, že seriál Andor skončí už druhou sérií

Diego Luna je rád, že seriál Andor skončí už druhou sérií

I když první řada byla perfektní, není nikde psané, že by takto výborně dopadly i zbylé čtyři řady, které byly původně plánované. Nyní se dočkáme už pouze jedné sezóny a Diego Luna je poměrně rád, že seriál končí. Takto může dát do svého výkonu naprosto maximum.

16 4
8.3.2023

Druhá řada seriálu Andor se stále natáčí a doufejme, že se opět můžeme těšit na zcela jedinečnou sezónu. Už první řada dokázala, že příběhy ze světa Star Wars lze uchopit zcela jinak. Více vážně, reálněji a hlavně lze i předalekou galaxii točit v exteriérech na naší Zemi. Původní plán na pět sezón se scvrknul pouze na dvě řady, což ostatně teď vítá i Diego Luna.

Natočit dvanáct epizod pro každou sezónu znamená pro tvůrce a herce obětovat zhruba dva roky života. Kdyby toto tempo bylo dodrženo pro původně pět plánovaných řad, celý proces by trval zhruba deset let. A prequel k Rogue One by vzhledem ke stárnutí našeho hlavního představitele už nemusel vůbec působit jako prequel. To je ten hlavní důvod, proč nakonec dostaneme jen dvě sezóny.

(Diego Luna je rád, že seriál Andor skončí už druhou sérií. Foto: Disney+)

Diego Luna navíc o práci nemá nouzi a pro Variety se svěřil, že dvě sezóny po dvanácti epizodách bohatě stačí:

Tohle je poslední sezóna Andora. Je to jen dvousezónní seriál, což je opravdu důležité pro mé duševní zdraví. Ale protože vím, že je to konec, chci si to užít a vytěžit z této zkušenosti maximum.

Natáčení tak velkého projektu je extrémně náročné. Navíc Diego Luna je velice zdatný herec a většinou se velkým hvězdám příliš nechce uvíznout v jedné roli rovnou na celou dekádu. Pouť Cassiana Andora tak nejspíše skončí v roce 2024. Posléze už nevidíme jediný důvod, proč bychom měli postavu kdekoliv jinde vídat. Andorův příběh bude zcela dovyprávěn.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Zilwicky

Určite lepšie než keby to mali dojiť do poslednej kvapky ale také 3 série by boli fajn

8.3.2023 | 17:30:59
Tarzan_

To je ucho :-/

8.3.2023 | 18:45:38
4391

Za mě dobře. Podle mě Disney podojil značku SW už dost. Když se jim povedlo pro změnu udělat něco kvalitního, tak to nemusí natahovat do nekonečna (y)

8.3.2023 | 19:43:09
Tristan22

Pokiaľ sa tá rada už natáča, predpokladám, že rozhodnutie o skrátení 5 seríi na 2 nebude znamenať to, že sa celý dej-hlavné zápletky 4 sérii podarí vtesnať do 1 série, ale že druhá bude, taká ako má byť, ale proste to len uzavrú a šmitec. Zvyšok zostane nedopovedaný, alebo proste nejak len tak narýchlo, prípadne ho budú zodpovedať aź v článkoch.

Alebo sa mýlim? a scenár a všetko ostatné prerobili, po rozhodnutí na skrátenie z 5 na 2?

#5 Blackhand47XD
9.3.2023 | 19:48:13
Blackhand47XD

#4 Tristan22: Pět sérií byla jenom vize, kdy si podle mě v hlavě načrtli nějaké základní dějové linie, ale hned jim došlo, že tak dlouho to dělat nebudou, tak vzali ty nejdůležitější dějové linky a ty uvidíme vždy po 3 epizodách (1 story arc) ve druhé řadě.

webmaster
9.3.2023 | 20:38:53
azoxid

Za mě dobrý. Dvě série akorát. Alespoň se to nebude táhnout. A nebojím se, že by to mělo naopak pocit nuceně urychleného děje. Stačí se podívat, co všechno stihli odvyprávět během první sérky (story arcs po 3 dílech fungovaly skvěle) a přesto jsem neměl pocit, že by to bylo na úkor kvality.

9.3.2023 | 22:15:09
Tarzan_

Kdybys tam nehrál, tak tě vůbec nikdo nezná!

10.3.2023 | 7:59:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama