Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Diego Luna vysvětluje, proč nakonec dostaneme pouze dvě sezóny oproti plánovaným pěti

Diego Luna vysvětluje, proč nakonec dostaneme pouze dvě sezóny oproti plánovaným pěti

Myslíte si, že studio Disney úmyslně zkrátilo seriál Andor, protože se bálo průšvihu či menší sledovanosti? Tak to jste nakonec na špatné adrese. Ke zkrácení celého seriálu vedla zcela jiná okolnost, která nejde zastavit. Diego Luna nedávno promluvil o prapůvodním plánu a následné změně.

11 6
24.12.2022

Pět sezón seriálu Andor. Takový byl původní plán tvůrce Tonyho Gilroye. Nakonec se ale dočkáme jenom dvou. Samozřejmě kolem znatelného zkrácení celého seriálu se povídaly různé šuškandy, jedna nepravděpodobnější než druhá. Nyní se k celé situaci vyjádřila i hlavní hvězda celého seriálu Diego Luna. Ten pro Collider prozradil, že plán na pět sezón skutečně existoval. Ale ještě před pandemií spojenou s koronavirem.

Ta celý proces vývoje seriálu znatelně zbrzdila a Tony Gilroy si s Lunou uvědomili jednu zásadní věc – natočit poctivou jednu sezónu takového seriálu bude trvat tři až čtyři roky. Nejprve se začíná psát scénář a pokud nechcete jít cestou novodobých rychlokvašek, tak celý proces může trvat i rok. Pak začíná pre-produkce, kreslí se storyboardy a různé concept-arty. Kulisy se staví třeba dalších půl roku.

(Diego Luna vysvětluje, proč nakonec dostaneme pouze dvě sezóny oproti plánovaným pěti. Foto: Disney+)

Natáčení většinou takového seriálu trvá osm až devět měsíců. A posléze ani není vyhráno, ale začíná drahá a náročná post-produkce. Natočit jednu sezónu Andora po dvanácti dílech by tak vždy zabralo zhruba tři roky. A tolik času Diego Luna a Tony Gilroy nemají. Luna stárne a jelikož jeho seriál mapuje události před Rogue One, na jeho postavě to nemůže být tak znát.

Natočit pět sezón by ale herci vzalo zhruba patnáct let života. Jakmile si to Gilroy s Lunou uvědomili, museli vymyslet nový plán. A tak Tony Gilroy přišel s úspornějším řešením, kdy rozdělil určitou skupinu epizod do příběhových oblouků. Místo pěti sezón tak dostaneme pouze dvě. Ve finále se ale jedná o ten nejlepší možný kompromis, který se dalo v tu chvíli vymyslet.

Líbí se vám přístup tvůrců, nebo byste Lunovo stárnutí riskli a vychutnali byste si všech pět sezón v průběhu dalších patnácti let?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Zilwicky

Stále vravím že 2 poriadne serie sú lepšie ako 5 priemerných alebo 2 síce poriadne ale ukončené predčasne. Ale také 3 by boli ideálne. Škoda no..

#4 bumpak
24.12.2022 | 10:03:18
Spiker

Ja jsem rád aspoň za ty dvě vzhledem ke sledovanosti

24.12.2022 | 19:14:42
svätý.šebastián

takze dalsia seria najskor o 3 roky, to som zvedavy

25.12.2022 | 20:50:40
bumpak

#1 Zilwicky: souhlas, raději kvalitu než nějakou natahovačku nebo rychlokvašku s vycpávkama! Každopádně je to jeden z nejlepších počinů ve Star Wars po klasické trilogii…

26.12.2022 | 8:11:13
xube

Na dobré sa musí čakať. Týmto sa aj jasne vyjadrili čo stojí za kvalitou. Dneska sa všetko robí na počkanie a podla toho to aj vyzerá. 1 rok je proste málo. Všetky veľkofilmy vznikali roky. Dnes je všetko na počkanie. A podľa toho to aj vyzerá. Sme lacná kultúra. Vychovávajú nás na pomyjach. Bojím sa o budúcnosť filmu. O pár rokov sa na to nebude dať pozerať., lebo divák príliš rozhoduje o kultúre a umení.

27.12.2022 | 0:44:11
kenkaku

vzhledem k vláčnosti děje si neumím představit to tempo děje na 5 řad… tedy pokud mu nedocvaklo, že jich nebude 5 až po tom co natočili první řadu :D

27.12.2022 | 15:58:39
Basim

Co znamenala ta hysterie že má Andor malou sledovanost z Disney plus?

1.3.2023 | 16:03:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama