Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Tony Gilroy dočasně přestává pracovat na seriálu Andor kvůli stávce scenáristů

Tony Gilroy dočasně přestává pracovat na seriálu Andor kvůli stávce scenáristů

Stávka scenáristů hýbe celým světem. Dotkla se a ještě dotkne celé řady filmů a seriálů. A bohužel postižen byl i náš seriál Andor. Tony Gilroy již nějaký čas na seriálu nepracuje, i když samozřejmě druhé řadě předcházela kvalitní příprava a scénáře by měly být hotovy.

0 14
11.5.2023

Okolo Tonyho Gilroye a probíhající stávky scenáristů v Americe bylo poslední dny poměrně horko. Již několikrát jsme psali o tom, že seriál Andor měl dokonalou přípravu jako žádný jiný Star Wars seriál předtím. Veškeré scénáře byly připraveny včas, celý natáčecí tým následně tedy na place věděl, co a jak má udělat. Aktuálně probíhá natáčení druhé řady Andora a scénáře by měly být (stejně jako v případě první řady) opět hotové.

Jenže Tony Gilroy není u seriálu pouze scenáristou, ale taktéž showrunnerem, což vyžaduje každodenní povinnosti přímo na natáčení. Tony Gilroy ovšem patří k předním hollywoodským scénáristům a aktuální hnutí na něj poslední dny vyvíjelo tlak, ať přestane pracovat na seriálu a podpoří jejich hnutí. Chvíli to totiž vypadalo, že Gilroy má scénáře hotové a nyní se věnuje pouze roli showrunnera.

(Tony Gilroy dočasně přestává pracovat na seriálu Andor kvůli stávce scenáristů. Foto: Disney)

To ale podle mnohých nelze takto jednoznačně oddělit. Aktivisti tedy chtěli vidět hotové scénáře k Andorovi 2 a následně je v budoucnu porovnat s verzí, kterou uvidíme na televizních obrazovkách. Jelikož se scénáře vždy za pochodu mění a i v případě dokonalého Andora se sem tam nějaká replika upraví, nikdo nechce nic riskovat. Podle posledních zpráv Tony Gilroy od 1. května 2023 nepracuje na seriálu Andor.

Gilroy tak podpořil stávku scenáristů a již zhruba dva týdny na Andorovi nepracuje. Studio Disney 3. května 2023 poslalo zprávu všem svým producentům a showrunnerům, že tato pracovní pozice nemá nic společného s pozicí scenáristy, tudíž by si všichni pracovníci měli nadále plnit své pracovní povinnosti dle platných smluv. Být scenáristou a být showrunnerem je pro studio Disney rozdíl. Pro stávkující scenáristy tolik ne. O dalším vývoji a případným dopadům na seriál vás budeme informovat.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /3

Tarzan_

Sakra, výborná to postava.

11.5.2023 | 19:08:09
Zilwicky

Hmm.. výber náhľadu moc nechápem :D Nedávalo by väčší zmysel použiť fotku Gilroya?

#3 tom99
11.5.2023 | 20:37:30
tom99

#2 Zilwicky: Tony Gilroy u fanoušků nemá až tak profláklou tvář, tudíž jsem šel radši snadnější cestou a dal tam někoho známého. Úplně upřímně bez obalu :-)

webmaster
12.5.2023 | 12:57:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama