Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Tony Gilroy vysvětluje, proč se nedočkáme žádných vystřižených scén

Tony Gilroy vysvětluje, proč se nedočkáme žádných vystřižených scén

Seriál Andor nabídl skvělých dvanáct dílů. A i když tempo bylo někdy pomalejší, určitá část fanoušků volá po více takových scénách. Svůj zrak tak fanoušci upínali na vystřižené scény, kterých bychom se teoreticky mohli dočkat u bonusů Andora. Jenže nic takového nebude. Proč?

8 1
7.12.2022

Čekáte nějaký exkluzivní materiál pro Blu-ray a DVD? Zřejmě se něčeho dočkáme, ale oblíbené vystřižené scény tentokrát budou chybět. Právě ty někdy obohacují původní film či seriál a do značné míry ho doplňují či rozšiřují. Jen si vzpomeňme třeba na Epizodu III. Jednotlivé vystřižené scény jsou naprosto fenomenální.

Jenže Andor žádné takové scény mít nebude a má to zcela jednoduchý důvod, který nyní nabídl samotný tvůrce Tony Gilroy:

Pár věcí jsme natočili znovu – možná tři scény nebo něco takového, protože jsme si mysleli, že je můžeme udělat lépe. Měli jsme lepší nápad a dostali jsme příležitost. Ale jinak nemáme žádné jiné vystřižené scény, které bychom mohli i nabídnout. Na našich DVD bonusech nebudou tedy takové scény. Zkrátka nic. Je to opravdu zvláštní. Velmi divné a pro nás i velmi překvapivé.

(Čekáte u bonusů k Andorovi nějaké vystřižené scény? Nic nedostanete. A má to jednoduché vysvětlení. Foto: Disney+)

Tony Gilroy seriál připravoval od roku 2018. A od té doby se plně ponořil do postavy Cassiana Andora. Pečlivě tak navrhl příběh, který rozvrstvil do celkem čtyřiadvaceti epizod po dvou sezónách (každá řada má po dvanácti dílech, pozn. red.). A když něco pečlivě plánujete, zjistíte, že každá scéna má svůj vlastní význam, a tudíž ve výsledném pojetí nesmí chybět.

Gilroy by nám tedy rád naservíroval nějaké vystřižené scény, ale on žádné nemá. Všechny scény jste totiž viděli v našem seriálu. Tady je vidět ta skvělá preciznost Gilroye jako tvůrce. Gilroy nenatočí nic zbytečného, nezkouší jednu či druhou variantu, zda náhodou bude fungovat to či ono nebo zda si později nerozmyslí určitý názor na věc. Tony Gilroy hned ví. A podle toho se odvíjí i výsledek.

Jste rádi za takové pojetí?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama