Andor
89/100 - 68×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Saw Gerrera

Saw Gerrera

Kdysi poklidný muž bojující za svobodu. Nyní extrémista, jehož metody jsou příliš i pro rodící se Povstaleckou Alianci.

Sezóny 1
2022 - 2022

Saw Gerrera byl poklidný občan planety Onderon, která se mohla chlubit svou neutralitou během Klonových válek. Když ovšem planetu obsadili separatistické síly, planeta se neměla jak bránit. Republika nemohla Onderon vojensky podpořit, protože šlo o neutrální území. A zdá se, že vedení planety nechtělo své stanovisko ani do budoucna přehodnotit. Přesto Rada Jediů vyšle Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiho a Ahsoku Tano, ať naučí Sawa a jeho lid bojovat.

Saw Gerrera se tedy učil od těch nejlepších. Svou houževnatostí a pomocí své sestry Steely dokázal vyhnat Separatisti z planety. V Sawovi ale vřela vždy nenávist vůči utlačovatelům, kteří chtěli jeho planetě ublížit. Po Separatistech přišlo Impérium, které bylo v mnohém ještě horší. Saw Gerrera tedy zasvětil svůj život rebélii a boji proti Galaktickému Impériu.

Tak se obecně seznámil s vlivným Luthenem Raelem, který Sawa několikrát požádal, aby spolupracoval i s jinými povstaleckými buňkami. Gerrera totiž pracuje převážně sám a nevěří příliš jiným a jemu neznámým lidem. Rael si ale uvědomuje, že povstalecké buňky všude po galaxii se musí spojit, jinak Impérium nebude nikdy ohroženo. Gerrera je nakonec oficiálně součástí Povstalecké aliance, ale jeho metody jsou pro vedení příliš brutální. Posléze je označen za šíleného extrémistu, se kterým nechce mít nic společného ani Aliance.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xube

Bohužiaľ zatiaľ do počtu. Veľká škoda. Postava má obrovský potenciál, ktorý tvorcovia premárnili…

17.11.2022 | 22:33:16
Blackhand47XD

Skvěle napsaný extrémista.

webmaster, grafik
1.11.2022 | 17:47:22
tom99

Alespoň není každý povstalec úplně stejný. Saw je krásným příkladem, že v organizaci byli i extrémisti, kteří navrhovali poněkud ortodoxní řešení situace.

webmaster, grafik
1.11.2022 | 7:52:21

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama