Anne
92/100 - 27×

Anne(Anne with an E)

Třináctiletá dívka Anne Shirley je sirotkem na venkově. Jednoho dne ji omylem pošlou do domu starší ženy a jejího bratra, kde musí žít. Tím se změní jak její život, tak i životy lidí v jejím okolí.

Kanada | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBC | 55 minut
žánr
Drama, Historický

Upoutávka k druhé sérii

Upoutávka k druhé sérii

Vítejte zpět v Zeleném domě s jeho kouzelnými obyvateli u ukázky, která nám nabízí pohled na Anne i její přátele a rodinu v Avonlea, Gilberta na jeho cestách přes oceán i mnoho nových postav, na které se můžeme těšit.

0 0
16.12.2019

Thumbnail Play icon

Diskuze /1

oskarka

No, jsem dost rozčarovaná. Shlédla jsem dvě série. První z nich, ta úvodní, se rámcově držela knihy, Anna i Cuthbertovci a vůbec obyvatelé městečka Avonlea na kanadském ostrově prince Edwarda odpovídají začátku 20. století, kam byl děj knihy zasazen a je to idylické, pěkné.

Ovšem druhá série, zde asi scénáristé museli plnit povinné body korektnosti a genderismu, takže se tu objevují postavy, které v knihách vůbec nejsou. Celé téma nájemníků- zlodějů, je připsané, asi aby děj natáhli, nebo nevím… Samozřejmě černoši a rasová segregace (dost se tvůrcům divím, vždyť rasová segregace je dodnes ostudou USA, kde ještě v 70. letech minulého století nesměli černoši studovat na „bílých universitách“, v 60. letech nesměli jezdit s bílými v tramvajích a chodit do stejných kin – v té době se létalo do vesmíru a u nás byl v každé třídě ZŠ nejméně jeden cikán a nikoho nenapadlo o tom přemýšlet). A čtyřprocentní student, který prodělá coming-out a je pronásledován teplým učitelem – jděte se s tím vycpat! To se to musí natlačit všude? I do viktoriánských románků pro mládež?

18.12.2019 | 21:33:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama