Aquarius Hudba z epizody 1x02 - The Hunter Gets Captured By the Game

Hudba z epizody 1x02 - The Hunter Gets Captured By the Game

Hudba z epizody 1x02 - The Hunter Gets Captured By the Game

Jak jsme již předeslali v předchozím článku, Aquarius značně kvalitativně navyšuje hudba. Druhý díl co do slavných jmen trochu šetřil, ale povědomé vám ty písně budou a užijete si je se stejnou chutí.


7 0
1.6.2015

Druhý díl nám výletem do černošské čtvrti trochu změnil repertoár a přičichli jsme tam k trochu jinému zvuku šedesátek, neméně skvělému. K tomu se nám dostalo i naprosto krystalicky čistého popu. Pojďme si jednotlivé songy představit a hlavně poslechnout.

Carl Graves – Stand Up

Carl Graves byl činný hlavně v sedmdesátých letech. Pocházel z Toronta, kde vystudoval konzervatoř a začínal jako vokalista ve skupině Skylark, která se proslavila hitovkou Wildflower. Jako sólista nahrál dvě alba a spolupracoval s Dannym Elfmanem. Pokud vás zajímá jeho další tvorba, tak mrkněte sem.The Parliaments – All Your Goodies Are Gone

Skupina, která se zformovala v newjerseyském holičství, ve své tvorbě kombinovala soul a funk. Mezi jejich další hity patří (I Wanna) Testify a měli bychom zmínit, že kvůli právům skupina existovala i pod názvem Funkadelic, pod kterým je vlastně funguje dodnes.

Monkees – Daydream Believer (1967)

Tuhle hitovku budete určitě znát. Nehledě na to, že dosáhla na samý vrchol Billboard Hot 100, byla mnohokrát přezpívána. Za všechny jmenujme Anne Murray, Johna Stewarta a třeba duet Anne Murray s Nelly Furtado z roku 2008.

The Marvelettes – The Hunter Gets Captured by the Game (1966) 

Tyhle holky určitě někdy slyšel každý. Jejich number one hit Please Mr. Postman je motownskou klasikou a později ho nahráli i Beatles a Carpenters.

Nathan Williams – Reaching Higher

Nathanovi jako sólistovi vyšel i singl What Price, jehož B-stranou je tato píseň. Jinak byl a stále je vedoucím členem skupiny Nathan Williams and the Zydeco Cha-Chas.

The Seeds – Just Let Go (1966)

A máme tu zpět další typický psychedelický zvuk šedesátek. The Seeds byli aktivní v letech 1965–1972, ale roku 2003 podnikli turné s několika novými členy.

The Deepest Blue – Pretty Little Thing (1966)

O této skupině hrající garage rock toho není moc známo, ale kvůli náhledu na nahrávání desek v této době se můžete podívat na tento rozhovor.

The Substitutes – I Only Want to Be with You (1963) 

Tenhle song původně nahrála Dusty Springfield a určitě ho znáte, protože byl přezpíván např. Bay City Rollers, The Tourist nebo Samanthou Fox a samozřejmě Helenou Vondráčkovou jako Chytila jsem na pasece motýlka (1967) nebo Argemou jako Žába (1999). A ještě jmenujme pěknou akustickou verzi od Pixie Lott.

The Souls – Listen Now

K této skupině bohužel nelze říci nic, povedlo se mi najít pouze pár dalších songů, které si můžete přehrát na tomto youtube kanále, případně na iTunes.

Midnight Blue – John Fumo (2011)Jak se vám líbil hudební posun druhého dílu? Která píseň vás dostala nejvíc?

  • 11312830-820289254734082-3600215585597281156-o-5345e3546d8e32d39de99dfc10a261bb.jpg

Diskuze /1

psychko

Nostalgie mého mládí,dnes se poslouchají jinak než tehdy a v onom věku…asi „opice“ se blíží mému vkusu nejvíce

1.6.2015 | 18:52:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Hudba z epizod

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hodiak si užil začátek desáté epizody na tripu, což byla parádní komediální vsuvka a hudebně se tato epizoda také povedla. Dočkali jsme se pár hitovek v čele s Nancy Sinatrou a zároveň objevili neznámé rockové kapely.

Charles Manson - biografie

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

V minulém článku jsme si pověděli o tom, do jaké rodiny se Charlie narodil a jaké bylo jeho dětství. Dnes se podíváme, zda se něco v jeho životě změnilo poté, co opět začal žít se svou matkou.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás