Aquarius Hudba z epizody 1x05 - A Change Is Gonna Come

Hudba z epizody 1x05 - A Change Is Gonna Come

Hudba z epizody 1x05 - A Change Is Gonna Come

Máme tu opět dávku psychedelie a typického zvuku šedesátek, jako obvykle i rock'n roll, navíc i jeden oscarový song a k tomu brouky s mrožem na tripu.


7 0
8.6.2015

Carrols Mood – What You're Doing To Me (1966)

Na začátek si dáme opakovačku ze třetí epizody, tahle píseň zazněla v pátém díle znovu. Americká punková skupina 60. let vydala v podstatě jen pár songů. Mimo v seriálu hraný navíc ještě Out She Goes a také I Walk Alone.

Thumbnail Play icon

Dyke & The Blazers – My Sisters and My Brothers (1967) 

Tato funková skupina hrála šest let, až do roku 1971, kdy zemřel její hlavní tahoun, Arlester „Dyke“ Christian. Mezi jejich další hity patří Let a Woman Be a Woman, Let A Man Be A Man a Funky Broadway.


Thumbnail Play icon

Jr Walker & The All Stars – Come See About Me (1967) 

První tento singl nazpívaly legendy The Supremes a dosáhly s ním na samotný vrchol hitparád. To Jr Walker & The All Stars mu dali trochu soulovější podobu, se kterou měli menší úspěch, ale uznejte, ta verze je lepší a mimochodem se objevila v muzikálovém dramatu Quadrophenia (1979), kde na ni tančí Sting.

Thumbnail Play icon

Stanley Mitchell – Get It Baby

Soulový rodák z Detroitu na svém kontě moc nahrávek nemá, ale zkuste ještě třeba Quit Twistin' My Arm, Devil in Disguise nebo Lovin' Man.

Thumbnail Play icon

Friend & Lover – Reach Out Of The Darkness (1967)

Americké folkové duo sestávající se z manželů Jima a Cathy Postových tímto singlem dosáhlo v létě 1968 na 10. příčku v Billboard HOT 100 a vydalo jedno album. Písničku někteří z vás budou znát i z této epizody Mad Menů. Jejich další singl Circus se od folku odklání k psychedelice a určitě stojí za poslech.

Thumbnail Play icon

The Shadow of Your Smile (1965)

Song získal Oscara za nejlepší píseň a objevil se ve filmu Sandpiper (1965) s Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem. Známá je i verze od Andyho Williamse či Barbry Streisand (v tomto klipu uvidíte záběry z filmu Sandpiper).

Thumbnail Play icon

Beatles – I Am The Walrus (1967)

A na konec si dáme klasiku, kterou si prozpěvovala Sadie na začátku epizody. Beatles měli na Charlieho Mansona svou hudbou velký vliv, především svým Bílým albem. John Lennon napsal ten nejvíce matoucí text k písni, co mohl, v reakci na dopis od žáka školy, kam také kdysi chodil. Ten mu napsal, že na hodinách angličtiny rozebírají písně Beatles. V písni můžeme zaslechnout i věty ze songů Lucy in the Sky with Diamonds a Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Lennon přiznal, že první dva verše napsal pod vlivem LSD. Klip i hudba jsou jednou velkou přehlídkou psychedelie a pokud jste video s mrožem a vajíčkáři ještě neviděli, tak do toho. :)

Thumbnail Play icon

Across The Universe – I Am The Walrus (2007)

Jak už jsme zmiňovali v tomto článku, tak šedesátky jsou naprosto dokonale zobrazeny v muzikálu Across The Universe (2007), ve kterém zazní přes 30 písní Beatles. Tohle je jedna z nich a schválně, jak rychle vám dojde, kdo ji zpívá. Muzikál vřele doporučuji nejen kvůli skvělé hudbě, i dějová linka se velice povedla.

Thumbnail Play icon
  • NBC-Aquarius-104-Playlist-1000x500-CC-aa59c3d751a4942806aaf02dbdaa9578.jpg

Diskuze /3

hannyen

Že je to Bono? :-)

#2 Lucifrid
8.6.2015 | 21:05:04
Lucifrid

#1 hannyen: jojo :) v kině mi to kdysi chvíli trvalo, než mi to docvaklo :) byla jsem tak pohlcená dějem a hudbou a pořád jsem, i když jsem to viděla a slyšela už mockrát :D

#3 hannyen
webmaster
8.6.2015 | 21:11:05
hannyen

#2 Lucifrid: Taky jsem na něj chvíli koukala a říkala si kruci, koho mi ten chlap jenom připomíná? :-D Tenhle muzikál jsem neviděla, takže díky za tip. :-)

8.6.2015 | 21:32:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Hudba z epizod

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hodiak si užil začátek desáté epizody na tripu, což byla parádní komediální vsuvka a hudebně se tato epizoda také povedla. Dočkali jsme se pár hitovek v čele s Nancy Sinatrou a zároveň objevili neznámé rockové kapely.

Charles Manson - biografie

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

V minulém článku jsme si pověděli o tom, do jaké rodiny se Charlie narodil a jaké bylo jeho dětství. Dnes se podíváme, zda se něco v jeho životě změnilo poté, co opět začal žít se svou matkou.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás