Aquarius
89/100 - 53×

Aquarius

Ameriku v šedesátých letech dvacátého století trápil muzikant a vrah Charles Manson. Na jeho příběh se ze strany policistů zaměřuje seriál Aquarius v hlavní roli s Davidem Duchovnym, který hraje losangeleského seržanta Sama Hodiaka, jenž je Mansonovi na stopě. Ve světě hippies, sexuální revoluce, drog a odboje proti válce ve Vietnamu však jeho úloha není vůbec snadná.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 40 minut
žánr
Detektivní, Krimi, Životopisný
hrají
David Duchovny (Sam Hodiak), Gethin Anthony (Charles Manson), Grey Damon (Brian Shafe), Claire Holt (Charmain Tully), Chance Kelly (Ed Cutler), Emma Dumont (Emma Karn), Michaela McManus (Grace Karn), Brían O'Byrne (Ken Karn), Gaius Charles (Bunchy Carter), David Meunier (Roy Kovic), Ambyr Childers (Sadie), Tara Lynne Barr (Katie), Jason Ralph (Mike Vickery)

Hudba z epizody 1x07 - Cease to Resist

Hudba z epizody 1x07 - Cease to Resist

V sedmé epizodě nám tvůrci opět naservírovali song od současné kapely, klasiku let šedesátých a k tomu ještě soundtrack. Tato epizoda byla navíc pojmenovaná po jedné písni Charlieho Mansona, ke které se váže zajímavý příběh. Více se o něm dozvíte v článku.

6 0
19.6.2015

Dreamtime – Eve (2011)

Tahle australská partička se v hudbě inspiruje kapelami, které na přelomu 60. a 70. let hrály psychedelický rock. Další písně z jejich debutového alba Dreamtime si můžete poslechnout na jejich youtube kanále.

Thumbnail Play icon

Louis Prima & Phil Harris – I Wan'na Be Like You (1967) 

Hodně z vás si asi bude říkat, odkud tuhle píseň zná. Vězte, že pochází ze soundtracku animované Knihy džunglí (1967) od Walta Disneyho. Hudbu nahrál původně Prima se svou kapelou Sam Butera & The Witnesses, ale George Burns, který měl na starosti hudbu ve filmu, později hudební linku nahradil. Prima nahrál svou linku se zpěvem Balůa první a počítal, že Phil Harris bude poté jen opakovat tu jeho. Harris se ale rozhodl vymyslet si vlastní. Píseň jste také mohli slyšet na druhém swingovém albu Robbieho Williamse Swing Both Ways (2013).


Thumbnail Play icon

The Frantics – Chitlins Con Carne (1967)

The Frantics byli americkou instrumentální rock ‚n‘ rollovou skupinou ze Seattlu v 50. a 60. letech a s pár písničkami se jim povedlo umístit v hitparádě Billboard Hot 100. Původně začali jako duo Hi-Fis a později byli známí i jako Four Frantics. Zkuste i jejich další písně jako Werewolf, The Whip, Fog Cutter, Straight Flush nebo Black Saphire.

Thumbnail Play icon

Pearls Before Swine – Playmate (1967)

Americká psychedelicko-folková kapela vydala v letech 1967–1971 šest alb. Skupina vznikla kolem roku 1965 a tvořili ji spolužáci ze střední školy na Floridě, které dal dohromady Tom Rapp. Ten se později osamostatnil a sem tam hrál sólo, ale hlavně vystudoval univerzitu a stal se z něj právník. Jako ochutnávku dalších písní skupiny můžete zkusit Another Time, Drop Out!, Suzanne, Rocket Man, I Saw The World, Surrealist Waltz, There Was A Man, či Morning Song.

Thumbnail Play icon

Chet Baker – Little girl blue (1957)

Jazzový trumpetista Chet Baker vám také asi nebude neznámý, jeho hudba se objevila i ve filmech (už od konce 50. let) a dodnes se objevuje i v seriálech (iZombie, Private Practice, Saving Grace, Rodina Sopránů). Jeho verze My Funny Valentine se stala velkým hitem a letos bylo oznámeno, že bude uchována v Národním registru Kongresové knihovny pro svůj kulturní a umělecký význam.

Thumbnail Play icon

Charles Manson – Cease to Exist (1968)

Tato epizoda je nazvaná po jedné z Mansonových písní, kterou nahráli The Beach Boys pod pozměněným názvem. Charlieho původní verzi si ovšem můžete poslechnout také.

Thumbnail Play icon

The Beach Boys – Never Learn Not to Love (1968)

Charlie tuto píseň údajně napsal pro The Beach Boys. Bubeník Dennis Wilson se s Mansonem spřátelil (jednu dobu u Wilsona Charlie se svými lidmi i žil) a chtěl mu pomoci proniknout do hudebního průmyslu právě se songem Cease to Exist. Název byl změněn na Cease to Resist a následně pak na Never Learn Not to Love a hudebně byl také předelán. Říci, že tím Charlie nebyl nadšen, by bylo velice slabé označení – po vydání songu vyhrožoval Dennisovi smrtí. Za píseň měl jako odměnu získat nějaké peníze a také motocykl.

Thumbnail Play icon

Zbývající tři písně doplníme po zveřejnění jejich názvů a interpretů NBC.

  • 2015-0701-Aquarius-Playlist-1000x500-CC-28ecfba73a4ee9da04f0967104cc7ff7.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmy o MansonoviOnce Upon a Time in Hollywood

Premiéra ČR: 8. 8. 2019, trailer
Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Luke Perry, James Marsden, ad.

Charlie Says

Premiéra USA: 17. 5. 2019, trailer
Režie: Mary Harron
Hrají: Matt Smith, Hannah Murray, Grace Van Dien, Suki Waterhouse, Annabeth Gish, Merritt Wever, ad.

The Haunting of Sharon Tate

Premiéra USA: 5. 4. 2019, trailer
Režie: Daniel Farrands
Hrají: Hilary Duff, Jonathan Bennett, Lydia Hearst, Paweł Szajda, Tyler Johnson, Fivel Stewart, Ryan Cargill, ad.

Reklama

Charles Manson - biografie

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

V minulém článku jsme si pověděli o tom, do jaké rodiny se Charlie narodil a jaké bylo jeho dětství. Dnes se podíváme, zda se něco v jeho životě změnilo poté, co opět začal žít se svou matkou.

Nejoblíbenější postavy

Promo plakáty

Promo plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama