Aquarius Hudba z epizody 1x09 - Why?

Hudba z epizody 1x09 - Why?

Hudba z epizody 1x09 - Why?

Za necelé tři týdny se nám vrátí s druhou řadou Aquarius a vy si ho můžete připomenout s pokračováním našeho hudebního seriálu. Dnes se podíváme na zoubek deváté epizodě, jejímž hlavním tématem byly Vánoce.


5 0
30.5.2016

Fly Bi Nights – Found Love (1967)

Fly Bi Nights vydali jen singl Come On Up, jehož B-stranou je právě song Found Love, který se objevil třeba i v Mad Men.

The Platters – I Saw Mommy Kissing Santa Claus

Původní skupina byla činná v letech 1954–1970, ale od roku 1970 až dodnes se jméno The Platters spojuje s právními spory a členů skupiny bylo a je opravdu hodně. The Platters do rock'n rollu vmísili další žánry jako soul, R&B nebo doo woop a stali se tak tvůrci nového zvuku. Roku 1990 byli uvedeni do Rock'n rollové síně slávy a mezi jejich největší hity patří Only You (And You Alone) (ne, píseň nenazpíval Elvis Presley), The Great Pretender (ano, song nazpíval i Freddie Mercury) a Smoke Gets In Your Eyes.


Bing Crosby & The Andrews Sisters – Santa Claus Is Coming to Town 

Binga Crosbyho snad není třeba představovat, patří mezi zakladatele americké pop music, získal Oscara, byl uveden do Síně slávy Grammy, hrál divadlo, účinkoval v rádiu a byl americkou národní ikonou. Z jeho tvorby můžete znát White Christmas, Don't Fence Me In nebo Swinging on a Star.

Nat Kendrick & The Swans – Hot Chile

Tato skupina vydala jen pár písní, ale zajímavější je příběh ohledně songu (Do The) Mashed Potatoes, který chtěl původně nazpívat James Brown, ale vzhledem ke smluvním závazkům mu to nebylo povoleno. Rozhodl se tak nahrát song s Natem Kendrickem, který zpíval první hlas a James Brown sem tam něco „zakřičel“ a hrál na piano. Mezi další písně skupiny patří Dish Rag, Wobble Wobble a Dish Rag.

The Kinks – Powerman

Tahle londýnská parta během let 1963 – 1996 vystřídala několik členů a ovlivnila rockovou hudbu jako málokterá jiná. Jejich třetí singl You Really Got Me je vystřelili na vrchol britské hitparády a poté už nebylo cesty zpět. Během třiceti let vydali 25 studiových alb, čtyři živáky a nespočet kompilací. Mezi jejich největší hity patří Sunny Afternoon, Waterloo Sunset, Lola a All Day and All of the Night.

Etta James – Please Come Home for Christmas

Etta James započala svou kariéru zpěvačky v roce 1954 a přeťala ji až její smrt v roce 2012. Byla známá míšením různých žánrů od soulu, blues, R&B, jazzu či gospelu. Byla uvedena do Rock & rollové síně slávy, Bluesové síně slávy a dvakrát do Síně slávy Grammy. Patřila mezi nejvýznamnější umělce a ovlivnila bezpočet svých následovníků, jmenujme alespoň Dianu Ross, Janis Joplin, Amy Winehouse, Adele, ale i The Rolling Stones či Roda Stewarta. Vydala 30 studiových alb, 58 singlů a když zmíníme hity jako At Last, I'd Rather Be Blind, All I Could Do Is Cry nebo Trust in Me, tak vám určitě něco řeknou.

Peter Godfrey – Rockabilly Christmas

Už se těšíte na druhou řadu? Jaké songy či slavná jména byste v ní rádi slyšeli?

  • 2015-0716-Aquarius-Playlist-1000x500-CC-bdc95138fd4a378ed5a993fa3a487d5c.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: I Will

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @gongis, @Maty9, @Nameless1
Korekce: @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S02E13.HDTV.x264-FLEET
  • S02E13.720p.HDTV­.x264-AVS
  • S02E13.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-Oosh
  • S02E13.1080p.AM­ZN.WEBRip.DD5­.1.x264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Aquarius

Podpořte překladatele:

Chcete-li podpořit překladatele Aquaria a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

A to je vše, přátelé

Aquarius byl po druhé řadě zrušen

Aquarius byl po druhé řadě zrušen

Stanice NBC celkem nepřekvapivě Aquarius pro třetí řadu neobnovila. Vzhledem k přesunu na sobotu a velké pauze ve vysílání se není čemu divit. NBC už stejný kousek předvedla loni, ale to byly všechny epizody zároveň uvolněny pro streamování. S Charlesem Mansonem se už tedy nesetkáme.

Charles Manson - biografie

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

Charles Manson: Z darebáka protřelým kriminálníkem

V minulém článku jsme si pověděli o tom, do jaké rodiny se Charlie narodil a jaké bylo jeho dětství. Dnes se podíváme, zda se něco v jeho životě změnilo poté, co opět začal žít se svou matkou.

Nejoblíbenější postavy

Hudba z epizod

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hudba z epizody 1x10 - It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)

Hodiak si užil začátek desáté epizody na tripu, což byla parádní komediální vsuvka a hudebně se tato epizoda také povedla. Dočkali jsme se pár hitovek v čele s Nancy Sinatrou a zároveň objevili neznámé rockové kapely.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás