Arcane
98/100 - 85×

Arcane

Seriál Arcane je zasazen do herního světa League of Legends, který si zamilovala spousta hráčů. Odehrává se konkrétně v utopickém Piltoveru, kde se zaměřuje na dvě soupeřící sestry.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 40 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi), J. B. Blanc (Vander), Mia Sinclair Jenness (Powder), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel Medarda), Mick Wingert (Heimerdinger), Kevin Alejandro (Jayce Talis), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Shohreh Aghdashloo (Grayson), Fred Tatasciore (Benzo),

Které znamé postavy se objevily v první sérii?

Které znamé postavy se objevily v první sérii?

Od oznámení seriálu jsme věděli, že ústřední dvojici budou tvořit Jinx a Vi. Trailery i plakáty nám ukázaly, že známých postav ze hry bude hned několik, ale nakonec se ukázalo více postav, než možná tušíte. Předem upozorňuji na případné spoilery.

15 0
3.12.2021

Jinx

Hlavní protagonistka spolu s Vi, které jsou známé jako dvě soupeřící sestry, které si lásku slovně nevyznávají, ale obě se navzájem rády mají. Závěr první série došel do bodu, kdy se z Jinx stala bláznivá dívka neustále spojená se zločinem, kterou tak dobře známe z loru a hry.

Vi

Hlavní postava po boku Jinx, která si též prošla slušným vývojem. Díky Jayceovi a jeho technologii, na které pracoval spolu s Viktorem, se chopila svých ikonických rukavic. Jak v loru, tak i v seriálu Vi udržuje přátelský vztah s Caitlyn. Koncem první série se však definitivně odtrhla od Jinx po její pekelné proměně.


Jayce

Geniálnímu vynálezci patří po Jinx a Vi nejvíce času ze všech. Jeho dějová linka se po celou dobu zaměřuje na vývoj magitechniky, díky kterému pro sebe stvoří oné ikonické kladivo a pro Vi pro změnu její rukavice.

Viktor

Spolu s Jaycem pracují na vývoji magitechniky, ale sám cítí, že je kvůli Jayceovy arogantnosti zastíněn. Kvůli nemoci se Viktor rozhodne k zásadnímu rozhodnutí, které ho navždy ovlivní. Stejně jako ve hře, i v seriálu jistě brzy nastoupí na scénu se svým laserovým ramenem. K tomu celému to směřuje, jen k tomu v první sérii zatím nedošlo.

Heimerdinger

Profesor, který nám v seriálu byl představen z jiného úhlu, než ho známe přímo ze hry, kde svými turretkami zabíjí nepřátele. Po vyhození z rady se více sblížil s obyvateli podměstí, pro které začíná mít pochopení.

Caitlyn

Strážkyně pořádku, která úzce spolupracuje s Vi. Caitlyn se objevila již v prvním aktu, ale důležitou roli sehrála až v pozdějších dílech, kdy společně s Vi pátrali po Jinx.

Ekko

Prvně se objevil ve třetí epizodě The Base Violence Necessary for Change ještě jako malý kluk. Znovu se objevil až v sedmé epizodě, ve které se odehrála na mostě jedna z lepších akčních sekvencí seriálu. Ekko sjednocuje lidi podměstí a snaží se pro ně vytvořit lepší místo. Právě díky němu i Heimerdinger zjistí, že jeho obyvatele nejsou tací, jakým způsobem se prezentují v Piltoveru.

Singed

Namátkou se nám ukázal již v prvním díle. Důležitou roli sehrál až ve třetím aktu, kde jsme mohli nahlédnout pod pokličku jeho experimentů. V oficiálním loru stvořil Warwicka, jehož příchod na scénu je takřka definitivní.

Ryze

Ve druhé epizodě Some Mysteries Are Better Left Unsolved dostal cameo také runový mág Ryze. Nebyl přímo jmenován, ale díky typické barvě a znakům pomrknutí na arcimága fanouškům neunikne. Ten se objevil pouze jednou, ale jak nám bylo odhaleno, byl to právě on, kdo pomohl Jayceovi a jeho matce.

Teemo

Vraždící stroj, který je jinak okouzlující a milý mladík. Teemo v seriálu nevystupoval napřímo, ve dvou dílech na něj bylo pouze odkázáno. V jednom případě jsme jej mohli zahlédnout jako hlavní postavou ve videohře, ve druhém pro změnu jako hrdinu dětské knížky. Více se dočtete v našem starším článku.

Deset postav se objevilo v první sérii a již teď můžeme s jistotou říci, že další můžeme očekávat i ve druhé. Naznačen byl příchod Warwicka a šanci na jednu z rolí má i Blitzcrank, kterého dle loru stvořil Viktor. Spekulace a teorie si však necháme na některý z dalších článků.

Foto: Netflix

Diskuze /1

mirako

„Prvně se objevil ve třetí epizodě The Base Violence Necessary for Change ještě jako malý kluk.“ @Larryson Ne, byl už v první i druhé epizodě…

9.1.2022 | 16:24:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Druhá řada je oficiálně na cestě

Druhá řada je oficiálně na cestě

Není asi velkým překvapením, že po masivním úspěchu a konci první série došlo na oznámení řady druhé. V tuto chvíli je aktuálně ve fázi příprav a její vydání je zatím neznámé. Dost možná se jí dočkáme v druhé polovině příštího roku.

První dojmy

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

Reklama

Odkazy a easter eggy

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

Nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Za posledních dvanáct let vyšlo několik skvělých ukázek a krátkých filmečků z herního světa League of Legends, které zkrátka svým vizuálem a častokrát i hudbou berou dech. Je na čase si ty nejlepší opět připomenout.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama