Archer Archer v rozšířené realitě: Stačí jenom mobil a správný stát

Archer v rozšířené realitě: Stačí jenom mobil a správný stát

Archer v rozšířené realitě: Stačí jenom mobil a správný stát

Podobně jako se loni v ulicích vyrojily skupiny lovců Pokémonů, může vám obdobný zážitek přinést sledování nadcházející série Archera. Stanice FX vypustila do světa mobilní aplikaci, která posouvá koukání na televizi na novou úroveň. V Česku si tuhle zábavnou funkci bohužel nevyzkoušíte.

3 0
2.4.2017

Archer se v osmé řadě probudí v roce 1947. Ve skutečnosti ale leží v kómatu a návrat do minulosti se mu jenom zdá. To mu ale nebrání v tom, aby si to ve čtyřicátých letech minulého století pořádně užil – a to jako soukromý detektiv.

Detektivy se teď můžou stát i diváci v Americe a pravděpodobně i dalších zemích, kde stanice FX (respektive FXX) vysílá. Čeští diváci tedy mají smůlu. Mobilní aplikaci Archer, P. I. (Android, iPhone/iPad) si v tuzemsku nestáhnou.


Systém je jednoduchý. Navazuje na předchozí série, do kterých tvůrci skryli tajné vzkazy a indicie, které vedly k cílovému „pokladu“. (Vše začalo v šesté řadě, a pokračovalo v sedmé.) Tentokrát se hra přesouvá do přenosných zařízení.

V každé epizodě se ukrývá „skrytá epizoda“. Namíříte mobil na obrazovku a pokud se trefíte na správný detail, odhalí vám svůj příběh. Sbíráním předmětů a hledáním důkazů tak společně s Archerem řešíte vlastní případ a za pokrok dostáváte odměny. Animátoři kvůli tomu museli jednotlivé epizody překreslit, respektive jejich části, aby mobilní aplikace dokázala důležité detaily rozpoznat. Pravděpodobně i proto osmá řada startuje o něco později, než jsme původně čekali.

Princip hry vám blíže vysvětlí přiložené video. Dívejte se ale jen na vlastní nebezpečí. Pravděpodobně pak budete ještě smutnější, že si něco takového nemůžete vyzkoušet doma, v českých obývácích.

Foto: FX/FXX

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

Dada83

Aplikaci lze samozřejmě používat i u nás, byť neoficiálně. Našel jsem, stáhnul jsem, nainstaloval, funguje… Zatím je funkční pouze tutorial, jednotlivé příběhy budou přístupné s vysílanými epizodami :) Snad to bude stejně zábavné, jako seriál sám ;) http://www.strejda-google.cz/#…

#2 iHyi
3.4.2017 | 8:55:20
iHyi

#1 Dada83: A funguje to i dál. Díky. ;-)

webmaster
8.4.2017 | 17:23:52
Danielle-Impala67

Bohužel už nefunguje :(

11.4.2017 | 17:04:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E08: Cold Fusion

cz100%
DOKONČENO

Titulky k jedenácté řadě Archera pro vás překládají @Umpalumpa3 a @iHyi.

Nejlepší postavy

Reklama

Hlídejte si nás

Archer memes

Archer memes

Reklama

Narozeniny