Arrow Kdo všechno zná Oliverovo tajemství?

Kdo všechno zná Oliverovo tajemství?

Kdo všechno zná Oliverovo tajemství?

Oliver se chtěl původně svěřit se svým tajemstvím jen pár lidem, ale rozrostlo se to na větší počet. Následující článek obsahuje všechny postavy, které znají Oliveru tajnou identitu, a postavy, které ji v budoucnosti s velkou pravděpodobností budou také vědět.


5 0
13.2.2014

Tým Arrow

Oliverův „Arrow tým“ ještě není v samotném seriálu dosud potvrzen, ale postupně se k tomu schyluje, zvlášť, když v posledních dílech byla Oliverova skupina rozšířena. Proto pojem „Arrow tým“ berte zatím s rezervou.

John Diggle – John byl vůbec první osobou, které se sám Oliver svěřil se svým tajemstvím. Jakožto Oliverův osobní bodyguard by mu neustále chodil za zády, proto Oliver musel učinit velmi těžký první krok a svěřit se zcela neznámé osobě. Počátky byly těžké, ale dnes je John uznávaným a nepostradatelným členem „Arrow týmu“, i když jeho osobní důvody jej někdy postaví proti Oliverovi.


Felicity Smoak – Když bylo Oliverovi v první sérii nejhůř, dokázal přesvědčit Felicity, aby jej zachránila, čímž si získala jednosměrnou vstupenku do týmu. Původně se Felicity účastnila jen proto, aby zachránila nezvěstného Waltera, ale nakonec u týmu zůstala i po jeho nalezení. Fanoušci si tak přišli na své a ve druhé sérii nám Felicity představila zcela novou Arrow skrýš.

Roy Harper – Původně mladý rebel z Glades se stal obětí jednoho ze zločinců Starling City. Po záchraně se jeho život změnil a toužil po vyhledání Bdělého strážce. Až ve druhé sérii začne pomalu s Arrowem spolupracovat a díky svým novým dovednostem, které získal po vpichnutí Mirakulu, jej Arrow začíná učit. Nic nejde podle plánu a Arrow je nucen se Royovi odhalit, aby jej konečně začal poslouchat.

Sarah Lance – Mladá dívka, s kterou se Oliver plavil po Pacifiku. Po 6 letech od ztroskotání lodi se objevuje ve Starling City a začne Oliverovi „lést do zelí“. Po jejich několika střetnutí Oliver pozná, že se jedná o Sarah, o které sice věděl, že přežila havárii, ale netušil, co se s ní dále stalo. Aby ji zkrotil, je nucen jí sejmout masku a následně jí odhaluje i svou identitu.

Ve 14. epizodě se Sarah po milostném románku oficiálně přidá k „Arrow týmu“.

Kdo zná Oliverovo tajemství, aniž by to Oliver věděl? 

Další skupinou jsou ti, kteří o Oliverově tajné identitě vědí, ale sám Oliver netuší, že dotyčná osoba jeho tajnou identitu zná. K takovému zjištění mohou dojít jen ti nejbystřejší, proto tato skupina má pouze jednoho zástupce.

Slade Wilson – Slade byl sice smrtelně Oliverem prostřelen na pustém ostrově, ale zřejmě jeho rána nebyla dostatečně smrtelná. Slade se proto rozhodl Oliverovi pomstít nejhorším způsobem – pobije všechny Oliverovy milé a poté jeho samotného. Sladeovy plány jsou nadále tajné, ale jedno je jisté – ví, kdo je muž v zelené kapuci. Je zajímavé, že Oliverovu tajnou identitu udržuje v tajnosti.

Kdo další ví o Oliverově tajemství?

V další části jsou postavy, které vědí o Oliverově tajné identitě, protože se jim sám Oliver odhalil nebo to nějak zjistily, ale rozhodli se to dále nešířit.

Derek Reston – Dereka si většina z Vás pravděpodobně nebude pamatovat, ale i tato vedlejší postava na chvilku zjistila Strážcovu identitu. Starling City postihla další bankovní loupež v podání Royal Flush Gang, jejichž lídrem byl Derek Reston. Poslední vloupání se nevydařilo, protože jim plány zhatil Bdělý strážce. Derek byl smrtelně raněn a Oliver se mu z lítosti odhalil.

Helena Bertinelli – Helena se stala pro Olivera na dvě epizody slabinou – poznal v ní, že je stejná jako on, proto se rozhodl ji na chvíli připojit do svého týmu. U Heleny ale nastal problém, když spravedlnost vykonávala jiným způsobem, než který praktikoval Strážce, proto se stala nebezpečnou. Když se tito dva nakonec nepohodli, tak Helena odjela pryč ze Starling City.

Jak už jsme vás tady informovali, tak Helena se vrátí v sedmnácté epizodě druhé série do Starling City, aby konečně vykonala svou pomstu.

Tommy Merlyn – Nejlepší Oliverův přítel zřejmě neměl nikdy zjistit pravou identitu Strážce, ale nebýt umírajícího Malcolma Merlyna, tak se tak i stalo. Aby mohl Oliver v přestrojení zachránit Malcolma, musel si získat Tommyho důvěru, který na něj mířil pistolí. Jiná možnost se v této situaci nenabízela, proto byl Oliver nucen se odhalit. Poté to šlo s Tommym od desíti k pěti až nakonec hrdinsky zemřel.

Malcolm Merlyn – Hlavní záporák první série zjistil identitu Strážce až v předposledním díle. Malcolm si ale svou nově zjištěnou informaci vzal do hrobu, protože jej Oliver ve finálním souboji porazil. Nic ale nebylo tak, jak to vypadalo, a Malcolm se znovu objeví ve druhé sérii. Zde se nabízí zajímavá otázka – co plánuje udělat s nově nabytým zjištěním o Oliverovi?

Hrabě – Hlavní distributor nové drogy Vertigo ve Starling City byl vystaven své vlastní látce poté, co mu ji Strážce vpichnul. Hrabě byl místo do vězení zavřen do léčebny, kde byl vyléčen, a po převozu do věznice uprchl. Samozřejmě se opět pustil do distribuce Vertiga a po zajmutí Felicity mu došlo, že Strážcem je Oliver Queen.
 

Amanda Waller – Amanda a celá její tajná společnost A.R.G.U.S. ví o existenci Arrowa a jeho týmu, ale také ví jejich identity, které ale nikde nezveřejňují. Amanda se ještě ukáže jako velmi klíčová postava, protože skládá dohromady vražednou jednotku (kde je již jistojistě Bronze Tiger) a je pravděpodobné, že se postaví samotnému Arrowovi.

Barry Allen – Barry se ve Starling City objevil z ničeho nic jako speciální člen policie a velký fanoušek Arrowa. Ihned si padl do oka s Felicity, ale naopak s Oliverem ne, protože mu Oliver nevěřil. Poté, co byl Arrow pobodán injekcemi, se jako jediné řešení nabízelo přivedení Barryho, který by jej dokázal zachránit. Tak se i stalo a později si Oliver uvědomil, že je jeho tajemství u Barryho v bezpečí.

Koho ještě čeká Oliverovo odhalení?

Poslední část je o postavách, které ještě neznají Oliverovo tajemství, ale v budoucnu na ně čeká, tedy aspoň pravděpodobně čeká.

Dinah Laurel Lance – Laurel už v podstatě s Arrowem spolupracuje, ale její spojenectví není stoprocentní. Je jen otázkou času, kdy se dozví, že Oliver je mužem v zelené kapuci. Jako budoucí Black Canary II a další členka „Arrow týmu“ se to prostě jednou musí dozvědět. Můj odhad je, že se to stane někdy tento rok, tedy buď na konci druhé série nebo někdy v první polovině třetí série.

Moira Queen – Oliverova matka je z této pětice nejméně pravděpodobná, ale určitá šance zde je, už jen proto, že je z rodiny. Mohla by se to dozvědět od Malcolma nebo se jí někdy sám Oliver odhalí. Každopádně Moira má aktuálně moc problémů (Malcolm je naživu, kandidatura, Oliver ví, že je Thea jeho nevlastní sestra), proto by pro její dobro bylo lepší, kdyby jí to Oliver neříkal.

Quentin Lance – Tohle je už trochu úsměvná situace, protože nemůžu být jediný, který si myslí, že to Quentin už dávno ví. Napomáhá tomu fakt, že ví o tom, že v „Arrow týmu“ je kromě Olivera i Felicity a Oliverův osobní bodyguard John Diggle. Podle mě nás čeká podobný proces spolupráce jako u komisaře Gordona a Batmana v trilogii Temný rytíř.

Thea Queen – Další budoucí členka „Arrow týmu“. Opět není jisté, kdy se to Thea dozví a od koho, protože když je teď Roy součástí „Arrow týmu“, tak pojme určitě další podezření na Royovi večerní výlety. Tentokrát si myslím, že Oliverovo odhalení bude za delší dobu, protože Thea teď určitě bude řešit, čí je vlastně dcera.
 

Sebastian Blood – Další horký kandidát na zjištění Oliverova tajemství během této série. Slade má zřejmě své dobré důvody, proč neříct Sebastianovi o Arrowovi a jeho identitě, ale Sebastian je natolik zvědavý, že se to pokusí sám zjistit. Nebo ne? Každopádně se zatím jedná o hlavní zápornou postavu druhé série, tak když to zjistil Malcolm, tak proč ne i Sebastian?

Diskuze /5

fildaples

neví už náhodou Sebastian Blood, že Oliver je arrow?

#2 Xavik
13.2.2014 | 21:42:27
Xavik

#1 fildaples: Ještě právě že ne, protože mu to Slade neřekl.

admin
13.2.2014 | 22:17:14
Jackob32

Sarah věděla že oliver je Arrow. Už dávno jí to bylo jasný.

#4 Xenicela
13.2.2014 | 23:05:11
Xenicela

#3 Jackob32: súhlasím, keď sa vrátila Sarah do Starling city, tak mu jasne povedala, že keď počula že tam berie spravodlivosť do rúk niekto v zelenej kapucni tak, že hneď vedela že to je on… Oliver jej nič odhaľovať nemusel :)

15.2.2014 | 15:35:13
Xavik

Nikde jsem nenapsal, že o jeho identitě nevěděla.

admin
16.2.2014 | 14:02:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás