Arrow Poznejte svého nepřítele: Captain Boomerang

Poznejte svého nepřítele: Captain Boomerang

Poznejte svého nepřítele: Captain Boomerang

Velký crossover seriálů Arrow a The Flash se neobejde bez geniálního záporáka, kterým bude Captain Boomerang. Pokud se chcete o této postavě dočíst něco víc, přečtěte si následující článek.


19 1
18.11.2014

Postava Captain Boomerang je fiktivní postavou z dílny DC Comics, jenž započala svůj život v prosinci roku 1960 v komiksu Flash #117. Za vznikem této postavy stojí duo tvůrců John Broome a Carmine Infantino.

Captain Boomerang, jehož pravé jméno je George „Digger“ Harkness, je klasickým komiksovým záporákem Flashe. George se narodil v Austrálii do chudých poměrů, kde musel prožít svoje mládí. To však nebyl jediný Georgův problém – jeho matka, Betty Harkness, měla George s americkým vojákem, který s nimi nežil, proto Georgův nevlastní otec Ian Georgem pohrdal a dával mu, co proto.


Když George chodil na základní školu, tak se mu povedlo vytvořit bumerang, a zjistil, že je s ním umí velmi dobře zacházet. Po dosáhnutí plnoletosti vyloupil se svým nejlepším přítelem, Mickem Wentworthem, obchod a právě díky bumerangu se jim podařilo utéci a vyhnout se tak chycení. Když se o tom dozvěděl Georgův nevlastní otec, tak jej vyhodil z domu se slovy, ať se nikdy nevrací. Avšak Georgova matka mu dala lístky do Central City, kde má najít svého pravého otce. V Central City George započal novou kariéru bankovního lupiče. Tím se dostává do křížku s Flashem, který jej chce zastavit.

Diggerovou nejsilnější stránkou je ovládání svých bumerangů, které však nejsou jen tak ledajaké. Své bumerangy vylepšuje podobně jako Green Arrow vylepšuje své šípy. Některé bumerangy proto umí vybuchovat, druhé mají v sobě elektřinu, atd.

Ve světě seriálů Arrow a The Flash bude Captain Boomerang hrát velkou a podstatnou roli. Především Digger Harkness ovlivní dění v seriálu Arrow, ale bude mít co do činění i s Flashem. Kvůli (nebo spíš díky) Diggerovi se spojí týmy Arrow a Flashe dohromady, aby jej mohli zastavit, protože Digger bude představovat velké sousto i pro samotného Arrowa. Do Starling City se Digger přijde mstít svým bývalým zaměstnavatelům z organizace A.R.G.U.S. a tomu bude muset Oliver s Barrym zabránit.

V seriálu ztvární Diggera Harknesse americký herec Nick Tarabay, jehož nejznámější role je postava Ashura ze seriálu Spartacus. Nick by se měl objevit v osmých epizodách seriálů Arrow (The Brave and the Bold) a The Flash (Flash vs. Arrow), ale kolují zvěsti že bychom se Nicka měli dočkat už v sedmé epizodě Arrow (Draw Back Your Bow).

Diskuze /7

tom99

Skvělé! Pokud bude na konci osmé epizody chycen, a objeví se v této řadě opět Suicide squad, rád bych tam viděl v čele! :-)

webmaster
18.11.2014 | 18:43:12
Lumicko

Uhm… Ako dokaze utiect Flashovi??? A ako vlastne dokaze bojovat s flashom ked ten moze „spomalit cas“ a zaroven mu v tom istom case jednu uvalit ze riadne daleko odleti…? :D

#3 Cute_unicorn
18.11.2014 | 20:52:18
Cute_unicorn

#2 Lumicko: Tohle byl vždy problém s „běžci“ obecně co takovej Quicksilver v posledních X-manech hned by byl nejmocnější postavou universa… ale tak v komiksech to bylo tak že vždy našel nějakou slabinu v jeho omezení případně byl schopen adekvátně rychle házet … kdoví jak si s tím poradí tady :D

18.11.2014 | 21:28:21
lksvcr

Tyhle nepoměry se mě na DC moc nelíbí viz třeba superman a batman. V Marvelu mi to přijde vychytanější :D

#6 SandwichCode
19.11.2014 | 16:16:46
JuRas

Marvel má ekvivalenty ke všem DC postavám – navzájem si je kradli. Tudíž i tam jsou ty nepoměry taky…

23.11.2014 | 22:44:49
SandwichCode

#4 lksvcr: presne tak, som uplne toho isteho nazoru :).. marvel v tomto jasne vyhrava (v logickosti pouzivania superschopnosti)

25.11.2014 | 6:25:04
Martinisko

jop bo superman vs batman :D možná green lantern by jse mu dakazal postavit :)

27.11.2014 | 1:31:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E02: Tribute

Překlad: CWzone.cz

Překlad sedí na verze Arrow:

  • … S06E02 HDTV x264-LOL
  • … S06E02 720p HDTV X264-DIMENSION
  • … S06E02 1080p WEB-DL

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 1. - 3. díle?

Co nás čeká v 1. - 3. díle?

Dlouho očekávaný cliffhanger bude konečně vyřešen. Oliver se bude snažit starat o svého syna a Dinah se naplno ujme role Black Canary.

Nejlepší epizody šesté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás