To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Arrow

7.7.2016 16:00


Čtvrtá série sklidila velkou kritiku, ale i přesto se v seriálu nalezlo několik pozitiv. Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší a nehorší momenty ze čtvrté řady seriálu Arrow.


1. Nejlepší epizoda: Unchained

Dvanáctý díl Unchained nám připomněl staré dobré časy, tedy ty časy, kdy byl v týmu Arrow Roy Harper. Roy si totiž v této epizodě zahostoval a jeho spolupráce s týmem byla famózní. Díky tomu jsme se v krušných časech dočkali nabité a dynamické epizody, kterou tento seriál potřeboval jako sůl. Zároveň byla zápletka dílu nadmíru uspokojující.

Další kandidáti: Brotherhood, Dark Waters, Eleven-Fifty-Nine

2. Nejhorší epizoda: Broken Hearts

První část čtvrté řady byla pravděpodobně tím nejlepším na této sérii. S přibývajícími díly to bylo čím dál horší a horší a to právě potvrzuje šestnáctá epizoda Broken Hearts. V ní jsme se mimo jiné dočkali návratu Cupid, která je mezi fanoušky velmi oblíbená. A jak už to u Cupid bývá zvykem, tak si s sebou přinesla lásku.

Ano, právě láska hrála v tomto díle hlavní roli. Scény s Cupid byly ubohé až směšné a díl se především zaměřil na nekonečný a nejvíce problémový vztah mezi Oliverem a Felicity. Kámen úrazu této epizody je tedy jasný. Felicity se konečně rozhodla, že nebude s Oliverem, ale způsob, jakým to udělala, je nám dodnes nejasný. Vůbec celý jejich vztah nám je nejasný. Proč ho tam tvůrci vůbec dávají?

Další kandidáti: Code of Silence, Lost Souls, Lost in the Flood

3. Nejlepší vývoj postavy: Dinah Laurel Lance

Paradoxně toho nejlepšího vývoje se ve čtvrté řadě dočkala ta postava, která nakonec zemřela. Ano, Laurel Lance byla tahounem celé řady, ale bohužel k její smůle se nedočkala ani jejího konce. Nejenom, že už byla coby Black Canary na vysoké úrovni, ale zároveň její vedlejší, soudní, linka byla hlavním lákadlem na další díly.

Na druhou stranu se zas musí říct, že jsme se s ní rozloučili na úrovni. Dalo se čekat, že padne rukou Damiena Darhka, tedy rukou hlavního padoucha. Nejvíce však oceňujeme finální rozhovor mezi Laurel a Oliverem, kdy se mu přiznala, že právě on byl vždycky tou osobou, kterou milovala. Zlatý komiks!

Další kandidáti: John Diggle, Quentin Lance, Nyssa al Ghul

4. Nejhorší vývoj postavy: Felicity Smoak

Pokud jste četli náš článek toho nejlepšího a nejhoršího, co se událo v druhé řadě seriálu The Flash, tak víte, o čem nyní budeme psát. Ano, tuto kategorii opět vyhrála hlavní ženská postava. V porovnání s Iris se však jedná o zcela jiné měřítko.

Opět si zavzpomínáme na první dvě řady – Felicity byla milá, vtipná a příjemná. Její proměna však proběhla tak drasticky, až zkazila takřka celý seriál. Především tedy několik dílů čtvrté řady, které se zaměřily na její vztah s Oliverem. Jednou byla v týmu Arrow, jednou zase ne. A to jsme dosud nezmínili její matku Donnu. Nejednomu fandovi seriálu se v kapse otevírala kudla, když v jedné scéně viděl obě dvě postavy. Felicity se aktuálně ve svém vývoji posunula z nuly na mínus jedna (obrazně řečeno).

Další kandidáti: Malcolm Merlyn, Thea Queen, Sara Lance

5. Nejlepší nová postava: Damien Darhk

I přes negativní ohlasy na čtvrtou řadu musíme opět vyzdvihnout hlavního padoucha. Damien Darhk byl dobrým padouchem, který Oliverovi a jeho týmu způsobil spoustu problémů. Jeho magie byla novým prvkem seriálu, která neškodila, ale zároveň nebyla nic extra. Nejvíce však musíme pochválit výběr herce, Neal McDonough byl pro roli Darhka stvořen. Líbila se nám jeho vyšinutost spojená s elegancí. Dodával do seriálu humor i temno. Jen škoda jeho finálního plánu (o něm se zmíníme níže).

Další kandidáti: Curtis Holt, Lonnie Machin, Noah Kuttler

6. Největší zvrat: smrt Laurel

Smrt jedné z hlavních postav byla bohužel ohlášena už v prvním díle Green Arrow. Tím tento zvrat ztratil své kouzlo a moment překvapení. Ale i přesto jsme „smrt“ vybrali za největší zvrat čtvrté řady.

Udělali jsme to hned ze dvou důvodů. Za prvé se jednalo o snad jediný pořádný zvrat, který nám čtvrtá série nabídla. A za druhé proto, že jsme celou dobu mohli tipovat, kdo zemře. Nakonec se totiž jednalo o velmi překvapivou smrt, protože Laurel byla málo tipovanou postavou.

Další kandidáti: zánik Ligy zabijáků, odhalení otce Felicity, falešná smrt Andyho Digglea

7. Nejvíce promarněná příležitost: Darhkův plán

Jak jsme již psali výše, Darhk byl skvělý padouch. Nicméně mu tvůrci zkazili jeho příběh. Celou dobu jsme čekali, co má Darhk za lubem, a nakonec jsme se dočkali toho, že plánuje sežehnout celý svět, tedy až na jedno specifické místo.

Ničení světa a vůbec apokalypsa je již nudným tématem. Úplně by stačilo něco v regionálním či jen sídelním měřítku. Je pravda, že v Arrow jsme ještě nic takového neměli, ale tvůrci mohli vymyslet něco lepšího. Ocenit musíme alespoň fakt, že tvůrci oživili komiksovou postavu Damiena Darhka a dali jí plnohodnotný příběh.

Další kandidáti: Felicity na invalidním vozíčku, epizodní padouši, John Constantine

8. To nejlepší na čtvrté řadě: Oliverova kandidatura 

Alespoň nějaké téma tvůrci zpracovali podle komiksů. Oliver už konečně kandidoval na starostu Star City, a starostou se nakonec i stal. Jednalo se o mnohem zajímavější a lepší linku než byla ta, ve které bojoval jako Green Arrow proti zločinu. Tím seriál ukázal, že nemusí být nutně akční. Spousta kvalitních dialogů seriálu prospívá, jen je třeba toho využívat.

Další kandidáti: crossover, hlavní padouch, zánik Ligy zabijáků

9. To nejhorší na čtvrté řadě: vztah Olivera a Felicity 

A na závěr bohužel musíme zmínit to nejhorší. Vztah mezi Oliverem a Felicity je obrovskou brzdou seriálu. Už ve třetí řadě nás tato věc štvala, ale tehdy se dala ještě překousnout. Nyní se na jejich vztah zaměřilo hned několik epizod a bohužel to otřáslo celou čtvrtou řadou. Proč se dívat na celou řadu, když se skrz to řeší pořád to stejné dokola? Více na toto téma netřeba.

Další kandidáti: oznámení smrti hned v prvním díle, flashbacky, Felicity Smoak a její rodina

Foto: CW


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!