Arrow To nejlepší a nejhorší na páté řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na páté řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na páté řadě seriálu Arrow

Pátá série vylepšila jak tvůrcům, tak i celému seriálu Arrow reputaci. Co nás na páté řadě potěšilo a co naopak zklamalo? Přečtěte si náš výběr.


12 0
20.6.2017

1. Nejlepší epizoda: Spectre of the Gun 

Pátá řada obsahovala spoustu kvalitních epizod, avšak ta nejkvalitnější nebyla ta nejakčnější, ale ta, která se zaměřovala na zcela něco jiného. Oliverovo starostování je obecně prospěšné pro tento seriál, protože tuto linku zvládají tvůrci prozatím na výbornou. Velmi nás tedy potěšila epizoda, která se nezaměřovala pouze na Green Arrowa, ale na Oliverovo starostování, tentokrát spojené se zákonem týkajícím se zbraní.

Tvůrci touto epizodou ukázali, že umí napsat i kvalitní epizodu, která se nijak netýká ústřední myšlenky seriálu. Zároveň nám byla odhalena Reneho minulost a dočkali jsme se jeho první vzájemné interakce s Quentinem.


Další kandidáti: What We Leave Behind, Lian Yu, Fighting Fire With Fire

2. Nejhorší epizoda: Underneath

Ve chvíli, kdy vše směřovalo k finálnímu rozuzlení, nám tvůrci představili epizodu, ve které byli Oliver a Felicity polapeni ve skrýši. Jednalo se o tzv. výplňovou epizodu, která se natáčela na jednom místě, tudíž nebyla tolik nákladná.

Nápad pro tuto epizodu byl poměrně dobrý, ale provedení špatné. Tvůrci opět podlehli vztahu mezi Oliverem a Felicity, a místo toho, aby ho konečně uzavřeli, tak opět rozpálili oheň, který už pomalu uhasínal. Flashbacky se zaměřovaly pouze na jejich vztah ve čtvrté sérii a přítomnost opět napomohla k tomu, aby se tito dva dali dohromady.

Zaráží nás především to, že tato epizoda přišla pár dílů před finále. Místo toho, aby se tvůrci zaměřili na Promethea a aby jeho přítomnost v seriálu pořádně využili, tak se zaměřili na něco, co už téměř nikoho nezajímá.

Další kandidáti: The Recruits, Legacy, The Sin-Eater

3. Nejlepší vývoj postavy: Oliver Queen

I když se seriál Arrow zaměřuje na Olivera Queena, tak se mu v poslední době moc nevěnoval. Pátá série to napravila, tedy především díky Prometheovi, který se zaměřil přímo na Olivera, kterého chtěl naprosto rozebrat. Oliver tak zažíval velmi krušné chvilky. A v podstatě na něj ještě čekají, protože ve výsledku ho Prometheus porazil.

Další kandidáti: Rene Ramirez, Quentin Lance, Felicity Smoak

4. Nejhorší vývoj postavy: John Diggle

John je součástí seriálu už od úplného začátku a za celou dobu byl spíše v Oliverově stínu, proto jsme si zvykli na to, že již delší dobu nemá nijak povedený vývoj. Letos se to mohlo změnit, kvůli Flashpointu má nyní syna, a proto mohlo dojít i k nějaké radikálnější změně v jeho životě. Místo toho zůstal Dig stejný jako vždycky. Stále funguje v seriálu jako morální kompas, který sice není na škodu, ale jeho rozhovory se nemusí pořád točit jenom pouze kolem toho.

Další kandidáti: Thea Queen, Curtis Holt, Lyla Michaels

5. Nejlepší nová postava: Adrian Chase

Velkým pozitivem letošní řady byl bezesporu samotný hlavní padouch. Adrian Chase byl skvělým oživením seriálu. Jeho postava nás bavila jak ve chvíli, kdy jsme o něm nevěděli, že je Prometheus, tak i ve chvíli, kdy jsme to zjistili. Nejvíce nás bavilo hraní Joshe Segarry, který své postavě propůjčil patřičný elán. Ve chvíli, kdy se jeho postava zabila, jsme sice byli smutní, že už ho neuvidíme, ale potěšilo nás, že se stal někým, kdo Olivera Queena dokázal rozebrat na kousíčky a porazit.

Další kandidáti: Dinah Drake, Rene Ramirez, Rory Regan

6. Největší zvrat: Odpálení bomb na Lian Yu

Seriál již delší dobu potřeboval nějaký pořádný zvrat, který by všemi postavami pořádně zamával. Toho jsme se dočkali v posledním letoším díle, ve kterém nás Prometheus všechny zanechal v nejistotě. Ve chvíli, kdy odpálil bomby na celém ostrově, způsobil možnou smrt většiny hlavních postav. Kdo na ostrově Lian Yu zemřel? Kolik postav Prometheus zabil? To se dozvíme až na začátku šesté série.

Další kandidáti: smrt detektiva Maloneho, odhalení Promethea, odhalení Oliverova tajemství

7. Nejvíce promarněná příležitost: Prometheus a posledních pár dílů 

Ve chvíli, kdy Prometheus odhalil svou pravou identitu, se seriál jako by přestal na něj zaměřovat. Adrian Chase se na televizních obrazovkách objevoval méně a méně. Oliver a jeho tým se ho sice snažili celou dobu zastavit, ale probíhalo to špatným způsobem. Právě ve finální části páté série se Prometheus měl objevovat co možná nejhojněji, ale paradoxně se v seriálu téměř přestal objevovat.

Další kandidáti: rekrutování, Black Siren, konec strážcování Green Arrowa

8. To nejlepší na páté řadě: Prometheova psychologická hra 

Opět musíme vychválit Promethea, protože ten byl skutečně nejlepší složkou páté série. Jeho psychologická hra s Oliverem nás bavila. Prakticky celou sérii ji Prometheus budoval, byl vždy deset kroků před Oliverem a ve finále ho Oliver nedokázal porazit. Dlouhou dobu se v seriálu nenacházel takový padouch, který by si s Oliverem takto pohrával.

Další kandidáti: flashbacky, stá epizoda, Oliverovo starostování

9. To nejhorší na páté řadě: Nekončící vztah mezi Oliverem Felicity 

Vypadá to, že se tvůrci, co se týče vztahu Olivera a Felicity, neustále točí v kruzích. Začali s tím ve třetí sérii, kdy se to ještě dalo zvládnout, dále s tím experimentovali ve čtvrté řadě, kvůli čemuž seriál málem pohřbili, a následně tento vztah obnovili na konci páté série. Tohle skutečně není ta správná cesta, doufejme, že si to tvůrci konečně uvědomí.

Další kandidáti: málo Vigilanteho, nezajímavá vedlejší dějová linka hlavních postav, Helix

Foto: CW

Diskuze /26

CoRnDuCK

Je zajímavé jak jste uvedli jako nejlepší epizodu Spectre of the Gun, která byla hodně kritizována fanoušky :D

#16 Harmasan
20.6.2017 | 17:19:16
Blahar

Osobně se mi Spectre of the Gun dost líbila, ale nejlepší epizoda je určitě zimní finále, to bylo masterpiece! :)

překladatel
20.6.2017 | 17:36:20
HellTsuku

Quentin Lance, Felicity Smoak nejlepší vývoj..... já ten vývoj nějak neviděl.

#7 Stardos
20.6.2017 | 17:58:26
Big_Boss

Kdyžtak mrkněte na mojí recenzi na https://www.youtube.com/watch?…

#13 Lex Luthor
20.6.2017 | 18:37:22
Lex Luthor

7 bod podobně to udělali i u seriálu Flash po odhalení přestal být hlavní padouch zajímavý a dávali ho tam méně navíc vymýšleli absurdní způsoby, jak ho zastavit v obou seriálech. 9 bod jsem rád, že nejsem jediný koho štve, jak to pořád omývaj a 4 John a jeho moralizování toho bylo až příliš, jak se ve čtvrté sérii zaměřili na něj tak ted ho pohřbili

20.6.2017 | 18:39:57
TheRadvano

Nejlepší epizody byly podle mě oboje finále. Jinak se vším souhlasím :D

20.6.2017 | 19:00:32
Stardos

#3 HellTsuku: Quentin alkoholismus, následné vzpamatování a pomoc Renému. A Fel jako Dark Felicity. Vývoj tam teda byl daleko větší, než u Diggla či They

#8 HellTsuku
20.6.2017 | 19:04:00
HellTsuku

#7 Stardos: To určitě, ale nejlepší?

#10 Stardos
20.6.2017 | 19:05:36
Lex Luthor

V páté řadě mi i vadila absence Malcolma Merlyna a Nysy All Ghůl ještěže je dali do závěru

20.6.2017 | 19:22:59
Stardos

#8 HellTsuku: A co lepšího zde bylo?

20.6.2017 | 19:24:59
league

Jako devítka je nejhorší. Doufám že jí uvidíme v šesté řadě mrtvou. Seriál se bez ní obejde už a Oliver se bude muset věnovat Samantě a Wiliemovi a Felicity tam bude křenit už :D Nebo si budou mezi sebou půjčovat Olivera. Felicity musí stoprocentně chcípnout už jak to tvůrci přehnali stěma postavama. že jich je brutálně moc.

20.6.2017 | 19:34:24
Lex Luthor

U 1 bych dal spíše Fighting Fire with Fire nebo Lian Yu

20.6.2017 | 19:42:56
Lex Luthor

#4 Big_Boss: Dobrý video s většinou souhlasím

#15 Big_Boss
20.6.2017 | 19:43:32
tominotomino

Mně osobně Olicity nijak nevadí, nejsem nějaký fanoušek, ale beru je, docela se k sobě hodí. Spíš nesouhlasím s nejlepším vývojem postavy – Oliverem. Pro mě je celkově postava Olivera už několik sezón nezajímavá. Furt se jen opakuju to, zda to, co dělá je správné, či ne. A že nechce, aby někdo jiný taky byl postihnut temnotou, že všechno je jeho zodpovědnost, a tak dál. Právě kvůli tomu mě to přestává bavit, ty morální kecy slyšíme už několik sezón a pořád to tvůrcům nestačilo. Ani Oliverovo „tajemství“ mě nijak neohromilo, to bylo jasné od začátku seriálu, že v zabíjení má zálibu, jinak by s tím strážcováním ani nezačínal. Celkově mě série bavila na začátku, ale pak šla kvalitou dolů, pro mě protože kecy o tom, co je správné a co ne. Nejvíce mě na sérii zaujaly nové postavy (Adrian byl dobrou postavou, ale nakonci už mě nebavil; Dinah a Rene jsou dobří, Black Siren by taky nemusela být špatná, doufám že v další sérii uvidíme něco u její minulosti na E2), a taky organizace Helix. Škoda, že v téhle sérii nebyla moc Thea (moje nejoblbenější postava), a přítomnost Roye na pár dílů by seriálu taky prospěla. Musím ale pochválit finální epizodu, která se z celé série povedla nejvíc. Můj tip je, že na ostrově zemře Lance, ale myslím si, že herce uvidíme ve flashbacích Black SIren na E2 (pokud tam budou).

webmaster
20.6.2017 | 21:54:27
Big_Boss

#13 Lex Luthor: Díky moc. Tenhle týden chci ještě vydat recenzi na 3. Sérii Flashe.

21.6.2017 | 7:03:26
Harmasan

#1 CoRnDuCK: Ber v potaz, že edna není jediná, kde se hodnotí seriál.

21.6.2017 | 7:04:26
Quinzel

Nejlepší epizoda byla jedna z nejhorších. Oliver se celou sérii lituje a brečí, že se vším skončí, nakonec z toho sejde, pak zase brečí, přestane nosit kostým a o 2 díly už je zase Arrow a to je nejlepší vývoj postavy? Wow…

#18 HellTsuku
21.6.2017 | 7:57:13
HellTsuku

#17 Quinzel: Upřímně žádný jiné neměli, sice původně jsem neviděl ani nějaký velký rozvoj Fel a Quentina, jenže je vůbec někde něco víc? Není

21.6.2017 | 8:38:29
Rubi

Nejlepší epizody jednoznačně byly ty ve kterých figuroval Prometheus. A jeho boje s Oliverem, takže tam kde Oliver nosil sáčko a hrál si na šéfíka města mě nezajímají. Jedna z nejlepších byla jak omylem zabil Billyho a samozřejmě finální díl na ostrově.

21.6.2017 | 8:56:40
anndy

nejhorší vývoj postavy – jednoznačně Ollie, z drsňáka se stává ubrečený fracek,zas a znova, každýmu promlouvá do duše a sám se sype jak domeček z karet. další otřesný vývoj je Curtis, jako génia jsem ho měla ráda, ale jeho „strážcovství“ je otravné a vůbec mu to nevěřím. Nejvíc promarněná příležitost – postava Roryho. Za jeden ze zvratů beru i to, kdo trénoval Promethea, to Oliver nečekal. To nejlepší na páté řadě – Slade :-) a to nejhorší – naprosto zbytečný vztah Olivera a té reportérky, kam se hrabe všemi nenáviděná Olicity :-) vybrat jednu nejhorší věc by u této řady asi nešlo

#21 Harmasan
21.6.2017 | 9:53:33
Harmasan

#20 anndy: Ubrečený fracek. Hmmm, kdyby se tě snažil celou dobu nějaký psychopat přesvědčit o tom, že jsi vrah a ještě k tomu tě pomocí mučení přiměl tomu uvěřit, tak si myslím, že bys na tom byla stejně.

#26 anndy
21.6.2017 | 16:05:27
HellTsuku

Stejně vybrat nejhorší vývoj postavy Thea? Tam nějaký vývoj měla? Tady je spíše kategorie nejvíce zbytečná postava v sérii Thea… to pak jo.

21.6.2017 | 16:41:16
Uschi

Thea mela v tehle serii malo prostoru, ale to neni vina Tvurcu. Nekde jsem cetl, ze jeji predstavitelka tenhle rok na hrani nemela moc cas + ve smlouve nema dane ze bude v kazdem dilu.

Me prijde uplne zabiti dejove linky z Taliou. Nyssa ma docela silnou fanbase a kdyby se tem dvou venovala cela linka, bylo by to super. (Talia vyuzila promethea a kdyz selhal, pusti se do toho sama) – coz je teda stale scenar pro hlavniho zaporaka, ktery je mozny, ale vzhledem k tomu ze BS je hlasena jako hlavni postava, rekl bych ze hlavni zaporak by mohl byt z Legent/Flashe (pokud ano, tvurci opet porusi to, ze 6.rada byde vicemene bez meta/magie).

Oliver tuhle radu fnukal snad nejvic za kazdou radu. Veskere jeho rozhodnuti bylo spravne (pro nej) a ostatni, jakkoliv delali bylo spatne a kdyz ho neposlechli, bylo zle.. No oni si prece neprosli tim, cim si prosel v minulosti on :D – Taky mu to felicity dala sezrat, coz pro me dela epizodu underneath velmi hodnotnou, protoze krom nadeje (diky bohu) ze ti dva se daji dohromady, ale taky doslo k urcitemu zlomu v Oliverovi.

Nejlepsi vyvoj pro me mela jednoznacne Felicity. Konecne se „postavila na vlastni nohy“ a nebala se udelat sve rozhodnuti, aby pomohla/neco udelala. Pro me super vyvoj, protoze jako jedna z mala se rozhodla postavit Oliverovi a spol.

22.6.2017 | 8:36:52
Fredy536

medzi top časťami je Spectre of Gun? chyba mi tam Kapushion , Legacy , pričom Legacy je medzi najhoršimi.. praveže Legacy nakoplo paradne celu seriu

22.6.2017 | 15:50:27
Lex Luthor

Nová nejlepší vedlejší postava je Rory, ale ten by si spíš zasloužil nějaký nadpřirozený seriál, vedlejší dějové linky, které vyplnovali řadu nic moc, Vigilante byl fajn, mohli ho tam dávat více

22.6.2017 | 18:03:21
anndy

#21 Harmasan: promiň, ale já už bych byla mrtvá na tom „pustým“ ostrově :-D některý brečení chápu, taky je jen člověk, Tommy, Sara, mamka, taťka.....ale nějak mi bilo do očí fňukání v týhle sérii a např. to, jak téměř bez větší námahy překoná injekci od Dolpha. A že se Adrien snažil přesvědčit Ollieho, že je vrah? a není?nebo jak se říká lidem, kteří někoho zabijí. (myslím, že při mučení šlo o jiný přiznání)

22.6.2017 | 20:58:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E02: Tribute

cz1%
en100%
DOKONČENO

Překlad: CWzone.cz

Překlad sedí na verze Arrow:

  • … S06E02 HDTV x264-LOL
  • … S06E02 720p HDTV X264-DIMENSION
  • … S06E02 1080p WEB-DL

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 1. - 3. díle?

Co nás čeká v 1. - 3. díle?

Dlouho očekávaný cliffhanger bude konečně vyřešen. Oliver se bude snažit starat o svého syna a Dinah se naplno ujme role Black Canary.

Nejlepší epizody šesté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás