Arrow To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu Arrow

To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu Arrow

Letošní řadu bychom mohli rozdělit na dvě poloviny. Ta první se vyvedla, ta druhá už moc ne. Nicméně i tak se jednalo o poměrně solidní podívanou.

9 0
5.6.2019

1. Nejlepší epizoda: The Slabside Redemption 

V letošním shrnutí toho nejlepšího a nejhoršího se často budeme zmiňovat o Oliverově pobytu ve vězení. Nemůžeme proto začít ničím jiným než nejlepší epizodou, která se pochopitelně odehrála ve vězení. Líbil se nám především akční nádech dílu. Zároveň bylo skvělé vidět epizodu, která se soustředila pouze a výhradně na Olivera. Radost pohledět.

Další kandidáti: Emerald Archer, Confessions, Inmate 4587


2. Nejhorší epizoda: My Name is Emiko Queen 

Pokud nás letos něco zklamalo, tak je to určitě Emiko Adachi. Tato postava měla přinést do seriálu něco nového, my jsme se ale přitom dočkali něčeho velmi špatného. Právě proto nás zklamal díl zaměřený na ni, který navíc přišel po vánoční pauze. Takto špatný začátek roku 2019 jsme si nepřáli.

Další kandidáti: Lost Canary, Training Day, Spartan

3. Nejlepší vývoj postavy: Ben Turner

Poprvé v historii se této kategorie zmocnila nějaká vedlejší postava. Ben Turner byl do začátku sedmé řady považován za řadového padoucha, který vlastně ani nebyl pořádně zajímavý. Nicméně pobyt ve vězení ukázal, jak skvělou postavou Ben Turner vlastně je. V očích fanoušků se dokázal vykoupit, když Oliverovi pomohl s útěkem z vězení. Očekáváme jeho návrat v poslední sérii.

Další kandidáti: Dinah Drake Queen":charac­ter:37, Dinah Laurel Lance ze Země 2

4. Nejhorší vývoj postavy: John Diggle

Letošní řada nepřinesla tolik zajímavých vývojů charakterů, nejhůře však opět dopadl John Diggle. Ten sice letos působil především u ARGUSu, nicméně i tak byla jeho dějová linka nezajímavá. Moc tomu nepomohl ani příběh s Johnovým nevlastním otcem. John je prostě nezajímavá hlavní postava, kterou taky už zůstane.

Další kandidáti: Rene Ramirez, Ricardo Diaz, Curtis Holt

5. Nejlepší nová postava: Mia Smoak

Sedmá série byla velmi slabá na nováčky. Dočkali jsme se jich sice poměrně hodně, nicméně většinu z nich si fanoušci nedokázali oblíbit. Překvapivě jsme se však dočkali několika zajímavých nových postav ve flashforwardech. Je to až k nevíře, ale nakonec jsme za nejlepší novou postavu vybrali dceru Olivera a Felicity. Ta táhla děj budoucnosti od chvíle, kdy se v seriálu objevila.

Další kandidáti: Connor Hawke, Mar Novu, Stanley Dover

6. Největší zvrat: Příchod Monitora

I letošní řada měla poměrně překvapivý konec, nicméně nyní není řeč o souboji Oliverova týmu s Devátým kruhem. To pravé finále přišlo v posledních minutách, kdy se na scéně objevil Monitor, který si přišel pro Olivera. Takový konec mohl čekat jen málokdo.

Další kandidáti: útěk z vězení, smrt Ricarda Diaze, odhalení skutečné identity Mii Smoak

7. Nejvíce promarněná příležitost: Hlavní padouch

Seriál Arrow nám ve většině případech představil velmi dobré hlavní padouchy. Problémem sedmé řady bylo to, že až do samotného konce jsme vlastně nevěděli, kdo je hlavním padouchem. V první polovině série tuto roli splňoval Ricardo Diaz, nicméně ten byl padouchem už dříve, a proto to nebylo to pravé ořechové. Nakonec se hlavním padouchem stala Emiko, což fanoušky rozhodně nepotěšilo.

Další kandidáti: příběh budoucnosti, Lovci s dlouhými luky, Oliverův příběh po vězení

8. To nejlepší na sedmé řadě: Vězení

Jak jsme psali již v úvodu, letošní řadu bychom s klidným svědomím mohli rozdělit na dvě část – první (lepší) a druhou (horší). Právě v první polovině se děj zaměřil na události ve vězení. A právě samotné vězení bylo to nejlepší, co tato série přinesla. Bohužel se podobné dějové linky už v tomto seriálu nedočkáme.

Další kandidáti: epizodní návraty známých postav, dokument, celá první polovina série

9. To nejhorší na sedmé řadě: Absence hlavního příběhu 

Sedmé série se ujala nová tvůrkyně, která do seriálu přivedla spoustu nových věcí. Nicméně každá série musí mít nějakou hlavní zápletku, což v tomto případě nebylo splněno. Děj se pohyboval mezi různými body, přičemž dlouhou dobu nedokázal nikde zakotvit. Na konci bylo sice jasné, že hlavní linku tvoří boj Olivera a Emiko, ale 20 epizod předtím jsme podobnou jednotu nepociťovali.

Další kandidáti: malý záběr na Olivera, hlavní padouch, vývoj hlavních postav

Foto: CW

Diskuze /6

xflori01

Musím říct, že souhlasím s každým výběrem. A i s celkovým zhodnocením série, 1. část před Vánoci vynikající, 2. část sklouzla zase do velkého patosu. Flashforwardy se mi moc nelíbily, William je mi nesympatický v dětství i v dospělosti – kdyby tam nebyla Mia, tak by mě vůbec nebavily. Ještě bych dodal, že celý návrat Roye byl pro výsměch, po celou dobu mi tam přišel do počtu. Aspoň, že jsme se dočkali jeho agresivního a násilného chování, poté co byl oživen. Aspoň něco dobrého k rozvíjení jeho příběhu, co scénaristé vymysleli. Ale pořád lepší 2. polovina letošní série Arrowa, než 2. polovina letošní série Flashe :D

webmaster
5.6.2019 | 17:14:54
Stanley97

Rozhodně souhlasím s každým bodem :)

5.6.2019 | 22:05:56
palo123

Taktiez suhlas s textom.Ja som to s Arrow chcel po 5.serii zabalit,ale som celkom rad ze som to neurobil.Vazenie super,bavila ma aj linka z buducnosti.

6.6.2019 | 0:42:53
Uschi

Za mě teda největší vývoj měla Laurel2…

6.6.2019 | 8:15:05
Timik.

to fakt si niekto obľúbil Miu Smoak? ako neberiem názor nikomu, ale za mňa to určite nie je zaujímavá postava :D skôr otravná… ako sa to hovorí? aká matka, taká katka?

6.6.2019 | 8:59:17
DC Expert

Ale uvítal bych kdyby Cw udělala seriál Black Panthera

6.6.2019 | 11:32:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Arrow

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás