Arrow Prometheova identita byla konečně odhalena

Prometheova identita byla konečně odhalena

Prometheova identita byla konečně odhalena

Totožnost úhlavního padoucha této řady byla dlouhou dobu utajována, ale my už víme, kdo se pod jeho maskou skrývá. Pokud jste neviděli nejnovější díl seriálu Arrow, tak do článku pochopitelně nevstupujte.


23 5
4.3.2017

Prometheem jsme se poprvé setkali v prvním díle páté řady Legacy, kde se objevil v posledních sekundách. Od té doby jsme nevěděli, kdo se skrývá pod jeho maskou. Díky patnáctému dílu Fighting Fire With Fire to však konečně víme. Prometheem je státní návladní Adrian Chase, který je neustále po Oliverově boku, když je zrovna na radnici.

Tento tah byl od tvůrců skutečně nečekaný, ale jednalo se o velmi proplánovanou myšlenku. Už když bylo oznámeno, že se herec Josh Segarra ujme role Adriana Chase, tak u jeho postavy bylo jasně napsáno, že v komiksové předloze byl samozvaným strážcem jménem Vigilante. Později, během vysílání páté řady, byl herec Josh Segarra dotázán novináři, jaké je to běhat v seriálu Arrow v lyžařských brýlích, které má Vigilante. Segarra jim odpověděl tak, že z jeho odpovědi bylo jasné, že hraje Vigilanteho. Na špek jsme tvůrcům samozřejmě skočili i my, když jsme psali článek o tom, kdo je pod maskou Vigilanteho.


„Ano, použili jsme komiksovou předlohu k tomu, abychom fanoušky vedli jiným směrem. Chase je Prometheus, ale Vigilante skutečně existuje,“ řekl herec Stephen Amell. Ale jak tento blaf vznikl? „Věděli jsme, že tento rok tu chceme Vigilanteho a věděli jsme, co je Prometheus zač a jaký má původ. Věděli jsme, že to bude někdo, kdo se Oliverovi představí v dobrém duchu na radnici. Jednoho rána, když jsem zrovna vyšel ze sprchy a stál jsem před zrcadlem, tak jsem si řekl, že bychom Prometheovi mohli říkat Adrian Chase. Udělali bychom z něj státního návladního a všichni by jen čekali, kdy bude odhaleno, že je Vigilante. Tím by pak fandové nečekali, že je ve skutečnosti Prometheus,“ řekl tvůrce Guggenheim.

(Adrian a Oliver se tváří jako přátelé, ale ve skutečnosti jimi nejsou. Foto: CW)

Prometheus má Olivera omotaného kolem prstu od samotného začátku a téměř každý den stojí po jeho boku. Až Oliver zjistí, že Adrian je Prometheus, tak to pro něj bude velmi těžké. „Bude to tvrdé. Bude to tvrdší než u ostatních hlavních padouchů, protože tentokrát je to poprvé, co dojde k narušení osobního vztahu, protože Oliver bude zrazen někým, komu naprosto věřil. Pro Olivera to bude velmi těžké,“ řekl Marc Guggenheim.

Oliver zjistí Prometheovu totožnost už v nadcházejícím díle Checkmate. Ihned poté, co zjistí, kdo jím je, si řekne, že jakmile ho uvidí, tak ho zabije. Adrian se mu však vysměje, protože má ve svém zajetí ženu, na které Oliverovi záleží. Kdyby se Adriana pokusil zabit, tak by nezvítězil, protože by Susan zemřela.

Nevšední mystifikace pomocí komiksů tvůrcům vyšla skutečně na výbornou. Pokud jste jednotlivé díly sledovali pozorně, tak jste si mohli všimnout i několika dalších náznaků, že Adrian je Vigilante. Napomáhalo tomu mimo jiné i to, že způsob, jakým Vigilante mluví, je velmi podobný tomu, jak mluví Adrian.

Překvapila vás skutečná totožnost Promethea? Co na Adriana nyní říkáte?

Zdroje článku: EW, THR

Diskuze /48

Blahar

No já jim teda na špek neskočil! Jakej důvod by pak byl ututlávat Vigilanteho identitu v seriálu, když na veřejnosti hlásají, že Adrian je Vigilante… Kdyby tohle nedělali byl bych asi překvapenější­.. :D

#2 Stardos
překladatel
4.3.2017 | 14:03:33
Stardos

#1 Blahar: A co když to je pravý Adrian Chase? :D

#9 Blahar
4.3.2017 | 14:14:43
league

A kdo je Vigilante ?

4.3.2017 | 14:19:51
Ben111

Já se klidně přiznám, že mne dostali, ale bylo to příjemné překvapení. Konečně to zas trochu vypadá, že u toho tvůrci přemýšlí.

4.3.2017 | 14:31:50
azoxid

Já jsem jim na špek skočil. Skutečně jsem věřil tomu, že Chase je Vigilante a Prometheus je nějaká postava, kterou jsme v seriálu ještě nepotkali. Nakonec to bude asi naopak, protože už nám nezbývá moc hlavních postav, které by mohly být Vigilante. Beztak je to neuvěřitelný. Chase Oliverovi celou dobu nejvíc pomáhal a stál za ním. Jestli to bylo celý jen divadlo, tak teda brutální.

#9 Blahar #13 Billy the Kid
4.3.2017 | 14:40:42
Big_Boss

Já jsem tajně doufal, že to bude poprvé v seriálu prostě někdo s kým se Oliver zatím neviděl a nemá s tou osobou žádné vztahy. Prostě by si Prometheus sundal a masku a Oliver by si řekl, kdo to sakra je, tohohle týpka jsem ještě neviděl. Přišlo by mi to reálnější než aby každý velký záporák série měl nějaké vztahy s hlavním hrdinou

4.3.2017 | 14:42:09
Lex Luthor

Mě překvapili Adriana jsem jako Promethea vůbec netipoval, protože bylo oznámeno, že je to Vigilante.

#8 league #9 Blahar
4.3.2017 | 15:52:32
league

Hele co Když Vigilante bude Tommy Merlyn. Tohle by mě rosekalo :D
#7 Lex Luthor:

4.3.2017 | 16:07:47
Blahar

#2 Stardos: Vigilante možná bude Adrian Chase, ale s jinou tváří, to by šlo. :D
#7 Lex Luthor:
#5 azoxid: Pánové neříkejte mi, že jsem jedinej, komu to přišlo sakra podezřelý, že všichni vesele hlásají, že Adrian je Vigilante, ale v seriálu je to velký tajemství, na to snad nemusíte být detektiv! :D

#12 azoxid
překladatel
4.3.2017 | 16:13:19
league

V jedné epizodě sundá Oliver Vigilentemu masku si to nepomatujete ? Jinak to doopravdy může být bratr toho Churcha. Jak udělal atentát na Olivera protože mu to nakázal Church.

4.3.2017 | 16:17:33
WolverineCzE

Aby to nebyla Susan nebo Syn Claybourna nebo Adrian Chase pravý s maskou podobnou jak v Agenti SHIELD když hydra použila aby vypadala jedna jako Melinda May spíš ten Prometheus bude mít tu masku.

4.3.2017 | 17:34:40
azoxid

#9 Blahar: Zcela upřímně jsem tyhle „zprávy“ moc nesledoval, takže jsem nevěděl, že něco takového vesele hlásají.

#14 Blahar
4.3.2017 | 17:58:20
Billy the Kid

velice ale velice chabé odhalení promethea,
#5 azoxid: bylo to i dokonce na netu že je vigilante, ale je mi to jedno, je to prometheus, a pořád mám světlou naději že vigilante je někdo z ruska :)

4.3.2017 | 19:23:32
Blahar

#12 azoxid: To chápu, pardon. :D

překladatel
4.3.2017 | 19:55:47
Jojo150

skoda no…v kazde serii Arrowu se dozvíme vpodstatě identitu hlavniho zaporaka..v 1. Dark Archera, v 2. kdo se skrýval pod maskou co dával mirakuru (nevim jak se ted jmenoval) ve 3. kdo zabil Saru L. a jedinně ve 4. rade nebyl snad nikdo s tajnou identitou a ted odhaleni Promethea…tvurci by nas spis meli vic premyslet ;-)

4.3.2017 | 20:01:37
league

ale Vigilante byl v páté epizodě s s Churchem takže to bude jeho bratr.

4.3.2017 | 20:04:26
Holldir

Jen hňup který sleduje svůj první seriál mohl věřit tomu, že vigilante je Adrian. Já vám nevim, ale takovýhle moment je až přímo do očí bijící. kdyby vážně byl vigilante tak jaký by to bylo překvapení kdyby jste to tušili už od začátku. Opravdu jsem tam neviděl ani jeden náznak toho, že by to byl Adrian. A kdo říká, že tam ty náznaky jsou tak skládal hádanku od konce který byl špatný

Vigilante bude poedle mě někdo zcela cizí…a k tomu taky nemusíte být detektiv. Kolikrát zasáhl v seriálu? A kolikrát se stalo, že s eobjevili noví samozvanci jako nové postavy…taky párkrát. Tentokrát však udělali postavu kterou Oliver neveme do týmu a která jen zkomplikovala pár dílů konec, tečka hádanky

Fakt, že Prometheus je Adrian mě zarazila to ano. Myslel jsem si, že to bude někdo cizí jehož ksicht ukážou třeba mezi 16–18 epizodou ve flashbacích…ko­neckonců co mohl Oliver udělat Adrienovi, že po něm jde z osobních důvodů a očividně to Adrian neudělal z náhlého popudu, ale bylo to několikaleté plánování ne-li rovnou ještě cvičení a příprava na toto. Pravděpodobně někdo z minulosti která byla ještě před začátkem seriálu protože si nedokážu vybavit proč by po něm jinak šel. Co tak hroznýho mu mohl provést a hlavně jak o něm to všecko ví

#19 Stardos #20 Blahar #21 HellTsuku #22 Rubi #23 Restall #26 Scoop
4.3.2017 | 20:17:31
Holldir

A mimochodem já si nepamatuji, že by tvůrci někdy někde doslova napsali…Ano vigilante je Adrian. Tohle si nepamatuju. Je zcela běžné, že lidi neumí číst a chyták pochopí jinak než je přesně řečený…

4.3.2017 | 20:18:37
Stardos

#17 Holldir: Tak třeba fakt, že se objeví u jednoho muže Green Arrow a Viligante, když o pozici tohoto muže věděl jen Oliver a Adrian?

4.3.2017 | 20:49:58
Blahar

#17 Holldir: Zabil mu otce! :D O tom bylo celé zimní finále.. :D

překladatel
4.3.2017 | 22:08:50
HellTsuku

#17 Holldir: Vzhledem k tomu že v komiksu je Adrian Vigilante tak se tak nějak doufalo, že se v tomhle ohledu budou držet toho.

4.3.2017 | 22:16:00
Rubi

#17 Holldir: Hlavním naznakem samozřejme bylo to ze v komiksu se Vigilante jmenuje Adrian Chase a najednou voala na scene se objevi clovek jmenem Adrian Chase. Takze bylo jasny dat si to do souvislosti. Kde se tu najednou berou ty komentare ze jste to vsichni vedeli? Proc jste tu nepsali uz drive? Ja treba Adriana tipovala na Promethea do doby nez se objevil Vigilante. Pak uz ne

4.3.2017 | 22:21:48
Restall

#17 Holldir: Ona je to v celku blbost co si napsal. Poprvé jak se Adrian a Oliver setkali na radnici, tak se znali, Oliver spal s jeho bejvalkou. Taky byli spolu, když zautočil Prometheus. Sám Stephen Amell na FB říkal, že Adrian je Vigillante a to samé jeho představitel + je v komiksech, takže skoro nikdy nepředpokládal, že bude Prometheusem a ne Vigillantem. Taky nechápu, že berete za samozřejmost, že když vzal část hledí od Vigilanteho, že je Prometheus a ne on. Z toho vyplývalo spíš hlazení stop, než stopování…ale jo, lidi jsou najednou strašně chytří a bylo tak moc zřejmé, že je Prometheus, i když ti stejní psali, že Prometheus je absolutně někdo jiný…clap clap clap

#29 default
4.3.2017 | 22:28:15
Wulfi44

Na jednu stranu sice přiznávám, že jsem si myslel že Chase je Vigillante. I tak jsem, ale odhalením Promethea docela zklamán. Doufal jsem, že to bude někdo nápaditější, nebo zajímavější. Né jenom další vedlejší postava jako tomu bylo v 1. dvou řadách Flashe.

#25 Stardos
4.3.2017 | 22:37:52
Stardos

#24 Wulfi44: Adrian je hlavní postava ;)

#27 HellTsuku
4.3.2017 | 22:58:44
Scoop

#17 Holldir: Tady si zase někdo hraje na chytrýho. V prvních dílech jsem si říkal taky, že Prometheus je jasnej Adrian, ale říkal jsem si, že nebudu debil a nebudu tipovat na hlavního záporáka někoho kdo bije do očí, takže jsem si řekl že počkám a postupně se zněj vyklubal Vigilanty, protože vše ktomu vedlo, sám Stephen a představitel Adriana potvrdili, že bude hrát Vigilanteho. Navíc tomu nasvědčovaly i ostatní věci a děj seriálu.

V tomto videu je pár solidních teorií a podle mě nanich něco je a určitě to bude jedna znich → https://www.youtube.com/watch?… pro ty co neumí anglicky bohužel smůla. Napsal bych vám to, ale nato jsem moc línej.

4.3.2017 | 23:04:45
HellTsuku

#25 Stardos: On tím nemyslel člověka co jsme vlastně potkali v týhle sérii, ale myslel, že by tu mohl být člověk, kterého již dobře známe, ale třeba byl zklamán vším co dělal Oliver. V to jsem já třeba doufal.

5.3.2017 | 0:07:12
default
  1. Mo to teda docela nakrklo, bo chovani Promethea nesedi ke statnimu navladnimu. Proc by zabijel nevinne policajty a dalsi lidi? Vzdyt on je taktik a ne psychous, co zabiji kdekoho na potkani. Takove chovani a mysleni by prosaklo i do jeho zivota jako statni navladni.
  2. Vigilante je prece Paul!!! :D
5.3.2017 | 8:15:55
default

#23 Restall: jo, to me taky stve, dost der tam je. ale nejspise ani herci to nevedeli a producenti s tim prisli az po sprse pred nekolika tydny. :) Protoze takhle derave to nemohli napsat umyslne uz od zacatku. :( Aspon doufam.

#31 Stardos
5.3.2017 | 8:27:16
Thundeus

Já nikoho netipoval na nic a jen jsem se těšil na odhalení. Byl bych rád, kdyby Promethea neodhlalili vůbec, nechali ho zahaleného tajemstvím, ale vážně jsem si nemyslel, že to bude A.CH.

5.3.2017 | 9:53:23
Stardos

#29 default: Domyšlené to bylo od začátku. Jen skoro nikoho nenapadlo hledat vodítka, která by vedla k tomu, že je Prometheus.Nap­říklad naprosto briliantní vodítko, kterého jsem si všimnul až po odhalení: Prometheus zmanipuloval Olivera k zabití detektiva, jako Adrian zmanipuloval k tomu zakrytí a potom se to spustilo

#35 Restall
5.3.2017 | 10:04:22
Quinzel

Odhalení bylo trapné a zbytečné, nejdřív jsem si myslel že v masce je on, protože se snaží napodobit Promethea a pomoct Oliverovi a on je to nakonec opravdu on? Podle mě si to měli nechat pro sebe a odhalení udělat víc dramatické.

5.3.2017 | 10:17:47
Punisher bude trestať

Odhalenie Vigilanta bude zaujimavejsie, nez odhalenie Prometheusa, pretoze to prekvapenie naozaj nebolo, tusim som Adriana spojil s Prometheusom hned ako sa zacal objavovat.

5.3.2017 | 10:42:47
NickGrey

Já pořád tak trochu doufám, že je zatím vším víc. Např. že Prometheus/Adrian ve skutečnosti dělá pro někoho v pozadí. Tohle odhalení mi totiž přišlo dost nezajímavý.

5.3.2017 | 11:24:48
Restall

#31 Stardos: Tohle by udělal i kdyby nebyl Prometheus, je to logické a udělal by to skoro každý…včera jsem se díval na starší díly a vodítka tam opravdu nejsou, jen další díry co tam člověk nalezl

#36 Stardos
5.3.2017 | 11:32:06
Stardos

#35 Restall: Ano, možná udělal :) Ale asi v tom nevidíš tu propracovanost :) Zmanipuloval ho k zabití detektiva, jako Adrian nabídl zakrytí, potom to nechal vynést na povrch, chtěl aby to svedli na nebohého detektiva, jenže moc dobře věděl, že Oliver obětuje sám sebe. Provedl to aby ho zničil jako Prometheus, ale zároveň si vybudoval daleko větší důvěru jako Adrian. Prostě vše dává smysl, jen to nikoho nenapadlo hledat.

#39 Restall
5.3.2017 | 13:11:25
agent thompson

Vigilante je Thea Queen :D

5.3.2017 | 13:16:01
Harmasan

Je zajímavé jak je každý hned chytrý a píše, že to předpokládal :D

#42 Xavik
5.3.2017 | 13:43:32
Restall

#36 Stardos: Protože to tak ani ze začátku nebylo myšleno, stačí sledovat Stephanův FB, tam se vyjádřil, že ze začátku ani nevěděli kdo bude Prometheus

5.3.2017 | 13:48:38
Time Remnant

Mě příjemně překvapili :)

redaktor
5.3.2017 | 15:10:50
Fredy536

len aby to nebolo ešte pomenené hoši . Možno Adrian dlho v obleku nebude

5.3.2017 | 16:31:59
Xavik

#38 Harmasan: Vidím to úplně stejně, hlavně, že to tu nikdo předtím nepsal. :D

admin
5.3.2017 | 17:57:19
AvenjQ

Tak nedavalo to zmysel ked Vigilante zaútočil na Oliverovu limuzínu keby to je Chase tak prečo by to robyl.

5.3.2017 | 18:37:20
bossbast1

Ja som to vedel od prvej chvíle, čo som ho videl, že je Prometheus, bolo to neuveriteľne predvídateľné (nový herec + nový padouch). A asi pomohlo, že som nejak nečítal články o vigilantem.

6.3.2017 | 15:02:27
Revoemag

Vigilante by mohl být ten homomažel. Všechny postavy, krom Lance, Digga a Queenovic děcek by mohl umřít v hromadné autohavárii a další série by se mohla vrhnout v čase 5 let v před, kde by Oliver učil syna být killer. Jinak už to snad ani nebude mět cenu sledovat.

6.3.2017 | 17:17:52
gonzaer1

A Adrianův motiv? Jak Oliver zasáhl do jeho minulosti?

#47 Revoemag
6.3.2017 | 17:31:29
Revoemag

#46 gonzaer1: Když mu zasáhl svým „šípem“ do „terče“ Adrianovi staré :-D

6.3.2017 | 17:41:01
Adrian321

Je to šok pomáhal mu a zradil ho neuveřitelné

18.5.2017 | 15:12:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás