Arrow Rozhovor s hercem Nealem McDonoughem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Nealem McDonoughem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Nealem McDonoughem o jeho postavě

Damien Darhk, hlavní padouch čtvrté řady, se nám představil v prvních dvou epizodách. Co můžeme čekat dál? To nám prozradí následující rozhovor se samotným představitelem Nealem McDonoughem.


29 0
19.10.2015

Jaký máte názor na Damiena Darhka?
Naprosto nepochopený. (směje se) Ne, dělám si legraci. Je to megaloman, který chce vládnout světu a každý, kdo se mu postaví do cesty, bude rychle sužován následky, nebo bude mučen. Jeho cílem je vláda nad světem. A to je skvělý, protože se ke každému chová, jak kdyby byli o úroveň níž. Baví mě ho hrát. Pořád si říkám, že je to příběh, který vznikl díky komiksům, takže se do svého hereckého projevu snažím vložit komediální prvky. Kdybych ho hrál jako naprosto temného, tak by ho nikdo nechtěl sledovat. Hraji ho jako devítiletého chlapce, který když nedostane zmrzlinu, dostane naprostý vztek. Snažím se ho udělat jako Lexe Luthora, prostě svým způsobem zábavného a komického. Zároveň ho nedělám tak temného, prostě ho dělám více zábavného.

Dočkáme se jeho historie a toho, jak získal své schopnosti?
Zvláštní, že to říkáte. Právě jsem telefonoval s Marcem Guggenheimem, kde jsme tohle řešili. Dozvíme se o něm více a uvidíme, proč je tím, kým je. Na to se dost těším. Je na něm skvělé, že byl menší postavou v DC komiksech, ale díky skvělé mysli Marca Guggenheima mohl přijít do města, kde vytvoří něco hodně velkého. Opravdu se těším, zatím to bylo zábavné. Ani nemohu popsat slovy, jak mě baví tu být. Jsem jako dítě v cukrárně.


Myslíte, že má nějaké slabé stránky?
Ano, má. Jeho ego z něj v určitém okamžiku dostává to nejlepší. Když něco opravdu chce a někdo jiný zjistí, že to tak je, zapracuje na tom, aby mu to vzal. Takhle to funguje u dobrých i špatných lidí. V určitém okamžiku z něj dostanu to nejlepší.

(Anarky a Damien Darhk. Foto: CW)

Co nám můžete říct o organizaci H.I.V.E.?
Je super. V podstatě těm lidem dávám lék, díky kterému udělají vše, co jim řeknu, aby udělali. Je to podobné jako kdybych jim dal vypít Kool-Aid* a oni by řekli: „Jasně,“ a jejich mozky by přestaly pracovat. Pak bych řekl: „Jděte ven a zabijte tam těch šest chlápků. Já si zatím dám sklenku vína.“ Je to tak absurdní, že kdybych to hrál až moc vážně, sám bych byl absurdní. Damien je jakýsi diktátor a uvědomuje si, že může dělat, co chce a nikdo ho nemůže zabít.

Je snad nesmrtelný?
Není, ale když si v první epizodě pořezal ruku, tak ať už se stalo cokoliv, rána se mu zahojila. Pokud na něj vystřelíte, tak letící kulku odrazí na vás. Pokud se mu pokusíte ublížit, tak vás zničí. Pokud se vás dotkne, zemřete. Pokud někdo bude chtít ovládnout svět, tak Damien ho bude chtít ovládnout rychleji.

Pokud vím, kapitán Lance nevypil Kool-Aid. Čím mu Darhk vyhrožoval?
Jeho dětmi. Ujistí se, že mu jeho rodina zaplatí, pokud nebude Lancova věrnost stoprocentní, a to se taky stane. Jejich scény jsou stále víc a víc temnější. Je skvělé hrát s Paulem, je fantastický.

Jak bude vypadat další setkání mezi Damienem a Green Arrowem?
Velice zapeklitě. Pokud se budeme bavit o druhé, třetí a čtvrté epizodě, tak se Damien bude snažit s Oliverem Queenem spřátelit, ale nevyjde mu to. Jejich scény jsou temné a asi v polovině série bude souboj se všemi dostupnými prostředky. Uvidíte skvělé věci.

(Damien a jeho nevšední schopnosti. Foto: CW)

Ví Damien, že Oliver je Green Arrow, když se s ním snaží spřátelit?
Ne, neví o tom.

Jaký je podle vás Damienův cíl a jak daleko je pro dosažení ochoten zajít?
Pokud má zničit celý svět, tak ho nic nezastaví. Je megaloman, nikdo ho nezastaví. Pokud jde o jeho komedii, postupem času je čím dál tím trpělivější a dětinský. Už teď se k tomu blížíme, ale v druhé polovině čtvrté řady bude opravdu zábavné hrát Damiena. Už se nebude chovat tak kultivovaně jako v první polovině čtvrté série. Ke konci, jsem si jistý, bude naprosto šílený.

Čím se tato role liší od těch, které jste doposud hrál?
Je naprosto precizní. Ví přesně, co chce a dostane to. Zahrává si s lidmi a užívá si své moci, kterou má, a bolest, kterou některým lidem působí. Nikdy jsem nehrál tak mocnou postavu. Je to super, užívám si to.

Původní rozhovor naleznete na stránkách EW.

*americký nápoj, více

Diskuze /1

georgezz

Líbí se mi jak otevřeně o všem mluví, žádné mlžení, kdosi by to mohl považovat za spoilery. Je to pan Herec.

21.10.2015 | 7:31:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás