Assassin's Creed Kenway sága: Jak příběh pokračoval

Kenway sága: Jak příběh pokračoval

Kenway sága: Jak příběh pokračoval

Dneska se podíváme na další hry, které patří do tzv. Kenway ságy – tedy příběhů, které jsou spojeny s rodinou Kenwayových. Připomeneme si, co zásadního se v dílech stalo a jak Desmondův příběh pokračoval.

8 0
28.6.2016

Assassin's Creed III

Rok vydání: 2012
Lokace: Londýn, Boston, Washington
Období: 18. století (období Americké revoluce)
Hlavní postava: Ratonhnhaké:ton (Connor Kenway)

Po spoustu času strávených s Altairem a Eziem se přesouváme ke Connorovi, který je synem templáře z Anglie a indiánky z Ameriky. Desmond Miles pokračuje na své výpravě zachránit svět, nejdříve se ale musí vydat do tajemného chrámu, od kterého potřebuje klíč. Na klíč ve formě amuletu na svých cestách narazil právě Connor a tak se Desmond rozhodne sledovat osud dalšího svého předka.


Connor to neměl v mládí lehké. Jeho vesnice byla vypálena templářem Charlesem Lee a jeho matka při požáru zemřela. Connor se proto dle rady Juno vydává na asasínskou cestu a k boji ho vycvičí Achilles Davenport (jedna z hlavních postav Assassin's Creed: Rogue). Connor se setká také se svým otcem Haythamem, se kterým na nějaký čas spolupracuje. Už když to vypadá, že asasín a templář si mohou vzájemně pomoci, situace se vyvine jiným směrem a Connor se postaví svému otci, kterého poráží.

Ve své finální zkoušce se Connor postaví Charlesovi, kterého zabíjí a získává amulet k tajemnému chrámu, do kterého se pokouší dostat Desmond. Connor zakopává amulet v Achillesově hrobě, který vykope o několik desítek let později Desmond. Když se Desmond dostane do chrámu, Juno a Minerva s ním obě manipulují. Desmond se rozhodne věřit Juno, zachrání svět, ale bohužel umírá. My tak nezjišťujeme, zda Juno měla pravdu, nebo si chtěla svět podmanit pro sebe, jak Desmonda varovala Minerva.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed III.

(Connor je napůl angličan, napůl indián. Foto: Ubisoft)

Assassin's Creed: Liberation

Rok vydání: 2012
Lokace: New Orleans
Období: 18. století (období před revolucí, španělé ovládnou Louisianu)
Hlavní postava: Aveline de Grandpé

Hlavní postavou Liberation je Aveline, dcera bohatého francouze a chudé ženy z Afriky. Během procházky městem se Aveline ztratí její matka, kterou v dalších letech nemůže najít. Aveline si přesto žije na své poměry dobře, žije u svého otce a nevlastní matky Madeleine. Aveline soucítí s otroky v New Orleans a nelíbí se jí, jak s k nim lidé chovají. Zvlášť když ví, že i její matka byla otrokyní. Proto se rozhodne stát asasínkou, která bude ve městě bojovat za obyčejný lid.

Aveline je cvičena Agatém v nedaleké bažině blízko New Orleans. Během svých výprav se utká například s bývalým asasínem Baptistem, který tajně uzavřel dohodu s Templáři, aby získal místo v řádu. Aveline také následně zjistí, kam mizí otroci v New Orleans a mezi nimi nachází i svou dlouho ztracenou matkou. Aveline se přesto bude muset utkat s dalšími zrádci v jejích řadách.

Bojuje i se svým učitelem Agatém, kterého je nucena zabít jen z toho důvodu, že celou dobu Aveline žila s templáři v jednom domě, což Agaté po nabytí této informace není schopný rozdýchat. Toto odhalení hráč zjišťuje až na konci hry, kdy se dozvídá, že Avelinina nevlastní matka Madeleine je mocnou templářkou, která celý život manipulovala s Aveline, aby ji postrkovala blíž a blíž k templářskému řádu. Ve finálním souboji Aveline porazí svou nevlastní matku. V jedné misi blízko New Yorku se Aveline dokonce setká i s Connorem.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed: Liberation.

(Zde můžeme vidět téměř všechny hlavní postavy série. Foto: Ubisoft)

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rok vydání: 2013
Lokace: Okolí Karibiku
Období: 18. století (období vrcholu pirátství v Karibiku)
Hlavní postava: Edward Kenway

Další díl předchází třetímu dílu a tentokrát se přesouváme do Karibiku. S Desmondem Milesem se už bohužel nesetkáváme, jen na maličký okamžik spatříme jeho mrtvé tělo. Genetické vzpomínky Edwarda Kenwaye si tentokrát prohlížíme přes utajenou osobu. Edward je otcem Haythama Kenwaye a dědečkem Connora, který je hlavním hrdinou třetího dílu. Hned v úvodu se dozvídáme, že Edward je obyčejným pirátem, který v boji zabije asasína.

Edward si vezme jeho oblek, ampulku s krví a dopis, ze kterého zjistí, že asasín byl zrádce a chtěl záhadnou ampulku předat templářům. Edward se rozhodne misi dokončit, protože doufá jako správný pirát, že od templářů dostane odměnu za doručení ampulky. Děj nakonec nabere obrátky a i když Edward ampulku odevzdá, ve hře se občas utká s templáři.

Na Havaně také osvobodí templářského zajatce Adéwalého, který se stal tak oblíbenou postavou, že mu vývojáři nakonec věnovali celé DLC s názvem Freedom Cry. Adéwalé se stane prvním důstojníkem Edwardovy lodě Kafka. Později se Edward naučí smýšlet jako asasín a zabije templáře Laurena Torrese. Na malý okamžik ve hře zahlédneme i Haythama.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed IV: Black Flag.

(Edward je spíše pirátem než asasínem. Foto: Ubisoft)

Assassin's Creed: Rogue

Rok vydání: 2014
Lokace: New York, oblast severního Atlantiku
Období: 18. století (období Sedmileté války)
Hlavní postava: Shay Cormac

Rogue se odehrává během 18. století po Assassin's Creed IV: Black Flag a několik málo let před Assassin's Creed III. Hlavní postavou je asasín Shay Cormac, který byl se svým přítelem z dětství Liamem O'Brienem přiveden před bratrstvo asasínů. Shay operuje pod Achillesem Davenportem, v té době ještě čilým asasínem, jenž se stane jednou budoucím mentorem Connora.

Poté, co Shay pozná sílu Kousku ráje a naprostou sobeckost asasínů, rozhodne se řád nadobro opustit. Pomaličku si najde cestu k templářům, kde se seznámí s Haythamem Kenwayem, otcem Connora. Následně Shay zabíjí své bývalé asasínské přátele včetně Adéwalého, bývalého otroka, kterého osvobodil ve čtvrtém díle Edward Kenway.

Assassin's Creed Rogue uzavírá Kenway ságu. Zde naposledy vidíme Haythama, Adéwalého či Achillese, o kterém se konečně dozvíme, jak byl zmrzačen. Rogue je zároveň prequelem k Unity. V poslední misi se Shay vydává do Versailles, kde zabije asasína Charlese Doriana, otce Arna Doriana, hlavního protagonisty Unity. Na kratičký okamžik máme možnost vidět právě Arna a i jeho kamarádku Élise, která v dalším pokračování také vystupuje.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed: Rogue.

Diskuze /2

VONDRUS1

Arrno je protagonista a ne Antagonista

#2 tom99
29.6.2016 | 12:13:31
tom99

#1 VONDRUS1: Máš pravdu. Opraveno :-)

webmaster
29.6.2016 | 13:21:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy z filmů

Reklama

Zajímavosti

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Skoro se i zdá, že filmy podle herní předlohy jsou zakleté. Zatím žádný takový film nedokázal napodobit úspěch předcházejících herních titulů. Nepovedlo se to ani snímku Assassin's Creed v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem. Ten nyní prozradil, co se nepovedlo.

Nejlepší film

Reklama

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Všichni zřejmě nedočkavě očekáváme další příběh asasínů, který se bude odehrávat v Řecku. Jenže co bude dál? Možná pro vás máme odpověď, kam se podíváme s našimi hrdiny v další hře. Chytří fanoušci hraním předchozích her našli skrytý odkaz, který vede k velice zajímavým myšlenkám.

Narozeniny