Assassin's Creed Počátky her s tématikou Assassin's Creed

Počátky her s tématikou Assassin's Creed

Počátky her s tématikou Assassin's Creed

První hra Assassin's Creed vyšla v roce 2007 a okamžitě se stala úspěšnou. Hra na motivy asasínů v nekonečném boji proti templářům oslnila fanoušky po celém světě. Dneska se podíváme na příběhy první hry a na trilogii, která mapuje osudy Ezia.

10 0
27.5.2016

Počáteční myšlenka

Tvůrci v Ubisoftu chtěli vytvořit středověký příběh, který zároveň obsahoval i moderní prvky civilizace. Proto přišli s tajemnou organizací Abstergo, která je místy nápadně podobná vyvojářskému studiu Ubisoftu. Následně byl vymyšlen přístroj Animus, přes který subjekt dokáže prohlížet genetické vzpomínky svých předků z dávné minulosti.

Uvedení do děje

Následující řádky mapují to nejzásadnější a nejdůležitější z her, proto pokud jste hry nehráli či si nechcete vyzradit hlavní zápletku, přestaňte číst.


Assassin's Creed

Rok vydání: 2007
Lokace: Masyaf, Jerusalem, Acre, Damascus
Období: 12. století (období Třetí křížové výpravy)
Hlavní postava: Altair Ibn-La'Ahad

První díl mapoval osudy barmana Desmonda, který byl unesen společností Abstergo za účelem získání konkrétních vzpomínek jeho předka. Desmond se tak vydává skrze přístroj Animus do 12. století, kde aktuálně probíhala třetí křížová výprava. Desmond tak sleduje osudy svého přímého předka Altaira Ibn-La'Ahada, člena asasínského řádu.

Altairovým úkolem je zneškodnit templářské vůdce, kteří touží získat Kousek ráje, artefakt z vyspělé civilizace, který dokáže klamat lidskou mysl. Až v samotném závěru se Altair dozví, že tím největším padouchem je jeho nadřízený Al Mualim, který chtěl Kousek ráje pro sebe, a usiloval o odstranění potencionálních hrozeb. Desmond v současnosti zase zjišťuje, že zaměstnanci Absterga jsou novodobí templáři, kteří chtějí skrze Desmonda najít ukrytý Kousek ráje – právě ten, který získal ve 12. století Altair.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o první hře Assassin's Creed.

(Hlavní postavy série. Foto: Ubisoft)

Trilogie o Eziovi

Assassin's Creed II

Rok vydání: 2009
Lokace: Benátky, Florencie, Toskánsko, Forlí, Montergiorni
Období: 15. století (období Italské renesance)
Hlavní postava: Ezio Auditore da Firenze

Ve druhém díle se setkáváme opět s Desmondem, který uprchl ze společnosti Abstergo. Aby se vyrovnal novodobým templářům, se Desmond vydává skrze vzpomínky jednoho z dalších svých předků do Itálie za dob Renesance. Zde žil Ezio Auditore da Firenze, hlavní protagonista tří her. Ezio ve svém mládí utrpěl těžkou ztrátu, když jsou jeho otec a bratr popraveni. Otec mu však zanechá asasínské dědictví, a tak se Ezio vydává na cestu nájemného vraha a začne bojovat proti mocné rodině Borgiům, templářům v Itálii.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed II.

Assassin's Creed: Brotherhood

Rok vydání: 2010
Lokace: Řím, Montergiorni
Období: 16. století (období Italské renesance)
Hlavní postava: Ezio Auditore da Firenze

Ezio je již zkušeným asasínem, ale i tak ho dokáže překvapit lstivý Cesare Borgia, který zaútočí na vilu Aditore a zabije Eziova strýčka Maria. Ezio tak opět obléká kostým a vydává se do Říma, kde vycvičí novou generaci asasínů, a postupně rozšiřuje svůj vliv v Itálii. V samotném finále se utká s Cesarem a získá zpět ukradený Kousek ráje. Ten ale Ezio považuje za příliš mocný a tak se ho rozhodne ukrýt. Na stejném místě ho nachází v současnosti Desmond Miles, který mezitím pocítí, jaké to je být kontrolován Kouskem ráje.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed: Brotherhood.

(Ezio bojující proti templářům. Foto: Ubisoft)

Assassin's Creed: Revelations

Rok vydání: 2011
Lokace: Masyaf, Konstantinopole
Období: 16. století (za doby Osmanské říše)
Hlavní postava: Ezio Auditore da Firenze, Altair Ibn-La'Ahad

Ezio ví, že Desmond ho nějakým způsobem může slyšet a vidět. Neví, jak mu má přesně pomoci, proto usoudí, že půjde po stopách svého předka Altaira, který během 12. století také našel Kousek ráje. Ezio se vydává do Masyafu a Konstantinopole, kde Altair někde ukryl pět klíčů, které Eziovi pomohou otevřít Altairovu knihovnu. Po mnoha nesnázích Ezio knihovnu skutečně otevře, a Desmond se tak díky němu dozvídá, co se v současnosti může stát s celým světem.

Více o hře se dozvíte z našeho samostatného článku o hře Assassin's Creed: Revelations.

Jaká hra se vám doposud líbila a kdo je vaše nejoblíbenější postava? Příště se podíváme na ságu o rodině Kenwayových, která mapuje hry

Diskuze /12

Taran

Počáteční myšlenka taky byla že to měl být bodyguard prince z persie

27.5.2016 | 17:03:54
Anckrst

Z týchto 4och hier AC:B ale inak celkovo Black Flag. Unity, Rouge, Syndicate som nehral lebo by som to nerozbehol asi.

#3 Blackhand47XD
27.5.2016 | 17:51:10
Blackhand47XD

#2 Anckrst: Rogue je optimalizovaný hodně dobře, dokonce zabírá i minimum místa na disku.

#4 téčko171
webmaster
27.5.2016 | 18:26:41
téčko171

Tome, mohl bys mi, prosím říct, jaký je smysl tohoto článku? To, co to hráli, vědí, o co tam jde, těm, co to nehráli, jsi právě důsledně vyspoileroval všechny 4 hry. :-O

#3 Blackhand47XD: Yep. Rogue je optimalizovaný hodně dobře, dokonce mnohem lépe, než Black Flag. I na slabším počítači přede jak kotě.

#5 PecaCZE #7 tom99
webmaster
27.5.2016 | 18:37:44
PecaCZE

#4 téčko171: Kdo nehrál X let starý hry a nechce spoilery, tak by asi nečetl článek o Assassin´s Creed. Informujete o filmu, tak jsem chtěl dát informace pro ty co nehrály hry. Snadný…

#6 PecaCZE
27.5.2016 | 20:59:17
PecaCZE

#5 PecaCZE: *sem

27.5.2016 | 20:59:41
tom99

#4 téčko171: Článek má informovat o prvních čtyřech hrách a připomenout, co se tam vlastně dělo. Možná by ses divil, ale spousta lidí lehce zapomene, co se dělo ve hře v desátém pokračování někdy před X lety. Navíc jsem chtěl představit naší novou sekci „Hry“, kde je detailněji zpracována a popsána každá hra, kde se čtenář dozví víc…

webmaster
27.5.2016 | 23:26:42
Ladoborec

Revelations je legendaaaaaarna hra. ked Ezio najde Altaira.

#9 Blackhand47XD
28.5.2016 | 19:03:01
Blackhand47XD

#8 Ladoborec: Po Black Flag je Revelations druhý nejlepší díl. :)

#10 tom99 #12 Achrimandrita
webmaster
28.5.2016 | 19:55:20
tom99

#9 Blackhand47XD: Ty jo, tak já mám asi naopak. Revelations mi přijde hrozně odfláknutý díl, i třeba jen grafikou. Rozhodně to ale mělo jeden z nejlepších trailerů na hry vůbec :-) Ale Revelations mě celkově moc nebavilo, jen konec v knihovně byl parádní. Moje srdcovka je Brotherhood, hra mě dokázala úplně pohltit a Cesare byl skvělý záporák…

webmaster
29.5.2016 | 9:22:44
ranys250

za mne to je určitě broderhood, 3, black flag, rogue :) jinak fakt mám rád celou ságu AC :D

29.5.2016 | 10:56:39
Achrimandrita

#9 Blackhand47XD: Black Flag je super, ale nechápu proč ho lidi označují jako nejlepší díl, série je založená na příběhu a ten mají podle mě nejlepší první čtyři díly. V Black Flag se příběh v současnosti nehne ani o píď a v minulosti je sice super, ale už to nemá moc AC feeling. Za mě je nejlepší Eziova trilogie (beru to jako takový jeden mega díl :D).

14.6.2016 | 16:43:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy z filmů

Reklama

Zajímavosti

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Skoro se i zdá, že filmy podle herní předlohy jsou zakleté. Zatím žádný takový film nedokázal napodobit úspěch předcházejících herních titulů. Nepovedlo se to ani snímku Assassin's Creed v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem. Ten nyní prozradil, co se nepovedlo.

Nejlepší film

Reklama

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Všichni zřejmě nedočkavě očekáváme další příběh asasínů, který se bude odehrávat v Řecku. Jenže co bude dál? Možná pro vás máme odpověď, kam se podíváme s našimi hrdiny v další hře. Chytří fanoušci hraním předchozích her našli skrytý odkaz, který vede k velice zajímavým myšlenkám.

Narozeniny