Assassin's Creed Základní informace o hře Assassin's Creed II

Základní informace o hře Assassin's Creed II

Základní informace o hře Assassin's Creed II

Assassin's Creed II je sandboxová akční stealth videohra vytvořená Ubisoftem a vydaná roku 2009. Vyšla pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Ve hře se vydáme do italské renesance, kde mladý Ezio se musí vyrovnat se ztrátou svého otce a bratra.

2 0
10.5.2013

Přímé pokračování Assassin's Creed se zaměřuje opět na Desmonda poté, co utekl z Abstergo Industries za pomoci zaměstnankyně Lucy Stillmanové. Ve snaze zničit Abstergo a novodobé templáře, Desmond používá nový typ Animu, aby se vžil do DNA svého předka Ezia Auditore da Firenze, který žil v Itálii v období renesance. Příběh začíná, kdy se Ezio stane asasínem hned poté, co byla jeho rodina zrazena. Hra nabízí rozsáhlá nádherná italská města a jejich okolí.

Pro úspěch a oblíbenost postavy Ezia byly vydány další dvě samostatné pokračování (Assassin's Cre­ed: Brotherhood a Assassin's Creed: Revelations), které rozvíjí dál jeho život.


Assassin’s Creed II je velmi podobné svému předchůdci. Hra má nelineární příběh a nabízí volné prostředí danými oblastmi Itálie, po kterých se může hráč pohybovat. Animus je nahrazen novějším Animem 2.0, který na rozdíl od prvního nabízí herní databázi informací o historických památkách, charakterech, službách a glyfech. Orlí vidění bylo upraveno i pro třetí osobu, což umožňuje Eziovi jej používat při pohybu. Ve hře také působí mladý Leonardo da Vinci, který pomáhá s překladem stránek kodexů zanechaných od Altaïra umožňující vylepšovat zbraně. Ostatní zbraně jako meče, dýky a palice mohou být zakoupeny ve hře v obchodech, díky novému ekonomickému systému. Navigace je nyní vylepšena tak, aby Ezio mohl plavat, ale také se plavit na gondole nebo jezdit na koni a nebude chybět ani létající stroj od Leonarda přístupný v herních misích.

Monteriggioni, kde se nachází rodinná vila Auditoriů, slouží pro Ezia jako ústředna fungující na ekonomickém systému. Může zde kupovat a vylepšovat nemovitosti, a tím si navyšovat příjmy, které mu poté plynou každých dvacet minut do kasy. Za renovované a vylepšené obchody v Monteriggioni dostává Ezio slevy na vybraná zboží. Příjmy jdou také navýšit zakoupením obrazů, zbrojí a zbraňových setů, spolu s kolekcí různých předmětů. Všechny pak tyto zakoupené položky jsou vystaveny po celé vile.

Bojový systém byl vylepšen v mnoha ohledech, včetně odzbrojení protivníka. Dále byla přidána možnost se krýt pod vodou a nosit specifický plášť, který reaguje na určitou skupinu lidí podle vzhledu pláště. Nadále je možné zabíjet lidi z krytů a uchopit je a házet s nimi. Objevují se i nové speciální jednotky, které jsou silné nebo silnější než jiné, jako jsou například těžkooděnci a je možné využívat zloděje, kurtizány a žoldnéře k oklamání nepřátel nebo boji s nimi. Zdraví je odvozováno dle synchronizace a drobná zranění se sami po chvíli vyléčí, ovšem těžká zranění jsou třeba vyléčit pomocí pouličních doktorů nebo pomocí léků, které jsou od nich k zakoupení.

Za zabíjení a další akce se Eziovi přidává míra známosti, je-li dosažena maxima, Ezio bude pronásledován hned na vidění od strážných. Aby se tomuto předešlo, je možné strhávat plakáty ze zdí, uplácet heroldy nebo vraždit zkorumpované úředníky.

Thumbnail Play icon

Diskuze /1

Venous4

Jo jo druhej dil byl lepsi a navic ho natahli na tri hry :)

27.6.2016 | 9:27:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy z filmů

Reklama

Zajímavosti

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Skoro se i zdá, že filmy podle herní předlohy jsou zakleté. Zatím žádný takový film nedokázal napodobit úspěch předcházejících herních titulů. Nepovedlo se to ani snímku Assassin's Creed v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem. Ten nyní prozradil, co se nepovedlo.

Nejlepší film

Reklama

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Všichni zřejmě nedočkavě očekáváme další příběh asasínů, který se bude odehrávat v Řecku. Jenže co bude dál? Možná pro vás máme odpověď, kam se podíváme s našimi hrdiny v další hře. Chytří fanoušci hraním předchozích her našli skrytý odkaz, který vede k velice zajímavým myšlenkám.

Narozeniny