Assassin's Creed Základní informace o hře Assassin's Creed: Syndicate

Základní informace o hře Assassin's Creed: Syndicate

Základní informace o hře Assassin's Creed: Syndicate

Poslední herní titul z hlavní série, kterého jsme se dočkali, byl Assassin's Creed: Syndicate z roku 2015 a ten se tentokrát soustředil na dvě postavy najednou. Centrem dění je tu Londýn, který hráč postupně osvobozuje od templářů. Pojďme si o této hře shrnout vše důležité.


13 0
1.2.2017

Vznik

Hra Assassin's Creed: Syndicate byla k dostání k prodeji 23. října 2015 pro Playstation 4 a Xbox One, 19. listopadu 2015 vyšla hra pro stolní počítače. Za jejím vývojem stojí opět studio Ubisoft, které vytvářelo hru přes dva roky. Už na začátku vývoje se studio rozhodlo, že hra bude mapovat nový příběh s novými hrdiny.

Hlavní změnou hry oproti svým předchůdcům je možnost hrát za dvě postavy. V popředí příběhu jsou sourozenci Jacob a Evie Fryeovi, mezi kterými můžete libovolně přepínat. Pokud je vám tedy nějaká postava sympatičtější, můžete většinu hry odehrát za ni. Samozřejmě můžete některé mise hrát pouze za Jacoba a některé zase jen za Evie.


Levelování postav probíhá současně, takže se člověk nemusí bát, že by jednu postavu měl silnější než druhou. Každá postava se zaměřuje na trochu odlišný styl boje a specializaci různých předmětů. Zatímco Jacob je spíše ostřílený střelec, Evie je zase mistryně ve vrhání nožů. Nově si nyní můžete se svou postavou sundavat a nandavat asasínskou kápi.

(Hlavní postavami jsou Jacob a Evie Fryeovi. Nezapomeňte ohodnotit postavy. Foto: Ubisoft)

Pokud jste hráli předchozí hru Assassin's Creed: Unity, tak víte, že hra obsahovala až neobvykle moc vedlejších misí a sbíracích předmětů. Bylo velice obtížné dokončit hru na 100% synchronizaci, či vůbec se k této hranici nějak razantně přiblížit. Misí a sbíracích předmětů v Syndicate ubylo, ale i tak vám hra nabídne spoustu hodin hraní navíc.

Znovu se sbírají chyby v Helixu či otvírají truhly, i když v Syndicate už to jde poměrně snáze než v Unity. Do hry se vrátilo klasické zabírání území na styl Borgia Tower ze hry Brotherhood. Pokud jednou území dobyjete, nemusíte si ho obhajovat jako v Revelations. Na koni se tentokrát jezdit nedá, ale nově jsou k dispozici kočáry, se kterými je spojena celá řada hlavních i vedlejších misí.

Úkrytem asasínů je vlak, který jezdí po celém Londýně. Pár misí se dokonce odehrává i ve vlacích. Ve hře nechybí ani skutečné historické osobnosti, se kterými je spojena celá řada misí. Mezi nejznámější patří asi přírodovědec Charles Darwin a spisovatel Charles Dickens. Během hry potkáme ale i další, méně známé historické postavy.

Kdy a kde se hra odehrává?

Příběh se odehrává v roce 1868 v Londýně, tedy zhruba sto let po událostech hry Assassin's Creed: Unity. Hra je zasazena do viktoriánského období, tedy doby vlády královny Viktorie, která trvala od roku 1837 až do roku 1901. Jedná se o období, kdy se Londýnu velice dařilo. Viktoriánská doba je plná průmyslových inovací a rozvoje vzdělávání střední třídy.

Tato doba je označována za období míru, prosperity, ekonomické, koloniální a průmyslové konsolidace. Toto období narušila pouze krymská válka, ale hra se odehrává až 12 let po ní. I když se příliš neválčilo, v této době docházelo ke spoustě politických reforem a rozšiřování volebního práva.

(Londýn byl ve hře zpracovaný dobře. Foto: Ubisoft)

V architektuře vládla novogotika, velikým technologickým krokem vpřed byla výstavba kanalizace na základě návrhu Josepha Bazalgetta. Bazalgette projektoval i rekonstrukci nábřeží řeky Temže, kam se hráč hry také vydá. I přírodní vědy dostaly mnohem větší obrysy díky publikaci O původu druhů (1859) od Charlese Darwina, se kterým se hlavní hrdinové ve hře také setkají.

Každá doba má i své stinné stránky a není tomu jinak ani u viktoriánského období. Do Londýna a do dalších průmyslových měst se stěhovala celá řada lidí, čímž se začala snižovat základní mzda. Obyvatelé měst tak měli velice nízkou životní úroveň, nebylo prakticky kde bydlet a děti byli nuceny pracovat více 12 hodin denně a přispívat do rodinného rozpočtu. Naštěstí vešel v roce 1847 v platnost zákon, který snížil maximální pracovní dobu dětí a dospělých pracujících v textilních továrnách na 10 hodin.

I tak toho většina podnikatelů zneužívala. Děti pracovaly za velice těžkých podmínek (určitá část vedlejších misí ve hře je věnována osvobozování dětí). Doba je také známá rozmachem prostituce, za což mohla především britská armáda. Jelikož se voják nemohl ženit, armáda podporovala prostitutky, které uspokojovaly mužskou touhu. Jednalo se o zcela normální a běžné řemeslo. Vše změnila až revolucionářka Josephina Butlerová, která bojovala za práva žen.

Příběh

Pokud jste hru nehráli, nebo si nechcete kazit překvapení, nečtěte dál. Následující řádky obsahují spoilery ze hry.

Příběh se soustředí na dvojčata Jacoba a Evie Fryeovi, kteří se společně vydávají do Londýna, jenž je pod vlivem templářů. I když město vzkvétá, templáři používají hrozivé metody, jak dosáhnout svých cílů. Navíc velmistr Crawford Starrick si chce celé město podmanit pomocí dalšího Úlomku ráje, takzvané Záštity ráje, díky němuž se stane prakticky nesmrtelným.

O Záštitu by se ale musel dělit s ostatními templářskými vůdci, takže mu de facto přijde vhod, že Jacob Frye zabíjí jednoho vůdce po druhém. Zatímco Jacob je toho názoru, že město bude osvobozeno, pakliže v něm nebudou žádní templáři, Evie hledí víc do budoucnosti a chce templářům zabránit, aby našli Záštitu. Společně se sympatickým asasínem Henrym Greenem tedy pátrají po dalším Úlomku ráje.

(Jacob se se svým gangem chystá zaútočit na Mizery. Foto: Ubisoft)

Jak příběh pokračuje, Jacob založí ve městě svůj gang Věže. Společně s nimi osvobozuje jednu čtvrť za druhou od vlivu Mizerů, templářského gangu, který se pohybuje všude po městě. Starrick tak postupem času ztrácí ve městě vliv, ale i když mu to Lucy Thorne, asi jeho nejbližší družka, říká, Starricka vše nechává chladným a nevidí v sourozencích Fryeových až tak velikou hrozbu.

Evie nakonec odhalí, že Záštita ráje se skrývá pod Buckinghamským palácem. Jacob složitě získá pozvání na bál, který se v paláci pořádá. Právě v tento významný moment chce Starrick ukrást Záštitu a ovládnout celý Londýn. Evie, Jacob a i Henry Green v tom Starrickovi zabrání a Crawforda zabijí. Společně všichni usoudí, že Záštitu nechají stále schovanou v jeskyních pod palácem.

Diskuze /8

LuciusSVK

Chyba hneď v prvej vete…nie Unity ale Syndicate a čo tu vlastne robia " recenzie " hier ? :D

#2 tom99
1.2.2017 | 17:35:06
tom99

#1 LuciusSVK: Děkuji. Není to recenze, ale takový souhrn celé dny, kdy a kde se hra odehrává, jak vznikla, jaký je příběh. Máme takhle na webu Assassin's Creed všechny hry, viz tady, nebo alespoň ty nejhlavnější :-)

webmaster
1.2.2017 | 18:21:59
téčko171

Můžu se zeptat, jak autor přišel na překlad „Shroud of Eden“ jako „Záštita Ráje“? Je to z titulků ke hře, nebo jiného oficiálního zdroje? Já dosud viděl jen jeden český překlad „Rubáš Ráje“, což by odpovídalo i vizuálně.

Jinak hra je opravdu výtečná. Nejvýraznější a bohužel nezmíněná novinka v ovládacích prvcích je jednoznačně vystřelovací hák, díky kterému je možné vysokou budovu překonat v rámci pár sekund, rovněž usnadňuje přesun mezi širokými ulicemi, kdy ho lze použít jako lanovku. Jízda kočárem po městě se neomrzí ani na úplném konci, hotové Grand Theft Carriage. Mimo příběh je k dispozici celá řada různých aktivit – fight cluby, pouliční závody s kočáry v trojím provedení (závod po okruhu, z bodu A do bodu B, triatlon), nebo přepadávání vozů, vlaků, či lodí se zbožím. Dále bych mimo základní hru určitě doporučil i DLC – Jack Rozparovač si drží poměrně dobrou kvalitu a oproti základní hře má o poznání temnější atmosféru, nicméně rozhodně si nezapomeňte pořídit naprosto fenomenální The Dreadful Crimes. Tohle DLC se jasně inspiruje seriálem Sherlock a vůbec dílem A. C. Doylea a to snad úplně ve všech směrech, od herních prvků (např. při aktivování eagle vision vidíte na jednotlivých důkazech indicie) po příběh (nechte se překvapit :) ). I kdybyste na základní hru kašlali a zahráli si jen Dreadful Crimes, rozhodně nebudete litovat.

#4 tom99
webmaster
1.2.2017 | 19:36:11
tom99

#3 téčko171: Mám hru s oficiálním českým překladem, kde je spojení Shroud of Eden překládáno jako Záštita ráje, proto jsem se rozhodl tento obrat ponechat a nevymýšlet nic nového.

#5 téčko171
webmaster
1.2.2017 | 21:54:54
téčko171

#4 tom99: Ok, díky. Já to hrál bez titulků, tak jsem nevěděl. Imho poněkud zvláštní překlad.

#6 league
webmaster
2.2.2017 | 11:18:17
league

#5 téčko171: cz titulky tam máš stačilo si je v nastavení zapnout. Jinak na nějakých místech je špatná prostě se mi ukáže chyba na určitých místech a vypadne hra :(

#7 téčko171
4.2.2017 | 15:57:09
téčko171

#6 league: Já vím, ale já to s cz titulky hrát nechtěl a kvůli jednomu termínu to teď znovu prolejzat nebudu.

#8 league
webmaster
4.2.2017 | 17:49:25
league

#7 téčko171: A co má ten assasin za chybu že hra vypadává na určitých místech a to mám originálku.Prostě spadne hra a konec na určitých místech.

6.2.2017 | 20:21:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Reklama

Nejlepší postavy z filmů

Zajímavosti

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?

Nejlepší film

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

V roce 2017 se nedočkáme žádného nového filmu a určitě nám nebude představen ani nový seriál, a tak se studio Ubisoft vytasí s novou hrou. Zatím sice nevydalo žádné oficiální informace, ale internetem se šíří několik velice zajímavých zpráv, o čem by nová hra mohla pojednávat.

Narozeniny