Assassin's Creed Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?


13 0
5.4.2017

Film Assassin's Creed vydělal celosvětově pouze 241 milionů dolarů, recenze se pohybovaly u průměrného hodnocení. Snímku byl vyčítán přímočarý a jednoduchý příběh bez prokreslených charakterů. Alfou a omegou jsou stejně ale tržby, které zkrátka vůbec nedopadly dobře. Ubisoft to ale nevzdává a stále si myslí, že série má šanci na pokračování. Dnes si rozebereme, jakou cestou by se tvůrci mohli vydat v případě pokračování filmu na televizních obrazovkách.

Pokračování v původním příběhu

Pokud se Ubisoft rozhodne pokračovat ve filmovém příběhu, nebo alespoň z něj vycházet, bude to mít těžké hned z několika důvodů. Spousta potenciálních diváků může seriál hned odsoudit v počátcích, protože se zkrátka nevyvedl film. Druhý a asi větší problém je získání původních herců pro seriál. Ano, spousta postav z filmu se může objevit pouze v pilotu a příběh se následně může zaměřit na zcela seriálového herce, ale i tak by bylo pro studio oříšek některé herce sehnat.


(Tvůrci už alespoň nemusí přemýšlet nad získáním slavného herce Jeremyho Ironse. Foto: Ubisoft)

Zatím se stále neví, zda bude mít Michael Fassbender v přípravách seriálu nějakou roli. Na filmu mu velice záleželo, podílel se na něm jako producent a těžko říci, jak je tomu nyní po finančním fiasku snímku. Michael je bezesporu filmový herec a pakliže už nebude chtít být se sérií spojován, těžko ho Ubisoft dostane na svou stranu. Něco podobného bychom mohli říct i o Marion Cotillard, která hraje především jen ve filmech.

Dva herce, kolem kterých se tedy točil příběh prvního filmu, by bylo zřejmě nejtěžší pro projekt získat. Navíc zápletka druhého filmu by dost možná vycházela z plánované pomsty Sophie Rikkin. Nikdo ale netvrdí, že by seriál musel přesně navazovat na ukončený film. Něco nám říká, že seriál se bude více soustředit na dějovou linku v minulosti.

(Uvidíme ještě někdy Aguilara de Nerhu? Foto: Ubisoft)

Získání ostatních herců z filmu pro seriál by už nemusel být tak těžký úkol. Michael K. Williams hraje v seriálech často (Hap and Leonard, When We Rise), podobně je tomu i u Charlotte Rampling (Dexter). Mladou a začínající herečku Michelle H. Lin by taktéž neměl být problém získat. Nikdo neříká, že by se tyto postavy musely objevovat pravidelně, ale nějaké hostování by v úvaze být mohlo. Navíc by to potěšilo fanoušky filmu a prohlubovalo propojení filmového a seriálového světa. Nyní by pouze záleželo na tom, zda by měli herci v kalendáři čas a především zájem o roli.

Pokud se tvůrci rozhodnou vycházet z filmu, rozhodně mají šanci získat vedlejší hvězdy snímku. Něco nám říká, že se seriál bude zaměřovat na zcela novou postavu a události z filmu budou pro něj pouze okrajové. Ubisoft má tvůrčí vizi ve svých rukou a stále může sérii zachránit. S více epizodami a delší stopáží bude mít čas se do světa asasínů pořádně ponořit. Tak jak jsme zvyklí z hraní her. V příštím článku si zase rozebereme, jakou cestou by se mohli tvůrci vydat, kdyby chtěli začít nanovo s postavou z her.

Diskuze /7

Blackhand47XD

Herní příběh bych opravdu nepředělával, chce to rozšiřovat univerzum, historie je bohatá dost.

webmaster
5.4.2017 | 15:01:46
Anckrst

kľudne by mohli zasadiť aj do herného obdobia kde by altair/ezio/arno boli ako vedľajšie postavy ktoré by sa raz za čas objavili a boli by ako mentori niekomu inému (ideálne by bolo obdobie AC Brotherhood kde by ezio niekoho naverboval (čo by bola ako hlavná postava) a ten by sa zase postretával s da Vincim a ostatnými postavami. tým by mohli rozvíjať herný príbeh a neovplyvnili by už existujúce postavy. tým by prekvapili aj stálych fanúšikov ktorí sa dožadujú napr ezia na filmové plátno (čo podľa môjho názoru keby sa stalo tak by nadávali že sa to nepodarilo)

5.4.2017 | 17:34:49
Michal7

Byl bych radši pro historické (herní) období. Ta moderna mě nijak neoslovila a v hrách mi to především vadilo. Ale nemusí to být nutně příběh již nějakého známého hrdiny, klidně může jít o úplně novou postavu.

5.4.2017 | 20:33:16
Lex Luthor

seriál by byl fajn, ale doufám, že nedopadne, jako time after time, že to zruší po pěti epizodách kvůli sledovanosti.

#5 novoten
5.4.2017 | 22:39:11
novoten

#4 Lex Luthor: Vzhledem k tomu, že se pravděpodobně bude vysílat na Netflixu, to nejspíš nehrozí :)

#6 tom99
překladatel
6.4.2017 | 8:03:42
tom99

#5 novoten: Pokud to fakt padne na Netflix, tak se nebojím o kvalitu. Tu si stanice pohlídá :-)

webmaster
6.4.2017 | 8:54:38
Lex Luthor

super jo netflix je dobrej

6.4.2017 | 8:58:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Reklama

Nejlepší postavy z filmů

Zajímavosti

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?

Nejlepší film

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

V roce 2017 se nedočkáme žádného nového filmu a určitě nám nebude představen ani nový seriál, a tak se studio Ubisoft vytasí s novou hrou. Zatím sice nevydalo žádné oficiální informace, ale internetem se šíří několik velice zajímavých zpráv, o čem by nová hra mohla pojednávat.

Narozeniny