Assassin's Creed První dojmy: Kritici mají z filmu rozporuplné pocity

První dojmy: Kritici mají z filmu rozporuplné pocity

První dojmy: Kritici mají z filmu rozporuplné pocity

Film Assassin's Creed má za sebou světovou premiéru, ale fanoušci v České republice si musí počkat až do 29. prosince. Pro nedočkavce tu máme článek o tom, jak se kritikům film líbil, co považují za dobré a co za špatné. Jedná se konečně o dobrý film podle videohry?


14 0
27.12.2016

Jak hlásily předchozí zprávy, většina filmu se skutečně odehrává v současnosti. Do minulosti zavítáme jen párkrát. Hráče her to zřejmě může překvapit, nicméně v posledních letech byl příběh ze současnosti ve hrách zanedbáván. Samo o sobě by to tedy nemusel být vůbec problém, jenže je tu dle slov novinářů nepatrné ale.

Příběh z minulosti je osekán na kost a do historie se vydáváme v podstatě jen kvůli akčním sekvencím. Ty prý vůbec nejsou špatné, nicméně režisér Justin Kurzel tlačí příliš na pilu. V bojových scénách se až moc skáče a parkour působí v určitých směrech až zbytečně. To alespoň říkají kritici. Nicméně Assassin's Creed je o parkouru, takže v podstatě lze říci, že tomu hra zůstala věrná.


(Ve Španělsku se dočkáme hodně akčních scén. Foto: Ubisoft)

Příběh nicméně zůstává věrný předloze. Je hodně podobný první hře, jak jsme ostatně mohli tušit už z trailerů. Jen jsou určité aspekty v současnosti vzhledem k delší stopáži více rozvinuty. Fanoušci by tedy měli být potěšeni. Problém je u ostatních, kteří se mohou v příběhu trochu ztrácet. A bohužel těch bylo mezi novináři pochopitelně víc.

Celkový dojem z filmu byl ale u většiny takový nijaký. Film prý není špatný, ale také to rozhodně není snímek, který by zaujal na první dojem. Důležitou zprávou je, že skalní fanoušci série by měli být potěšeni. A pro ně především film je. Nyní je důležité, aby dostatek z nich zavítalo do kin. Zda snímek osloví i potenciální nové diváky, o čem mluvil před pár měsíci Ubisoft, zatím těžko soudit.

Assassin's Creed údajně smůlu herních titulů neprolomil a spíš se zařadí do takového lepšího průměru. S Warcraftem film nikdo nesrovnával. Nyní bude v následujících týdnech zajímavé sledovat tržby. Může totiž nastat obdobná situace jako u Warcraftu – v Americe se filmu nebude dařit a potáhne ho zbytek světa. Zřejmě tomu ani nepomůže fakt, že většina pasáží je ve filmu namluvena španělsky, což se nemusí domácímu publiku líbit.

Diskuze /5

Lex Luthor

tak uvidíme co z toho nakonec bude jdu až v lednu snad ho v kinech stihnu

27.12.2016 | 16:58:44
grimzzz

film je dobře udělán pro staré hráče ale pro nové potencionální ne hlavně je dělán tak aby měl pokračování dle mého..... není to film sám o sobě ale jakoby začátek série… tak jak wtar wars apod dříve.. boužel ano stopáž z minulosti mě zklamala hlavně proto že je toho málo a ta špánina no :D ale přežiju to :) uvidíme snad budou tržby dobré aby dokončili druhý snímek :)

27.12.2016 | 17:43:47
weder

kašlat na ameriku a pojdte točit do evropy a asie!! tady se na to lidi aspon zajdou podívat do kin a ne jak amici čekat na podelane recenze… evropa rusko a cina ten film určitě podrží!!! amerika at se jde vycpat!!!

29.12.2016 | 1:14:30
weder

na film jdu zítra a jelikož sem hrál všechny díli assasina a četl knihy sem obzvláště zvedavej…

29.12.2016 | 1:16:46
TomasKlouza

Za mě je film dobrý 4/5. Máte pravdu že je to dělané spíše jako série než jako jenom samostatný film, třeba ta španělština mě vůbec nevadila jelikož jí tam zas nebilo tolik. Co se týče Amerika ta je prostě jiná :-) jasně taky si třeba přečtu recenzi o filmu, ale pak se na něj prostě stejně zajdu podívat a udělám si na něj svůj názor.

30.12.2016 | 12:19:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Reklama

Nejlepší postavy z filmů

Zajímavosti

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?

Nejlepší film

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

V roce 2017 se nedočkáme žádného nového filmu a určitě nám nebude představen ani nový seriál, a tak se studio Ubisoft vytasí s novou hrou. Zatím sice nevydalo žádné oficiální informace, ale internetem se šíří několik velice zajímavých zpráv, o čem by nová hra mohla pojednávat.

Narozeniny