Assassin's Creed Ubisoft chce, aby hráči měli v budoucnu vždy možnost si vybrat, za koho budou hrát

Ubisoft chce, aby hráči měli v budoucnu vždy možnost si vybrat, za koho budou hrát

Ubisoft chce, aby hráči měli v budoucnu vždy možnost si vybrat, za koho budou hrát

Muž, nebo žena? Tak takový výběr budeme konečně mít ve hře Assassin's Creed: Odyssey. Po desítkách titulů na všech možných konzolích tu má vůbec poprvé hráč možnost vybrat si, zda bude hrát za muže, či za ženu. A Ubisoft to nebere jako výjimku, ale jako nové pravidlo.

6 4
2.10.2018

Studio Ubisoft se nyní vyjádřilo, že by rádo do budoucna ponechalo koncept, který zavedlo právě ve hře Assassin's Creed: Oddysey. Hráč si tedy bude moci vybrat, zda bude hrát za muže (Alexios), či za ženu (Kassandra). Tento poměrně fádní výběr v sérii vždy chyběl, což některým fanouškům značně vadilo, ale na druhou stranu je úplně neomezovalo. Hru bylo možné si užít i bez výběru.

V drtivé většině her byl vždy hlavním hrdinou muž. Sice nemůžeme říci, že by ženy v sérii nevystupovaly, ale nutno dodat, že jejich úloha byla značně omezena. Přesto se ale v posledních letech a hlavně v posledních hrách dokázaly ženy dostat do popředí a měly signifikantní vliv na celý příběh. Jen si vzpomeňme na Ayu z Origins, která sehrála velice důležitou úlohu.


(Muž, nebo žena? Teď už si budete moci vybrat. Foto: Ubisoft)

V londýnském Syndicate jsme zase měli možnost hrát část hry přímo za Evie Frye, v Unity sehrála důležitou roli zase Élise de la Serre. A hlavně nesmíme zapomínat na hru Liberation, kde si hlavní roli střihla Aveline de Grandpé, asasínka z New Orleans. Jak tedy vidíte, ženy v sérii byly vždy, ale nikdy si hráč nemohl vybrat, za koho přesně bude hrát.

Tato nová možnost je v Odyssey rozhodně fér, protože série nemá jen mužské fanoušky. Je spousta žen, které sérii hrají a budou hrát, a bude jedině dobře, když se lépe vcítí do charakteru toho pohlaví, které je jim bližší pro hraní. Ano, čtete správně, někdy i muži rádi hrají ve hrách za ženy, je to naprosto přirozené a určitá změna nikdy neuškodí. Uvidíme, zda budou mezi schopnostmi muže a ženy nějaké zásadní rozdíly, nebo půjde čistě jen o kosmetickou úpravu vzhledu.

Co říkáte na vyjádření Ubisoftu?

Zdroj: VGR.com

Diskuze /8

CoRnDuCK

Akorát mě mrzí, že bylo potvrzeno, že Kassandra jako protagonista je canon, jelikož Alexios mi přijde víc sympatičtější :/

#5 Beranir
2.10.2018 | 18:28:25
WolverineCzE

mě to jedno jen at to je assassin

2.10.2018 | 21:05:48
Kalam

tak hlavně aby vždycky nebyla canon jen ženská…

2.10.2018 | 21:33:18
jasonpileek

no a brzy bude jako pravidlo výběr mezi rasama, barvama pleti a orientacemi (LGBTQ) – (Neptejte se mě co znamená to poslední, to fakt nevim :-) … jo a málem bych zapomněl, v každé lokaci mešita bez ohledu na její původ :-D

3.10.2018 | 22:12:44
Beranir

#1 CoRnDuCK: no narovinu dopad to bude mít asi stejnej jako když JK Rowling řekla že Brumbál je gay, jo je pěkný to vědět, pár lidí to potěší, pár naštve, ale skutečnej dopad to má fakt nulovej. Silně pochybuju že někde v budoucnu se Ubi ke Kasandře vrátí, prostě si tímhle trochu nahnali body, tot vše.

3.10.2018 | 22:37:54
God of war

To už žádný assasín není to už jsou jenom bojovníci. Assasíni by měli mít kápy a skryté čepele jako v původních dílech. Nedokážu uvěřit že kvůli tomuhle pohřbili sérii prince z persie. No v Egyptě mohli udělat pouštní assasíny a představit bratrstvo stejně jako v Řecku. Je to dojná kráva na peníze a pořád kopírují zaklínače.

#7 CoRnDuCK
4.10.2018 | 19:52:16
CoRnDuCK

#6 God of war: Když se ti to nelíbí, tak to nehraj. Nekaž zážitek těm, kterým se to třeba líbí. Každý má svůj názor.

#8 God of war
5.10.2018 | 17:35:08
God of war

#7 CoRnDuCK: Ale to mrdání holek který tam má být to je pro mě novinka :D

5.10.2018 | 22:32:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy z filmů

Reklama

Zajímavosti

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Michael Fassbender promluvil o tom, proč se film moc nepovedl

Skoro se i zdá, že filmy podle herní předlohy jsou zakleté. Zatím žádný takový film nedokázal napodobit úspěch předcházejících herních titulů. Nepovedlo se to ani snímku Assassin's Creed v hlavní roli s Michaelem Fassbenderem. Ten nyní prozradil, co se nepovedlo.

Nejlepší film

Reklama

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Bude se další díl odehrávat v Japonsku? Jsou tu dvě indície, které to naznačují

Všichni zřejmě nedočkavě očekáváme další příběh asasínů, který se bude odehrávat v Řecku. Jenže co bude dál? Možná pro vás máme odpověď, kam se podíváme s našimi hrdiny v další hře. Chytří fanoušci hraním předchozích her našli skrytý odkaz, který vede k velice zajímavým myšlenkám.

Narozeniny