Assassin's Creed Všechny historické sekvence budou namluveny španělsky

Všechny historické sekvence budou namluveny španělsky

Všechny historické sekvence budou namluveny španělsky

Studio a režisér filmu Justin Kurzel nyní oznámili, že v historických sekvencích neuslyšíme ani jedno slovo v angličtině a všechny pasáže ve filmu byly natočeny ve španělštině. Co na to říkáte, že značná část filmu bude pro Američany v cizím jazyce? Může se to projevit v tržbách?


9 0
22.9.2016

Ano, čtete správně. Pokud se vydáme s hlavní postavou do historického Španělska, neuslyšíme ani jednu anglickou větu, všechny postavy budou mluvit čistě španělsky. Pro českého diváka, který neumí anglicky a ani španělsky, to zřejmě nic moc neznamená. Zkrátka bude číst titulky a může mu být de facto jedno, jakou řečí postavy mluví.

Problém může spočívat v samotné Americe, kde jsou na svůj jazyk zvyklí a hrdí. I tady se to v posledních letech zlepšilo a amerických seriálů, které se nebojí bavit i třeba půlku epizody cizím jazykem, stále přibývá (Fear the Walking Dead, dříve Lost). Už dříve bylo prohlášeno, že většina filmu se bude odehrávat v současnosti, kde se bude mluvit anglicky, takže stále více ve filmu uslyšíme angličtinu.


(Nový promo obrázek k filmu a obálka časopisu. Foto: FHM)

Režisér Assassin's Creed Justin Kurzel o španělštině ve filmu prohlásil:

Líbí se mi, že studio přistoupilo na náš nápad, že všechny historické sekvence budou ve španělštině. Samozřejmě jsme je natočili i v angličtině, ale když jsme porovnali obě verze, rozhodli jsme se definitivně pro krásnou španělštinu, která scénám dodává na exotičnosti filmu.

Pokud jste měli možnost hrát hry Assassin's Creed, tak všechny jsou v angličtině. Některá důležitá slova jsou přesto ponechány v původních jazycích a kupodivu to vůbec nepůsobí směšně. Častokrát jsme tak byli svědky, že Ezio Auditore da Firenze prohlásí něco italsky, nebo Arno Dorian řekne nějakou hlášku ve francouzštině.

Jste spokojení s tím, že historické sekvence budou celé ve španělštině? Vadí vám to, nebo je vám to úplně jedno?

Diskuze /11

thejamesfreeze

spíš se bojim jak to dom***j s českým dabingem

#2 necum #3 Revoemag #4 téčko171
22.9.2016 | 17:15:53
22.9.2016 | 17:18:39
Revoemag

#1 thejamesfreeze: Tak v češtině se na ten film nikdy nechystám, takže je mi to jedno :-D

22.9.2016 | 17:27:42
téčko171

Je to Justin Kurzel, ne David.

#1 thejamesfreeze: Záleží, jaké studio to bude dělat. Pokud bude kinodabing, bude téměř jistě dobrý. Pokud to půjde s dabingem až na nosiče třeba od Barrandova, pak souhlasím, že to bude velmi pravděpodobně domrdaný.

#7 tom99
webmaster
22.9.2016 | 18:31:37
Morengies

Většina filmu v současnosti?? To doufám není pravda…

#6 PecaCZE
22.9.2016 | 18:44:09
PecaCZE

#5 Morengies: Ano, je. Zhruba 30% bude v minulosti.

22.9.2016 | 18:57:44
tom99

#4 téčko171: Nevím, kde se vzal ten David. Děkuji.

Dabing nemusí dopadnout špatně. Nemyslím si, že ve filmu bude až tak velké množství postav, takže dostatek dabérů by mělo být tak akorát. Navíc v dabingu zřejmě všechny scény ve španělštině budou ponechány a nebudou předabovány do češtiny, takže to je dalších X postav, které se nemusí dabovat. Ve filmu hraje spousta známých herců, kteří už mají své dvorní dabéry, pokud se podaří sehnat alespoň je, tak to může být fajn :-)

webmaster
22.9.2016 | 19:26:06
Tamy Happy

Jsem jedině ráda. Naposled u Vojny a míru mě příšerně iritovalo, že mluvili anglicky a pokusy o ruštinu v písních byly trapné. Takže ano, záleží na tom jak se to nakonec povede, ale v případě španělštiny američanům věřím.

22.9.2016 | 20:02:53
league

Zajímá mě to jablko. jinak jestli bude mít film úspěch tak dalšího assasina na pc čekejte ve španělsku.

#10 Aprok
23.9.2016 | 0:06:52
Aprok

#9 league: Já už dlouho chci Egypt nebo Indii v AC hře :)

#11 league
23.9.2016 | 15:57:16
league

#10 Aprok: Egyptě bude 100% další assasin tohle ubisoft prozradil hru assasins creed empire ale výjde až koncem roku 2017 Protože si ubisoft zaplatilo že zfilmují hru watch dogs.

28.9.2016 | 12:31:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Reklama

Nejlepší postavy z filmů

Zajímavosti

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?

Nejlepší film

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

V roce 2017 se nedočkáme žádného nového filmu a určitě nám nebude představen ani nový seriál, a tak se studio Ubisoft vytasí s novou hrou. Zatím sice nevydalo žádné oficiální informace, ale internetem se šíří několik velice zajímavých zpráv, o čem by nová hra mohla pojednávat.

Narozeniny